Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресчотка на съединителя - какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тресчотка на съединителя - какво е това?

    Доскоро не знаех че има такова чудо, но едни монтьори след борба със съединителя на Туинго стигнаха до този детайл. Какво прави той?

    Звучи ми като някаква саморегулация на съединителя.

  • #2
    От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

    На Форд-Ескорт има един полумесец със зъбчета и при износване на съединителя прещраква зъб и изпъва жилото.
    Та на Туингото може да е същото.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

      Ясене, Ясенее, не сичко е уаз ))
      Това е точно за да регулира обтягането на жилото на съединителя според износването.
      Ако не те кефи го махни. Ама смени и майсторите, щотоо, ако за пръв път виждат такова нящо става доста странно какви точно коли са пипали )))
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

        Тресчотка е на Форд и други.Рено ,Пежо по-скоро е цанга.Смени жилото.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          .....................Рено ,Пежо по-скоро е цанга.
          Тц тресчотка си е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:без име.JPG
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5507521

          Коментар


          • #6
            От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ясене, Ясенее, не сичко е уаз ))
            Това е точно за да регулира обтягането на жилото на съединителя според износването.
            Ако не те кефи го махни. Ама смени и майсторите, щотоо, ако за пръв път виждат такова нящо става доста странно какви точно коли са пипали )))
            Знам аз че не всичко е УАЗ, ама напоследък съм се ограничил само по УАЗ да пипам. Защото пипането по другите коли не ми се оправдава като цена. Е, понякога попадам на ей такива монтьори. И едва ли за първи път виждат такова нещо, бедата е че за трети път виждат все същото конкретно нещо. Защото им го връщам. А им го връщам защото не е у ред. Те успяха и в отпуска да избягат, та колата едни две седмици (and counting) си отвися при тях.

            Все едно де, въпросът беше чисто теоретичен. Не знаех че съществува такова устройство. Съединителите с които аз съм се разправял такова не са имали, поради което износването им ясно си е проличавало по преместването на работната точка по хода на педала.

            Коментар


            • #7
              От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

              Два дена регулирахме жилото на съединителя на едно Рено 19, ту стегнато, ту хлабаво, докато накрая се оказа, че въпросната тресчотка се е прецакала.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #8
                От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                Това се троши когато се е скапал съединителя.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                  Бе да си кажа виждал съм и няколко строшени ей така без да е заминал съединителя.
                  Голем боклук е тая пластмаса.Силна инженерна мисъл е вложена там.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Съединителите с които аз съм се разправял такова не са имали, поради което износването им ясно си е проличавало по преместването на работната точка по хода на педала.
                    Като се замине съединителя пак отделя високо но не му въртиш гайки да го регулираш.Тая джаджа е вместо гайките.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                      Има и едни тресчотки на самите притискателни дискове. Те са по-гадни.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                        Има една особеност. Обикновенно тези "тресчотки" си работят добре докато няма луфт в оста на педалчето/заградения възел по-горе на схемата/. Когато се появи този луфт "гребенчето" започва дъ се напъва настрани и се троши доста бързичко. А луфта си се появява от нормално износване и при страничен натиск /високи и дългокраки в малки колички натискат леко диагонално педалчета на коли правени от педалчета. Виж дали не ти се клати много педалчето...... насам натам. Ма те поначало си се клатят тия педалчета та не мога да ти дам точен размер. Кът ти писне от коли правени от педалчета си купуваш автомат и бой по педалчетата
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                          Заради прецакана тресчьотка,може да скочиш във нечий багажник,смени я.90% са ментаци и още със първото натискане изтърват.Преди да купиш въпросната джаджа,разгледай гребена,всички зъби трябва да са еднакви,на ментаците на работната им част,зъбите са половинчати(не добре отляти)и въобще не сработват,имам бус Форд,смених 3-4 докато уцеля истинска.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Това се троши когато се е скапал съединителя.
                            Ей с това сведение почва да се изяснява картинката.

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Има и едни тресчотки на самите притискателни дискове. Те са по-гадни.
                            Я кажи на кои машини?

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            90% са ментаци и още със първото натискане изтърват.Преди да купиш въпросната джаджа разгледай...
                            И тука бинго, защото юнаците я сменили, новата не работела и сега въпросът не знам докъде е стигнал. Нищо няма да разглеждам, защото не се занимавам аз.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тресчотка на съединителя - какво е това?

                              Можеш да срожиш жило без тресчотка при желание.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X