Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато живота ти виси на ... 5лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Когато живота ти виси на ... 5лв.

    В събота, 28.07 (ще трябва да помня тази дата и да давам курбан) стана следната случка:

    След обиколка на магазините в Младост се прибираме към Панчарево, аз, детето и дядо му. Спирам на бензиностанцията за вестник и след 5 мин. тръквам - задна, обратен волан за излизане от парко-мястото. И колата не тръгва, опитва се, но все едно има камък пред някоя гума. Слизам - гледам, отзад добре, отпред - предна лява - наляво, предна дясна - надясно. А?

    Измъкнала се кормилна щанга от тампона. Аху иху, малко помощ от персонала на бензиностанцията... Оправихме я, колкото да я приберем.

    После гледам по форумите, питам, гледам схеми ... нещо не е така.

    Ето схемата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dcf7df835caca4aa.JPG
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5979734

    А ето как е в момента. Оказа се, че някой майстор преди повече от 3,5 г. (оттогава колата е при мен и там не е пипано) е сгафил последователността на сглобяване на нещата. И щангите се крепят само и единствено на ръбчето на гумения тампон. Поръчах си два нови - 5лв. бройката. Ще разглобим всичко и ще сглобим както трябва. На снимката импровизираната шайба я сложихме ние, за да приберем колата. До преди това шайба там нямаше...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027967177-big.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5979735

    Та така, компетентността на някой майстор е поставил живота ни буквално да виси на тези 5лв. Ами ако беше станало на магистралата, или 2 минути по-рано на околовръстното...
    Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 02-08-12, 15:47.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

  • #2
    От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

    Пу,пу голям късмет си имала. С голямата шайба добре , а дали цяла планка на двата болта няма да е по-добре.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

      Не мога да разбера, защо хората им се радват на тези коли, всичко е кекави отливки и глупави конструктивни решения.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

        Виве, дано си чукнала на дърво, да не се връща.
        На твое място бих огледал и за други подобни капанчета.

        А като загледах снимката- то всичко си е там.
        Но тъпунгерът е обърнал планката с двата болта (поз.1) и вместо от към щангите,
        я е сложил от към конзолата. Сигурно му е било по-лесно да стегне гайките.
        Последно редактирано от dedoKoko; 02-08-12, 16:25.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

          На тая простотия му се вика "предпродажна подготовка".

          Добре че се размина. Без курбан няма да мине.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

            Тук не опира до 5лв, а до престъпна небрежност и/или непростима неграмотност.

            И в България ще да се е случило, защото на повечето други места монтьорите носят лична отговорност за такива неща.

            и, ъъъ, да, ще почерпиш.

            Коментар


            • #7
              От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

              Точно поради подобен тип грешки е необходим " един различен поглед" .
              Винаги може да се сгреши. Особено ако ремонтиращия говори непрекъснато с цел да убеди клиента, колко е компетентен и какви термини знае.
              Технологично тази операция се изпълнява от длъжността: контрольор-приемчик.
              На практика, вече не се изпълнява.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                Всъщност всичко си е на колата, да, щангите трябва да са между поз.1 и поз. 2 на схемата. Поз. 2 ги покрива и не допуска дори и при липса на тампон, щангата да се измъкне, ще тропа, хлопа, дрънка, но не и да падне. А именно престъпната небрежност или некомпетентност или кой знае, е поставил нещата цялото управление да се крепи на гума за 5 лв. и то на ръбчето.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #9
                  От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                  Ей така ми се разкикери предницата преди години на едно скапано Деу.. Едвам спрях а волана все едно не беше в ръцете ми.. Няма да ти казвам какво е усещането..
                  Късмет сте имали..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                    Късмет си е било!
                    Преди три дни отидох на близкия канал да гресирам Патрола и видях буквално първата капка от спуканата, ръждива спирачна тръбичка на предно ляво колело.
                    Едно докосване и протече "по мерак".
                    Хем ме беше яд, хем слава на Бога, че ме опази!
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                      Късмет си извадила,да те пази Бог жива и здрава!
                      От такива "майстори" доста хора са патили...Това,направо е престъпление,от страна на "баш майстора"!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #12
                        От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                        Баси, а аз се имам, че съм небрежен, и не правя нещата както трябва.
                        Като гледам какви ги вършат в "сервизите" започвам да се замислям дали да не си отворя сервиз и да си работя както си знам.

                        Виве, чист късмет. Ако беше с джип това нямаше да ти се случи, там няма рейки и тампони, всичко си е на яки железа.
                        Не ги ли намери тези пари най-накрая...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                          Интересно наистина какъв е бил тоя "майстор". Успокоителното е, че такива проблеми се появяват при въртене на кормилото при почти спряло положение. Тогава усилията в кормилната система са най-големи. На мен и се е късала планката 2 от схемата ти, но пак при потегляне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            Интересно наистина какъв е бил тоя "майстор". Успокоителното е, че такива проблеми се появяват при въртене на кормилото при почти спряло положение. Тогава усилията в кормилната система са най-големи. На мен и се е късала планката 2 от схемата ти, но пак при потегляне.
                            Ами не. Най-големи са усилията в кормилната система при преминаване с нормална скорост през нормална (за нашите условия) пътна дупка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Когато живота ти виси на ... 5лв.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ами не. Най-големи са усилията в кормилната система при преминаване с нормална скорост през нормална (за нашите условия) пътна дупка.
                              Което означава, ако пресметнем вероятностите, че си е 6-ца от 6/49, ако се случи на място.

                              Тук обаче ми изниква друг един въпрос - не се ли променя цялата геометрия на управлението, ако са изместени щангите 3см. напред от фабричното им място. Айде ъгъла на гумата се регулира, но цялото управление? Тези щанги някой ги е смятал да са такива и онакива, ако лежат еди къде си?
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X