Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

    Здравейте!
    Идва време за слагане на летните гуми и се замислям за нови гуми за колата си.Досега карах със 195/50/15,но вече са много износени и искам да си купя 4 нови,летни гуми.Замислих се за вариянта 185/60/15,но джантите ми са 7J и не знам дали ако сложа 185 гума,дали няма да стърчи много навън ръбя на джантата(най малкия проблем)и дали няма да доведе до предпоставки за намаляване на безопасността и управлението.Четох насам натам,и попаднах на мнения че най-малкия размер,който може да се монтира на джанта 7J,е 195.Ще се радвам да споделите опит и да изкажете мнение.Става въпрос за лек автомобил,Мазда 323.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

    Има доста таблици и калкулатори из нета, примерно http://www.alloywheels.com/Tyre_Calculator
    Ако производителя предлага такъв размер джанти за колата, най-добре да се види какви гуми предписва той в официалните упътвания или каталози. Конкретно 185 ги дават до 6.5" джанта, а за 7" според мен оптималното е 205 (195 е "на ръба").

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

      Джантите не са оригиналните,ако бяха сам мога да проверя в каталозите за гуми,предписания и т.н.Просто искам да разбера този размер 7 инча ще стане ли с гума 185/65/15,ясно че ще стане но ще има ли някакви фрапиращи последици?
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

        Фрапиращи НЕ,няма какво да и стане,няма да падне гумата от джантата я.Може на някоя дупка да праснеш на джанта
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

          Джантата трябва да е по-тясна от гумата. Прочети тук:
          ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

          KОМБИНИРАНЕ НА ГУМИ И ДЖАНТИ

          По принцип не е невъзможно да се монтирагума 185 на джанта 7", но гумата ще трябва да седи "разкрачена" на джантата - последиците ще се негативни. Какви - не знам, защото никога не съм пробвал.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за джанти 15''-7J-въпрос?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Джантите не са оригиналните,ако бяха сам мога да проверя в каталозите за гуми,предписания и т.н.Просто искам да разбера този размер 7 инча ще стане ли с гума 185/65/15,ясно че ще стане но ще има ли някакви фрапиращи последици?
            От шест години карам нисан примера с такъв размер гуми и джанти.Проблеми не съм имал до сега.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X