Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на спирачни дискове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изработка на спирачни дискове

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    "Ако това е "Чудовището " то е най-добре да се използват дискове от "Собол". Задните да се струговат на по-малък диаметър. Аз съм пробвал да правя дискове по поръчка - материал за заготовката е трудно да се намери и стругаря много врече ще ги прави. По-лесно е да се потърси"
    =================================================
    благодарю.дословный перевод
    не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

    Коментар


    • #17
      До: Изработка на спирачни дискове

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      При моторите проблема е че дисковете се правят тънки (не повече от 5 мм. в зависимост от мотора), така че на чугунен диск не бих се доверил в никакъв случай! Още повече че при моторите, в много по-голяма степен съществува риска нещо (камък) да удари диска, или пък нагретия почти до червено диск да попадне внезапно в ледено студена вода! Износоустойчивостта също е много важна!
      =================================================
      моторы по лужам не ездят?
      согласен,что диски для моторов делают стальными.
      речь идет о содержании углерода в стали.
      сталь 65Г явно не годится.это пружинная сталь(рессорная)

      легированые низкоуглеродистые стали-да.
      18ХГТ,18ХНВА и подобные по марочнику сталей.
      не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

      Коментар


      • #18
        До: Изработка на спирачни дискове

        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
        Много моля някой да преведе, наистина не разбирам.
        =================================================
        это виноват Стефан.он предлагал встретиься с човеком,но не сказал,что его зовут Yordan Kolev.
        не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

        Коментар


        • #19
          До: Изработка на спирачни дискове

          Първоначално публикуван от п-к A.Moralez Преглед на мнение
          =================================================
          это виноват Стефан.он предлагал встретиься с човеком,но не сказал,что его зовут Yordan Kolev.
          Правилно, Стефан е виновен за всичко

          Аз и сега съм с 300мм дискове. Проблема е че са малки и като опитам да сложа голям спирачен апарат той опира в корпуса на редуктора. Също така големия апарат опира в 15" джанта. Затова съм сложил отпред по два малки апарата на диск, а отзад същите, но по един за крачната и един за ръчната спирачка. Пробвах отпред с един апарат на диск, но не спира добре, трябва силен натиск на педала.
          Тъй като ми предстои да слагам дискови спирачки на още два комплекта редукторни мостове искам да направя нещо още по добро. Ще опитам да усъвършенствам системата.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #20
            До: Изработка на спирачни дискове

            Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
            Правилно, Стефан е виновен за всичко

            Аз и сега съм с 300мм дискове. Проблема е че са малки и като опитам да сложа голям спирачен апарат той опира в корпуса на редуктора
            =================================================
            мосты редукторные?
            Последно редактирано от Yaro; 19-09-07, 09:45.
            не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

            Коментар


            • #21
              До: Изработка на спирачни дискове

              Първоначално публикуван от п-к A.Moralez Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
              Правилно, Стефан е виновен за всичко

              Аз и сега съм с 300мм дискове. Проблема е че са малки и като опитам да сложа голям спирачен апарат той опира в корпуса на редуктора
              =================================================
              мосты редукторные?
              Мостовете са редукторни.

              Последно редактирано от Yaro; 19-09-07, 09:48.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                До: Изработка на спирачни дискове

                можно и так,но нужно ставить проставку на ступицу и на проставку уже крепить спирачен диск и колесо.толщину проставки подобрать по месту.

                вообще дисковы спирачки на редукторны мостове сделаны давно(в 1999г.).используются спирачные диски и машинки от "СОБОЛЬ",проставки 35мм и уникальные кронштейны.
                не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

                Коментар


                • #23
                  До: Изработка на спирачни дискове

                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                  Проблема е че са малки и като опитам да сложа голям спирачен апарат той опира в корпуса на редуктора. .... Ще опитам да усъвършенствам системата.
                  А защо вместо да увеличаваш фи-то на дисковете не увеличиш налягането в системата?!? Ако видиш с какви накладчици и дискчета спират 100 тонни камиони... Само си мисля де, не съм правил такова нещо. При еднакво налягане можеш да използваш спирачни апарати с по-голямо фи на цилиндърчетата, а при еднакви апарати да увеличиш налягането в системата чрез увеличаване на вакуума в сервото например... Ти си ги мислил тези работи сигурно де, но аз да кажа

                  Коментар


                  • #24
                    До: Изработка на спирачни дискове

                    Честно казано не съм мислил по въпроса за налягането.
                    Фи-то на дисковете искам да увелича по една причина и тя е, че редуктора пречи да сложа голям апарат.
                    Гледам обаче, че колкото е по голям един джип или колкото е по бърза една кола, толкова по големи са спирачните апарите и накладките. Та ........... знам ли.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изработка на спирачни дискове

                      Един от начините да разбереш дали един диск е натоварен оптимално или може да "отнесе" още товар е да го пробваш по стръмен терен и да видиш дали ще "пропуши". Защото ако пропуши и не е чугунен със сигурност ще се изметне. Е, сигурно има и стомани за тази работа, но знам ли?! От друга страна, гледам, че твоите са и вентилирани(което при бавния ход на джип едва ли върши много работа) но поне са дебели и яки. И с по два спирачни апарата! Само налягане им трябва! ИМХО

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изработка на спирачни дискове

                        Търсенето отпадна, днес намерихме подходящи дискове.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изработка на спирачни дискове

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          От друга страна, гледам, че твоите са и вентилирани(което при бавния ход на джип едва ли върши много работа) но поне са дебели и яки.
                          Вентилацията си върши работа и независимо от скороста, тъй като вентилираните дискове за коли (джипове) са с почти двойно по-голяма топлоотдаваща повърхност от невентилираните такива със същия диаметър!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Изработка на спирачни дискове

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Е...Защото ако пропуши и не е чугунен със сигурност ще се изметне. Е, сигурно има и стомани за тази работа, но знам ли?! ...
                            Разбира се, че има такива стомани, но чугунът сякаш е най-подходящ за случая. Купувал съм стомана със сертификат и след като стане белята, спектралния анализ показва, че сертификатът е менте.
                            Относно "вентилацията", колегата sl.daskalov е обяснил.

                            П.П. sl.daskalov, новият ти аватар е по-готин!
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Изработка на спирачни дискове

                              Oт какво сложихте дискове?
                              M.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Изработка на спирачни дискове

                                Още не са сложени, само са купени. Има макар и малка вероятност да не станат. Когато станат ще пиша.
                                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X