Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Развиване на запекли алуминиеви гайки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Развиване на запекли алуминиеви гайки?

    Здравейте, не съм много сигурен дали темата е за този раздел, но ако не е се надявам да бъде преместена където трябва. Въпроса ми е какъв е метода и като цяло тайната за развиване на запекли алуминиеви гайки? Става въпрос за окачване тип coilover, което се регулира по височина. Въпросните гайки са запекли здраво и нямат развиване. Контра гайката се разви, но тази която контактува с пружината не помръдва. Знам, че алуминия корозира по някакъв начин, но не знам как да премахна корозията. Пръскал съм с WD-40, бих с чук и секач и освен доста щети по гайката друго не постигнах. Чух за нагряване, но ме е страх да пробвам. Скъсах даже един ключ с който се свалят маслени филтри. Всякакви идеи и съвети ще са ми полезни. Ето за кои гайки става въпрос:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sale17.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:6019252
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

    Чук!
    Вчера строшихме няколко ключа, включително и оригинала на комбито... Няколко удъра с голям чук и гайковерт, проблема се реши..

    Коментар


    • #3
      От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

      Каква е целта? Какво искаш да направиш?
      Първо освободи натиска на пружината и после с чука многократно по гайката по цялата и обиколка. Това го правих и три от гайките се развиха. Четвъртата я рязах и после правихме друга.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

        Целта е да развия гайката за да мога да сваля височината на колата. Няма как да освободя напрежението понеже са 2 пружини едва върху друга и когато свивам едната другата се разгъва (а в момента е свита на максимум) и съответно не виждам начин как да ги хвана 2-те, а и 4 скоби няма как да се съберат. Пробвах с чука и секача, но само подбивам гайката и мисля, че може да се сцепи. Нагряване и мазане със спирачна течност вариант ли е?
        [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

        Коментар


        • #5
          От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

          Когато друго не помага, нагряване. И мокър парцал на съседите детайли. Леко с чука, казахте, че гайката е Al.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

            При мен алуминиевите гайки винаги приключват с рязане, но там е опасно, намери начин да освободиш натиска и може да се развие . Спирачна течност не слагай ще стане по-зле .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

              По една консерва от Тахан Халва пьлна с нафта и като памперс им ги слагаш да спят с тях,сутринта БОЙ.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                По една консерва от Тахан Халва пьлна с нафта и като памперс им ги слагаш да спят с тях,сутринта БОЙ.
                И аз предлагам с нафта, тя прониква много добре но и трябва време. С нагряване може да нанесеш щети та по добре не рискувай
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                  Отиди на битака (не може да няма при вас някое място от този тип) и си намери от старите дебели секторни ключове и с една тръбичка да си удължиш рамото ще стане При нас като носят койолвъри от знайни и незнайни фирми сме пробвали доста методи за тези гайки, но от както си намерихме от старите секторни дебели ключове нямаме проблеми, даже направо ги развиваме както са на колите, без да са минавали водоструйка за да изчистят резбите дето се казва
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                    Той ги мьчи поне 2 вечери вече,това да сьм му накиснал гайките от много отдавна.

                    Нафта,рьжда,корозия и стари машини ни дай в морето на нас,много алуминий няма,но нафта с тонове,винаги вьрши работа.

                    Водопроводен ключ може ли да се завре?Кофтито е,че са меки ,а той стяга.Някакьв ключ с верига трябва,за големи филтри и трьба.






                    Малко не сьм нежен ма поне сьм хилав та все едни такива изнасилвания са ми на акьла,дано не строшиш нищо.

                    С Бижо пишем заедно.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                      Имам секторен ключ който ми продадоха с койловърите, но ми се стори, че няма да свърши работа. Все пак и него ще го пробвам. Вече скъсах един ключ с верига, но ми се стори, че той хвана най-здраво от всички. Взел съм си и един водопроводен ключ около 1метър дълъг, за всеки случай ако пак не стане ще мажа с нафта и след няколко дена ще пробвам пак. Мерси за съветите, ще ви държа в течение
                      [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                        Остави мазането и парцалите,намери си някакви кутии,пьлни с нафта и ги остави да спят вьтре в нафтата.

                        Веригата ще хване,ако не и сложи една на крьст или под лек ьгьл и вьрху нея ключа с другата верига и вьрти.И май ти е кекава веригата,ние ползваме по метьр дрьжка и верига по 2 прьста широка,65 кила и ги лашкам и не мьрда.




                        Още една идея ма не сьм ти я дал аз - амоняк,разяжда алуминия,забьркай го с нещо,с уиндекс например,че и в него има мальк процент.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 13-07-13, 08:00.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                          Нямам хабер дали ще проработи, ама ми дойде на ум. При нарязване на резби в алуминий е най-добре да се ползва спирт за "смазка". Та се чудя дали няма и там да помогне. Във всеки случай не пречи да се пробва като последна крачка преди рязане.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                            Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                            Здравейте, не съм много сигурен дали темата е за този раздел, но ако не е се надявам да бъде преместена където трябва. Въпроса ми е какъв е метода и като цяло тайната за развиване на запекли алуминиеви гайки? Става въпрос за окачване тип coilover, което се регулира по височина. Въпросните гайки са запекли здраво и нямат развиване. Контра гайката се разви, но тази която контактува с пружината не помръдва. Знам, че алуминия корозира по някакъв начин, но не знам как да премахна корозията. Пръскал съм с WD-40, бих с чук и секач и освен доста щети по гайката друго не постигнах. Чух за нагряване, но ме е страх да пробвам. Скъсах даже един ключ с който се свалят маслени филтри. Всякакви идеи и съвети ще са ми полезни. Ето за кои гайки става въпрос:
                            [ATTACH=CONFIG]605787[/ATTACH]
                            -"Посоката" за решаване на проблема в първата част е правилен(спрейовете за ръжда са смес от газ за горене и леки масла).Те проникват и намаляват триенето. Следващото действие е да се избегне аксиалния натиск от пружината и накрая със секторен ключ се финализира процеса. Секача и чука ги остави ,след тяхното използване частите се носят често на "вторични".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Развиване на запекли алуминиеви гайки?

                              Хубавите спрейове имат и една мазнина, различна от нефтопродуктите тип "масла". ВД 40 я няма, между другото
                              Алуминиева гайка досега не съм успял да развия без повреди.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X