Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за задвижването на Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за задвижването на Freelander

    Здравейте колеги!
    Преди няколко дни си взех зимна кола - Freelander 1.8I, много запазен на оригинални 93к километра.
    Джипа/SUV-а (не знам точно какво е) веднага мина през сервиз и беше обслужен и там ми казаха че е перфектен, но имам едно, две питания:

    Първо: постоянно ли е зацепено 4х4? Ако не, кога се включва?
    Второ: За какво служи жълтия бутон на скоростния лост?
    И последно: Когато включа въпросния бутон (които задейства някаква функция която работи само на 1-ва и задна) и включа на 1-ва върви нормално, но когато го включа на задна от време на време се чува някакво щтракване и бие в педала на спирачката, това нормално ли е?

    Благодаря предварително!
    Поздрави!

  • #2
    От: Въпрос за задвижването на Freelander

    4х4 е постоянно зацепено чрез вискомуфа, отзад отива минимален процент при нормални условия. За бутона не знам, не съм се качвал У Фрилендър. Нищо ли не пише на него?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за задвижването на Freelander

      Ако прочетеш внимателно написаното в темите до момента ще ти се изясни...
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за задвижването на Freelander

        avzdrav, благодаря ти за отговора, жълтия бутон се оказа HDC - Hill Descent Control, затова и това биене в педала на спирачката, просто е спирал

        emanuilis, не виждам никакъв смисъл в пост-а ти. Не съм се регистрирал тук за да се заяждам, а за да обменим опит. След като не отговаряш на нито един от въпросите ми защо спамиш? Пределно ясно ми е че не съм първият дето пита подобно нещо за Фрйлендърите, но в този форум има толкова теми изписани, че 1 седмица няма да ми стигне да прочета всичките. Остани със здраве!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за задвижването на Freelander

          Първоначално публикуван от Naydenov87 Преглед на мнение
          не виждам никакъв смисъл в пост-а ти.
          С времето, ще видиш смисъла, а като нов, е добре да се въздържаш от прибързани оценки. Това е Форум, а не консилиум от безплатни консултанти.
          На темите за фрийлендър можеше да отделиш една вечер - за предпочитане, преди покупката - и щеше да знаеш много неща. Ама така и така си го купил, виж дали не са му махнали кардана. Ако не са - виж как прави острите завои, ако са - значи някой друг е видял преди тебе.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за задвижването на Freelander

            Честито от мен,дано не разбереш скоро защо му е ниска цената.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за задвижването на Freelander

              Ясене, по принцип си прав че тия неща се питат преди покупката, но аз не знаех какъв джип ще взема, отидох да си търся зимна кола в Австрия и избора ми беше между изгнил галопър, терано 2 което маи е изпълнявало роля на кошара и тоя фрилендър които ми се стори доста лачен, минах да го обслужа - 1200 лева ми струваше, дано след като му е сменено всичко което трябваше да се смени да не се троши, иначе чух от тук от там че е много пиклив и не е проходим, но на мен ми трябва за шосе през зимата, така че би трябвало да ми свърши работа. Кардана не са му махнали, а на остър завой нещо препуква отзад ..
              А и друго чух, че раздатки трошат много, има ли някакъв начин да се предотврати това или да седа и да чакам и моя да се "опраси"?
              krasivl, мерси и дано!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за задвижването на Freelander

                А и още нещо забравих да питам, желателно ли е да се смени маслото в раздатката и диференциалите? Цялата смяна ми е 70 лева, нищо не е, но някои казват че по-добре да не се сменя, други казват че е желателно на определен период от време да се смени. Вие на какво мнение сте?

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за задвижването на Freelander

                  Първоначално публикуван от Naydenov87 Преглед на мнение
                  Кардана не са му махнали, а на остър завой нещо препуква отзад ..
                  А и друго чух, че раздатки трошат много, има ли някакъв начин да се предотврати това или да седа и да чакам и моя да се "опраси"?
                  krasivl, мерси и дано!
                  Щом пука отзад, трошенето е тръгнало. Прегледай темите за виско на фрийлендър, ама на първо време свали кардана, докато решиш какво да правиш - да не се дочупи.

                  Като е наред, това е добра кола за шосе през зимата. Като не е, без кардан към задния мост е съвсем малко или никак по-добре от лека кола.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за задвижването на Freelander

                    Изтрит съвет към предпоследното мнение в дискусията.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за задвижването на Freelander

                      Четох четох четох цяла нощ и днес свалих виското и го изпратих на колегата inyan да го погледне, пукането си продължи така че маи е от тампоните а не от виското.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X