Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно маншон на вътрешно каре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно маншон на вътрешно каре

    Колеги! - някой ползвал ли е силикон за укрепване на напукан маншон(все още не скъсан), и мисълта ми е да удължа живота му с някой месец.значи маншона е вътрешен на дългата полуоска,той не се върти с пулуоската,той е от това изпълнение с лагер в тясната страна на маншона, или маншон с лагер които се слагат на РЕНО , ФИАТ и някой модели на ВОЛВО.Силоконът на който съм се спрял е http://didi94.bg/cyclo/products/lepi...&category_id=8 , предстои ми даване на пари другия месец за гражданска и преглед,и затова правя това допитване тука.В форума на ФИАТ няма човек да е работил с тоя силикон.Пазара е наводнен с най-различни силикони,но незнам към кой да се насоча и затова се обръщам тук за мнение и съвет как да процедирам.Ако има друг начин временно да реша проблема поне до есента, ще бъда благодарен за съвет и решение за дребния проблем.

  • #2
    От: Относно маншон на вътрешно каре

    Несъм сигурен какъв точно е маншона, но има силиконови маншони за 10-15 лв, можеш и сам да си го смениш, като не е нужно да сваляш цялата полуоска, просто го надяваш, вместо да дадеш 7 лв за силикон.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      От: Относно маншон на вътрешно каре

      Колега!- горе съм споменал, вътреншен маншон.И освен това за да го сменя трябва да се източи малко от маслото на скоростната кутия,щото ще текне, не случайно има лагер симерина на тясната част на маншона, и за това искам така да пробвам, пък малката тубичка струва по-малко.Затова правя това допитване, да разбера да ли има такъв силикон който да отговаря на трите фактора:еластичен,маслоустойчив и стабилни лепилни качества.....

      Коментар


      • #4
        От: Относно маншон на вътрешно каре

        И според мен няма смисъл да си играеш да го мацаш със силикони, маншона не е скъп аз бих сменил и лагерчето и то не е повече от 20 лева, ако се цепне маншона и прецакаш кутията е по скъп ремонта
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X