Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

    Колата е ауди а8 94година с четри степенния автоматик. Вече половин година ходене по мъките... Проблема е появата и "изчезването" на задна скорост, както и на директна. Когато съм на R ми показва на бордовия 3 или 2 и като подам газ няма реакция (като на N). На D ми показва трета и сменя предавки до 3. Странното е, че проблема не е постоянен. Сутрин примерно почти винаги си имам всички предавки. Ходих при доста майстори. Първоначално ми твърдяха, че автомата е за ремонт (1000+ лева), което за тази дърта кола не ме устройваше, а и главната причина беше, че не смятах, че проблема е механичен. При изключен компютър на автоматика задна има. След двумесечно ходене по майстори и диагностики, накрая на "маса-ракии,салати" един приятел ми каза, че имал подобен проблем, заради замърсена букса, долу при автомата. Отидох на канал и намерих буксата, явно при предишни болгар "интервенции" я бяха прекарали да виси най-отдолу под колата изложена максимално на вода, кал идр. Беше мн замърсена и окислена и реших направо да я срежа временно и да "снадя" жиците за проба. И колата се оправи един месец никакви проблеми. После заминах в провинцията и колата беше оставена 1 месец без да се кара на "вън". Сега проблема отново се появи. Реших, че проблема е в мойто "побългаряване", но там всичко е точно... Миналата седмица ходих на майстор пак, обясних му за всичко. Провери тези жички дали са добре свързани, добре бяха. Тези жици доколкото разбрах идват от компютъра на автомата и влизат в платката която сменя скоростите, чрез жило от скоросния лост ( даже имаше малко лостче, което мърда "четеца" по платката. По пътя на логиката, проблема трябва да е в същите тези жици (прекъснат кабел или нз) и ми се ще да се подменят от компютъра, до платката. Уви и този майстор ми твърди, че автомата е повреден ( механична повреда), което за мен няма логика и 50лв пак назад....

  • #2
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

    А някой да ме насочи към майстор, който да ми помогне?
    пс Да не се ръководи от правилото: "По-добре по цял ден да търсим балами, отколкото по цял ден да работим кат балама"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

      Напиши от къде си,ще получиш адекватни отговори.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

        Колега за Пловдив твоя човек е Стоян-0898620306

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

          Извинявайте, мислех че в профила ми пише. София

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

            Първоначално публикуван от TrOfi Преглед на мнение
            Извинявайте, мислех че в профила ми пише. София
            0888771134-Коко.Обади се и говори с човека,дали ще ти свърши работа вече не знам.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия - задна скорост изчезва и се появява

              Multi-Function Transmission Range (TR) Switch
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X