Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

    Тампонът е май за амортисьор на някакъв Фиaт. Външен диаметър 32мм. С външна метална втулка може би от ламарина 1-1.5мм. С какъв вътрешен диаметър да правя втулките, в които ще се набива? Сглобката е студена, заради гумата на тампона.
    Последно редактирано от sparkybg; 19-08-14, 21:22.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

    Спарки, що не се изразиш по-инженерно, и не си нарисуваш въпроса на една скица, че така не разбрах нищичко?

    Коментар


    • #3
      От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

      За тампон иде реч. Не за маншон. Редактирах.

      ПП: Сега и по инженерно:

      В какъв диаметър дупка трябва да се набие това:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tampon.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5605851

      Външния му диаметър е 32мм. Въпроса е с колко по-малко да направя вътрешния отвор на втулката, в която трябва да го втъкна. От Renault Kangoo било въпросното. избирах го по размери - просто тоя вариант ми върши най-добра работа за целите, за които ще го ползвам.
      Последно редактирано от sparkybg; 19-08-14, 21:07.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

        2 десети и преса...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

          Ахам...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Ахам...
            Ахам на 2-те десети ли?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              2 десети и преса...
              Май ще са му множко на тоя диаметър,и при пресоването е възможна деформация,освен ако втулките във които ще ги набиваш не са тънкостенни,примерно със стена под 3-4мм.Ако са дебелостенни 5-6мм или повече,стига и една десета.Предполагам,че втулките ще са "заварени" някъде и ще "дръпнат",и може да се окаже,че и 0,1мм е много...,май,ще трябва да експериментираш.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                Заварени ще са на кръст, с малка шпилка между тях. Ще си правя биалетки, че ми писна да сменям всяка година. Вероятно ще са от неръждавейка. Стената - горе-долу толкова - 3-4мм. Евентуално 5.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                  Фраскай смело на -0,2мм,преди да завариш,вкарай плътен дорник,за да избегнеш доколкото може деформацията,ще отпусне малко,в порядъка на 0,05-0,07мм.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                    Не ме плаши деформацията от заваряването. Ако трабва дори мога да мина отвора на струга окончателно след заваряването, или да му тегля една шкурка.

                    Просто исках някакъв ориентир за размера. С другото ще се справя някак, може и не от първия опит, но със сигурност ще.

                    "Пресата" ще е менгемето на фрезата, най-вероятно. На мястото страничните усилия са малки, тъй че трябва да направя отвора такъв, че да влезе, тъпчейки го с менгемето, или в краен случай с шпилка и гайка - това поне е отработено. Имам и хидравлична (така и не разбрах какво и е хидравличното и къде) скоба за лагери, ама мисля че няма да е най-добрия вариант. Слабовата ми се вижда. Тампоните на горните носачи вкарах с нея без особен зор, ама те са без външна втулка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                      Ако ще правиш доуточняване на отвора след заварката,е друга бира,при 3-4 мм стенички,е достатъчно 0,1мм,и да постигнеш сносна гладкост на отвора,инак ще се потиш прекалено на менгемето.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Ако ще правиш доуточняване на отвора след заварката,е друга бира,при 3-4 мм стенички,е достатъчно 0,1мм,и да постигнеш сносна гладкост на отвора,инак ще се потиш прекалено на менгемето.
                        С една "перка" за бормашина с шкурчица примерно 200-300 става стъкло. Хем и размера ще може да се контролира на стотни без особен зор.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          С една "перка" за бормашина с шкурчица примерно 200-300 става стъкло. Хем и размера ще може да се контролира на стотни без особен зор.
                          Не му се втелявай чак толкова,достатъчно е да работиш с читава чикия(знам че имаш много лачена) на около 300об/мин и малка стъпка на подаване.Направи ги от плътно Ф,да речем от калибровано,нераждавейката е непредсказуема и аз не бих я ползвал.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Не му се втелявай чак толкова,достатъчно е да работиш с читава чикия(знам че имаш много лачена) на около 300об/мин и малка стъпка на подаване.
                            Аз така си работя по принцип такива неща, поне последните 2-3 прехода - 355-500 оборота (ножа си показва какво иска върху конкретната стомана и диаметър), минималната възможна стъпка, и стружка половин-един милиметър, или поне я подбирам така че да докара последния с горе-долу същата стружка като предпосления преход.

                            За плътното Ф - на носачите ги правя от дебелостенна безшевна калибрована отвън тръба от "любимата" ми S355. Никакви грижи не е имало до сега. На далеч по масивна заварка от тая, която ще правя върху въпросните втулки, свива с около 5 стотни. Просто вътрешния им отвор е баш 32 и не стават за случая - едно зачистване и отиват на 32.1 - 32.2.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Допуск за набиване на маншон с външна втулка?

                              Спарки,мини през сервиза да се забавляваш на воля.Имам и преса и струг и колонна бормашина и к'вот ти дойде на ум...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X