Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

    Здравейте, колеги. ЗА много години , честита да е новата 2014 година.
    Намерих ентусиаст, който има същия автомобил като моя и се занимава също както аз със моят. След като счупва скоростна кутия, по конкретно трета предавка и синхронизатор на пета предавка, купува скоростна кутия с код АКМ като кода на моята, и прехвърля предавките от новата АКМ в старата скоростна кутия, като диференциала остава същия. В резултат предавките пасват точно на въртящия момент на мотора, и колата осезаемо става самолет. Така ми каза той. Първа - 40, втора 85, трета 130 , четвърта 160 , пета 190 по нанадолнище. А със старите му предавки на пета предавка със 170 по нанадолнище и се усеща как му свършват оборотите на мотора (няма оборотомер).
    Какво трябва да се случи?
    Трябва да си намеря `дълъг` диференциал. Диференциал с по - малко предавателно число, за да станат по - дълги предавките ми и да се `успокои` двигателя.
    Поствам темата за помощ относно намирането на предавателните числа на всички скоростни кутии при Ауди 80 и Ауди 100, защото на скоростната на колегата е изтрит номера, явно е редена и не можем да разберем кода и за да разберем какъв е диференциала та да сложа такъв и на моята. Забравил е да преброи зъбите та да изчислим числото.
    Не вярвам на жени и спирачки !

  • #2
    От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

    Пост 9, май дава най-подробна информация по въпроса - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=102421 Иначе имаше и в ЕТКА за броя зъби(например http://vin-online.ru/etka.php?vag=AU...t=150&gr=30010). А имаше и един друг сайт...ама ако го намеря ще добавя, за сега мисля са ти достатъчни.

    ПП: Казано накратко, най-вероятно е направил кутията като BAA, която се слага на 1,9TDI(1Z). Но има вариант и на още един диференциал с по-малко предавателно число.
    Последно редактирано от cecoa1; 01-01-14, 20:58.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

      Колега благодаря ти. Интересува ме дали има по - дълъг диференциал от този с число 3.6 ? Според тази табличка при ауди 80 няма. При ауди 100 има ли ? И ако има взаимозаменяеми ли са диф от ауди 80 със диф от ауди 100 ?
      Не вярвам на жени и спирачки !

      Коментар


      • #4
        От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

        Имам файл на ексел, с който изчислявам какви скорости ще имам при 4000 оборота с различни предавателни числа на диференциала. Излиза ми че за да имам като неговите скорости трябва да имам диференциал със предавателно число 3.2 - 3.4 в този порядък. Най - дългият е 3.67 на кутия АТН.
        Не вярвам на жени и спирачки !

        Коментар


        • #5
          От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

          Да, видях че си питал същото във Форума на VW. И правилно са те питали за гумите и джантите, B4 е с оригинален размер 195/65 R15.
          Доколкото знам няма по-ниско предавателно число на главното предаване под 3,7 за Ауди. Цитираното от теб 3,67 което е в таблицата за кутия ATH, която е кутия 020 т.е, това е напречна кутия като за голф и не те касае.
          Кутия като на TDI (с код BAA) най-вероятно би те устроила за тези скорости, просто не смяташ правилно с ексела сега, нито пък той ги е мерил абсолютно точно. Имай предвид, че той без оборотомер, не е бил на 4000 об/мин, а на близо 5000, особено на ниските предавки(първа и втора). С главно предаване от AXD (3,7) и скорости от BAA(на пета 0,683), колата ти ще се задъхва доста. Виждал съм такава с TDI, и ми се хвалеха с отличен разход на гориво, но за мен няма смисъл.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

            Добре, колега. Тогава да си сложа главно предаване от ВАА кутия - 3.89 ? Въпреки всичко предавките ми са много къси, на пета със 155 съм на 4000 оборота и мотора е почти към края си . Ако съм с 3.89 главно на 4000 оборота на пета съм с 165кмч.
            Не вярвам на жени и спирачки !

            Коментар


            • #7
              От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

              В същност като се замисля май пиша глупости... Ако имаш възможност си сложи с главно предаване 3,7. Разликата е малка, а аз съм се позаблудил(и си признавам).
              Отдавна се канех и аз да проуча въпроса, защото се оказва, че имам и съм карал на моята B4, TDI, точно такава правена кутия. На 4000об/мин скоростомера сочеше 200км/ч, но всъщност са малко по-малко. Кутията си е здрава, но при последната смяна на съединител, си сложих оригиналната която бях отремонтирал. Сега мисля пак да върна правената, при удобен случай. (иначе буквите са им еднакви и на двете).

              Причината да се заблудя, е че един познат с TDI като моята, ми описваше почти нереални съотношения на обороти и скорост и си мислех че има и доста по-ниско главно предаване. Та затова мисля да се поровя още малко да видя как стоят нещата при петцилиндровите и V6 двигатели на Ауди от тези години и с механична кутия. Ако намеря нещо, ще пиша в темата.

              ПП: Единственото което сега ми идва на акъла, е че на моя познат кутията вероятно е била правена с екстремно дълга пета предавка(0,56) от дизелова стотица с шест скорости и евентуално най-ниското главно предаване(3,7).
              Последно редактирано от cecoa1; 01-01-14, 21:57.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

                Аз мисля че ВАА от 1Z ще свърши страхотна работа и предавките ще си дойдат на мястото. Кажи-речи с 10кмч по - висока скорост ще развивам на предавка.
                Не вярвам на жени и спирачки !

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ относно търсене на диференциал с по - малко предавателно число - Ауди 80

                  Както ми дава и по сметки онлайн калкулатора - на втора предавка при 4500 оборота съм на 67кмч - това е напълно вярно. Със по - дългият диференциал ще съм с 10кмч над тази скорост, което ме устройва, като имам предвид че на втора предавка двигателят ми ускорява доста бързо и тя му идва късичка.

                  Не вярвам на жени и спирачки !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X