Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

    ______Едни другарчета си имат Москал 2140, но главният спирачен цилиндър на чудото е брак. В наличните магазини няма цилиндри, а официалния вносител на авточасти, който и да е той, е дал отговор, че може да достави нещото след твърде дълго време. Предвид, че с или без оригиналния цилиндър, автомобилът не спира, е взето мъдрото решение да се сложи спирачен цилиндър от Мерцедес. Факта, относно употребата на това самоходно нещо в днешно време, не се обсъжда (Ники ).
    ______Кой е този модел на Мерцедес, от който може да се използва цилиндър и за монтирането му няма да са нужни, каквито и да било преправяния?
    ______Приемат се предложения и за други реално работещи спирачни цилиндри, които като такива са произведени извън Русия, пак с условието за лесно монтиране.

  • #2
    От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

    Този автомобил има може би най сложната спирачна система . Обезвъздушаването е по схема , която ако не се спази нищо не става.Схемата я има само в едно ръководство - малка синя книжка . По спомени.Имам нещо предвид за един магазин , утре ще помоля да проверят и ще пиша.

    Коментар


    • #3
      От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

      16 години го карах това нещо.
      Спомням си, че масово се подменяха гумички, не само на спирачната помпа, но и на задните сп. цилиндърчета.
      Просто, защото частите бяха дефицитно и по тази причина скъпо нещо.
      Успех!
      Последно редактирано от mitkochanev; 12-06-14, 20:34.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

        Румба, в Бяла Слатина има магазин за руски авточасти и съм сигурен че има спирачна помпа за Москвето. Утре ще проверя и ще пиша.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

          Изключете двете жички от разпределителя за измислената многокръгова спирачна система под сервото, за да не ви дразни лампичката. За да спира поне частично, същия трябва да го разглобите и изтърбушите карантията.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

            Проблемът си остава нерешен, но се отказвам в търсенето на решение.

            Коментар


            • #7
              От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

              Преди пет години реших проблемите на моя, на куп...Четири стотин на вторични и те така. Честно казано това е най-калпавата кола създавана някога.Винаги съм казвал, че това е кола по принцип.И в днешни дни да поддържаш нещо такова си е чист мазохизъм.

              Коментар


              • #8
                От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

                Аз имах два москвича 2140 и в момента стоят доста неща от тях. Имам главен спирачен цилиндър, но не знам в какво състояние е в момента, понеже стои около 7-8 години без да е работил.
                В Русе има няколко магазина и съм сигурен че ще намериш нова помпа. За каквито и руски машини да съм търсил части все имат. Единия магазин до колкото знам е изкупил много части от военния резерв и сега разпродава.

                Коментар


                • #9
                  От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

                  Имахме такава кола, когато бях малък! Абсолютно НЕнадеждна! На сва пъти бендикс ни е оставля насред пътя! Проблеми с плотното на бенциновата помпа, проблеми със спирачките! Абсолютен боклук! При това беше модел 1988г., от последните от модифхикацията, с уж ,,изчистени" детски болести...
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • #10
                    От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

                    Хе хе и аз имах 2140 от 88г. Бракувах го много отдавна на 80 хил км.
                    Имам добри спомени от него. Като надеждност ми де да знам май е по-надежден от субару аутбек или поне се ремонтираше на улицата с комплект най-обикновени гаечни ключове.
                    Коронният му номер беше да си изяде зъбчатката на привода на деокото и да те остави на пътя. Не знам дали проблема беше в некачествени резервни части или в коляновия вал ама си носех резервна зъбчатка в жабката и съм сменял по път.
                    В спирачният цилиндър има датчик иска баене за да спре да свети лампата.
                    Вярно спирачките му бяха гадни.
                    Кормилни щанги ремонтирах всяка година голяма тъпня.
                    Но беше супер маневрен и вървеше по -добре от лада 1500с. След като му засякох разход от 18литра на 100 км по магистрала му сложих газово и на газ по същият маршрут гореше 6/100.
                    Или пък да изгасне в проливен дъжд в средата на супер оживено кръстовище и да не ще да запали повече поради... окисляване кабела на масата. Гадинка!
                    Беше си страшна кола повечето от останалите участници в движението имаха респект от модела, може би заслужен от легендите за спирачните възможности на творението. Аз лично си признавам, че веднъж развих заветните 155км/час и като видях как му се ветреят предните калници като на куче дето си е извадило главата през прозореца езика по време на движение ми стана страшно и повече не посмях да го натискам. Аве страшна кола.

                    Коментар


                    • #11
                      От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

                      поне напиши какъв е проблема. Не е нещо сложно нито замяната на гумички ,нито обезвъздушаването. Пишеш ,че е брак цилиндъра ,демек не работи или не спира колата?

                      Коментар


                      • #12
                        От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

                        Вие видяхте ли от кога е тая тема? Вероятно проблема отдавна е разрешен, ама нейсе...
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: АЗЛК 2140 - замяна на гл. спирачен цилиндър

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          ....
                          В спирачният цилиндър има датчик иска баене за да спре да свети лампата.
                          Вярно спирачките му бяха гадни.
                          .....
                          Вярно ,че темата е стара ама защо да не драскаме глупости.
                          Датчика е в разпределителя на лявата страница. И лампата свети след обезвъздушаване задължително.Баенето е отваря се една предна пробка и на контакт се натиска бавно педала докато ламбата изгасне и в двата кръга се изравни налягането.После се затваря пробката.
                          А спирачките са си съвсем нормални ако се спази заводското ръководство за обезвъздушаване.
                          Айде със здраве и други сме виждали "мохер" от близо.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X