Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

    Ми от Италия идват все на по-малко км.(от всичките коментирани модели,дето си приличат),ама няма правен мост.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

      И аз на опашката за надживяващия заден мосг.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #18
        От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

        Правилното място за този въпрос е в ситроен или пежо форумите.
        1. Ако внезапно пропадне колелото и започне да стърже в калника е от счупен торсион.
        2. Ако от доста време задните колела са така /--\ макар и с различен наклон, са износени осите.
        При това окачване оста на рамото на всяко колело лагерува чрез иглен лагер в гредата на задния мост. Защитата на този лагер е слаба, лесно прониква вода, корозира и износва оста което предизвиква страничният наклон на колелото. Затова е предписано на 60-80 000 км да се подменят лагерите. Правилният ремонт е с набиване на нови оси и оригинални иглени лагери. Поставянето на втулки е възможно, но влошава работата на задното окачване и пътното поведение.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suspend.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5488427

        Коментар


        • #19
          От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

          Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
          Правилното място за този въпрос е в ситроен или пежо форумите.
          1. Ако внезапно пропадне колелото и започне да стърже в калника е от счупен торсион.
          2. Ако от доста време задните колела са така /--\ макар и с различен наклон, са износени осите.
          При това окачване оста на рамото на всяко колело лагерува чрез иглен лагер в гредата на задния мост. Защитата на този лагер е слаба, лесно прониква вода, корозира и износва оста което предизвиква страничният наклон на колелото. Затова е предписано на 60-80 000 км да се подменят лагерите. Правилният ремонт е с набиване на нови оси и оригинални иглени лагери. Поставянето на втулки е възможно, но влошава работата на задното окачване и пътното поведение.
          [ATTACH=CONFIG]589981[/ATTACH]
          Повече от това - здраве.Колегата го е уточнил най-точно.Проблема идва именно от уплътненията, които пропускат влага и мръсотия.Препоръчва се лагерите на задните носачи да се сменят на всеки 80 хил. км.Обикновено на втората смяна на лагери се сменя и гредата.Счупен торсион се среща изключително рядко, по-скоро се срещат разхлабени и с износени шлици.Хубаво е да се прецени правилно при такъв ремонт, дали и тампоните на гредата не са за смяна, така и така сега се буа с чуко.Да се обърне особено внимание и на носачите - имат ли язви, често след ремонта трошат лагера.При тоя ремонт и внимание на долните втулки на амортисьорите.Ако колата се товари редовно с повече от 300 кила, сега е момента при ремонта, торсионите да се зацепят така, че колата отзад да е с два сантима по-високо.Малко отзад изглежда надървено, но не му пречи и няма проблем.

          А да - и някои много държат да си направят гресьорки на носачите.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

            И аз след 10на дни ще карам моето Пежо точно за такъв ремонт. Предишния беше преди 70 000км. Колата е на 197 000км. От известно време забелязвам че задницата е клекнала и при малко товарене доста си кляка.
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • #21
              От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

              А кои ще черпи.
              Jeep Cherokee XJ 4,0
              0878 97 36 19

              Коментар


              • #22
                От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                Първоначално публикуван от emil84 Преглед на мнение
                А кои ще черпи.

                Все ще се намери кой да почерпи, сподели за какво става въпрос
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #23
                  От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                  Леле, аз съм бил голям късметлия. Карам Берлинго от 2003г и е на 125000км. До сега не съм ремонтирал задния мост. Сменени са само предните дискове и накладки за този период.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                    Леле, аз съм бил голям късметлия. Карам Берлинго от 2003г и е на 125000км. До сега не съм ремонтирал задния мост. Сменени са само предните дискове и накладки за този период.
                    Ами... да! Късметлия си! Очевидно не го караш толкова много, ако не го товариш, още по-добре.
                    Препоръчвам да не отлагаш този ремонт, преди да са заминали и осите, смени сега само лагерите.
                    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                    Mercedes w212 E350 4matic
                    Ducati Monster 600
                    O888795575

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                      Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                      Леле, аз съм бил голям късметлия. Карам Берлинго от 2003г и е на 125000км. До сега не съм ремонтирал задния мост. Сменени са само предните дискове и накладки за този период.
                      Наистина си късметлия щото моето изрева на 45000 км
                      емил златков
                      паджеро 2.5тд
                      ве стром 650

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                        Колегата Самодържец го спомена вече.
                        Слагаш си гресьорки, по един пат в годината гресираш и забравяш за проблема.
                        На някои модели се дупчи тръбата, а на други носача.
                        Jeep Cherokee XJ 4,0
                        0878 97 36 19

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                          Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                          Ами... да! Късметлия си! Очевидно не го караш толкова много, ако не го товариш, още по-добре.
                          Препоръчвам да не отлагаш този ремонт, преди да са заминали и осите, смени сега само лагерите.
                          Товарено е до 1 тон. Стоката я карам от София до Русе. Разбирасе карам вниматело, но явно всепак съм късметлия.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                            Първоначално публикуван от emil84 Преглед на мнение
                            ...
                            Слагаш си гресьорки, по един пат в годината гресираш и забравяш за проблема.
                            Изобщо не забравяш.Пуснал си фиш ,ма дали ще ти върже... .
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                              Така ремонта на този тип задни мостове след като е изпуснат момента със смяната лагери е избиване на шенкелите и набиване на нови . Това става на 100 тонна преса със специализирани приспособления . Шенкелите се купуват нови от АМК . Всички опити за престъргване и тнт механична обработка са обречени на провал защото са закалени около 60 единици и шлайфани . Ако на някой му трябва такъв ремонтиран мост имам един приятел който ги прави .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ситроен Берлинго-проблем със заден мост

                                Оси има и не "оригинални" на 3 пъти по-ниска цена.Нещата се правят и на по-малка преса, а специализираните приспособления са си самоделки, които всеки шлосер сам си прави, за да избива/набива осите.Носачите също(ако се налага смяна на такъв) оригинални са малко под 500лв, а не оригиналното парче желязо е малко под 200лв.Оригинална нова греда за заден мост в момента е над 1000лв, при мен рециклираната с половин година гаранция и връщане на старата е 240лв.Имаше и цели рециклирани мостове със зацепени торсиони , скоро не съм използвал такъв.А пък има хора, които си купуват цял мост втора употреба.Варианти има достатъчно, всеки сам си преценява и избира.Труда също на хората им се вижда множко, но и хамалогията и необходимото време не са малко.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X