Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Citroen AX 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Citroen AX 4X4

    Колеги, някой знае ли на какъв принцип работи системата 4Х4 на тази кола?
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Citroen AX 4X4

    Парт-тайм, задния мост се включва на твърдо с бутон от таблото.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Citroen AX 4X4

      Малко Off- Единствената кола която съм виждал без нито един тампон по изпускателната система оригинално

      Коментар


      • #4
        От: Citroen AX 4X4

        Първоначално публикуван от IVAN.M Преглед на мнение
        Малко Off- Единствената кола която съм виждал без нито един тампон по изпускателната система оригинално
        Мене друго ме впечатли: твърда връзка от двигателя до задните главини. Тръба. Няма шлици, няма нищо! Дали не беше преправяно нещо...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Citroen AX 4X4

          и аз го видях това според мен в трабата е кардана няма как иначе да е

          Коментар


          • #6
            От: Citroen AX 4X4

            Малко се намира като информация.
            Намерих това:
            http://www.awdwiki.com/en/citroen/
            ...и още една две снимки.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Citroen AX 4X4

              Снимката на диференциала е правена без гърнето на диференциала се захваща гърнето казвам каквото съм видял

              Коментар


              • #8
                От: Citroen AX 4X4

                Да, карданът е много масивен, почти като на Фронтера. Полуоските също си ги бива...интересна количка, не знам дали се намират чаркове обаче.
                Последно редактирано от avzdrav; 16-12-12, 22:34. Причина: грешка
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Citroen AX 4X4

                  как го видяхте кардана? извадихте го от тръбата ли ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Citroen AX 4X4

                    Хм...
                    Би ми било интересно да погледна една отдолу.
                    Сигурен съм, че някой колега от форума имаше, но не си спомням кой, за да го питам.

                    ПП: Схеми, мануали, нищо не намирам из нета.
                    Или не знам, как да търся...
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Citroen AX 4X4

                      Е аз имам. На изпускателите си има меки връзки и тампони първо.
                      Няма кардан в стандартния смисъл на кардан. Или поне ще се опитам набързо да го опиша. Тая тръба за която говорехте по-нагоре служи за да държи и задния мост ( има само още един болт към купето държащ го иначе) и вътре в него се намира един вал който предава движението към задния мост. Няма карета нито отпред нито отзад. Предаването назад отива твърдо като се зацепи 50/50 през раздатка която е направо на скоростната кутия. Вала лагерува на 4 ( може и 3 да беха не помня, отдавна го правих) тънкостенни лагери набити в тръбата. Превключването е с вакуум от бутон в купето. Количката е много интересна и доста способна всъщност. Супер лека и уникално се държи на трудни условия. С добри гуми и флекс става доста височка . Части като цяло има. Питайте нещо друго ако искате, че така не мога да се сещам. Имам си я и не мисля да се разделям с нея. Някак си се задържа в "семейството". И то с достойнства. Ето и някоя снимка..... не че се вижда нещо много де...
                      Прикачени файлове
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #12
                        От: Citroen AX 4X4

                        Ако си направите регистрация в http://service.citroen.com там има безплатен достъп до всички схеми и части.




                        Между другото, BX 4x4 е доста по-способен модел, там в комбинация с хидравликата върши чудеса. Но е граничещо с невъзможно да се намери такъв. Никой не иска да продава...
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Citroen AX 4X4

                          В BX не е ли с виско включването? Хидравликата също не дава чак голЕми предимства, баща ми имаше BX(не 4х4), често го карах.
                          В книгата която имам за него, пише че има и дизелови 4х4, но аз съм виждал само бензинови с 1,9 мотор.
                          Тоя АХ по-опростен и лек...
                          Като го гледам автора на темата от къде е, и разглеждайки обявите в мобиле... По-добре иди го виж, хем ти е близо. Че с тая тема може и нЕкой друг да се меракоса
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Citroen AX 4X4

                            Не е с виско-муфа. Единият диференциал е Torsen (не помня кой от трите), другите са с ръчни блокажи. А хидравликата доста помага, заради изравненото налягане отляво и отдясно, никое колело не "олеква" при сложен терен или в завои. И аз не знам да има БХ дизел 4х4, най-често са 1.9 бензин.

                            Знам че нямат проблем да се качват зимата нагоре по ски-пистите, пробвано е .
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Citroen AX 4X4

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Хм...
                              Би ми било интересно да погледна една отдолу.
                              Сигурен съм, че някой колега от форума имаше, но не си спомням кой, за да го питам.

                              ПП: Схеми, мануали, нищо не намирам из нета.
                              Или не знам, как да търся...
                              Аз имах Сашка обади се ако искаш. 0898532785-КИКО
                              0898532785-КИКО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X