Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Torsen или Quaife

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Torsen или Quaife

    И кое раздвижи с този пост. Кое е по-добре според теб.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      От: Torsen или Quaife

      Нямам мнение от личен опит,
      и идеята на темата е да се включат колеги с такъв, като ме интересува разликата (ако въобще има такава) м/у двата типа,
      въпреки че едвали има колега, от Форума, който е ползвал и двата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Torsen или Quaife

        МисУИш уи?Torsen,съкратено от (torque sensitive)-чувствителен на въртящ момент.Останало като нарицателно за винтов самоблокиращ диференциял.Има няколко поколения с подобна конструкция на различни производители...Quaife е марка...на определен производител.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          От: Torsen или Quaife

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Quaife е марка...на определен производител.
          Соти, и двете са марки. Quaife до скоро произвеждаше само точно определени вид тяхни си патентовани дифове, с различна от на Torsen конструкция (според мен по дефиниция по-добра). Ама преди няколко години патента изтече. Сега продължават да са Quaife и да правят същото, ама май вече са собственост на Torsen.

          Въпреки че не съм ползвал ни едното ни другото, при сравними параметри, субективно по вида на конструкцията бих избрал Quaife. Пък някой ден може и да се накумя да извадя моя от кашона и да го кача на тераното.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Torsen или Quaife

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Соти, и двете са марки. Quaife до скоро произвеждаше само точно определени вид тяхни си патентовани дифове, с различна от на Torsen конструкция (според мен по дефиниция по-добра). Ама преди няколко години патента изтече. Сега продължават да са Quaife и да правят същото, ама май вече са собственост на Torsen.

            Въпреки че не съм ползвал ни едното ни другото, при сравними параметри, субективно по вида на конструкцията бих избрал Quaife. Пък някой ден може и да се накумя да извадя моя от кашона и да го кача на тераното.
            Може,ти си по-в час...обаче има и други фирми произвеждащи винтови самоблокиращи касети за различни марки и/модели коли.Примерно Куско...2 на ръка е че руснаците си имат собствени 3-4 вида...за 3-те вида мостове(граждански,редукторен и спейсър),а и за Нива...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              От: Torsen или Quaife

              Като човек с опит с "Куайф" ще кажа , че според мен самоблокирането на междинния диф. на въпросната марка е до известна степен мит. Никога не съм го усетил ... дори съм правил изпитания да съборя колата от крик без никакъв успех. Зададох въпрос на "братчедите" които го произвеждат в Обединеното Кралство но не получих задоволителен отговор. Екстрата е , че работи "мазно" без луфтове и държи на зверско натоварване.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • #22
                От: Torsen или Quaife

                Искам да внеса малко яснота относно идеята за темата.

                Преди доста време, когато се образовах на тема блокажи, излизаше, че Torsen правеха с успоредни червяци, а при Quaife червяците бяха и напречни, в двата края със зъбни колела,
                и въпреки че и двата са винтови блокажи, предполагам работят по различен начин, и точно за това пуснах темата.

                Към момента каквото и да потърсиш като информация, излизат и от двата модела, та затова темата, може би, изглежда странно.

                Опитвам се да кача и от двата модела картинки или анимация за илюстрация, но не успявам,
                та ще помоля някой по-грамотен да направи това.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Torsen или Quaife

                  Ей го,куаиф:

                  И торсен:
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Torsen или Quaife

                    Благодаря Колега !

                    Та, когато се образовах, останах с впечатлението, че на първата картинка е Torsen, а на втората Quaife.
                    Не знам защо, но сега при търсене излизат и от двата модела.

                    Но, както и да е, надявам се темата, вече, да е по-ясна.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Torsen или Quaife

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Може,ти си по-в час...обаче има и други фирми произвеждащи винтови самоблокиращи касети за различни марки и/модели коли.Примерно Куско...2 на ръка е че руснаците си имат собствени 3-4 вида...за 3-те вида мостове(граждански,редукторен и спейсър),а и за Нива...
                      За другите руски не знам, ама нивовоите са си Quaife отвсякъде. Да напомня че патентите са изтекли преди едно време. И китайцитве правят "копия" на Quaife, ама се вижда от километри че са копия.

                      В сайта на Cusco не намирам нищо винтово. Пак - ако конструктивно са аналогични на Torsen или Quaife, важно е от кога ги произвеждат - дали от преди да изтекат патентите, или след това. В единия случай е собствена конструкция, в другия - копие, баз да коментирам качествено или не. Quaife са с доживотна гаранция например.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Torsen или Quaife

                        Торсен е нарицателно като феродо и бендикс торсен дифовете са 3 поколения
                        1 во поколение е със зъбни колела в кръстосани равнини (сложни за изработка , с по голяма възможност за прехвърляне на върт. момент , по трошливи)
                        2 ро поколение е със зъбни колела в успоредни равнини на полуосите ( по ефтини за изработка , по здрави , по плавни като работа )
                        3 то поколение са планетарни и могат да бъдат с различен торк сплит примерно 30/70 60/40 затова основно се ползват за централни дифове (алфа , ауди последните поколения )
                        куайфе е фирма която произвежда торсен второ поколение
                        Торсен диференциалите в офроуда имат приложение като централни и предни поради принципа им на плавно и автоматично функциониране
                        За по цивилно каране най доброто е торсен дифове със тракшън !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X