Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукана скоростна кутия???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спукана скоростна кутия???

    Здравейте!
    Колеги днес ми се случи невероятна беля.Както си карах колата,се развиха болтовете на лявата полуоска и падна,при падането си удари скоростната кутия и и направи дупка с размери 40*40мм.Колата е Фолксваген Пасат Б3-1991г.Парчетата от скоростната кутия паднаха отвън,но не намерих всичките.Причината да се развият тези болтове,не знам коя е,но хубавото е че карах на първа скорост без газ-тъкмо бях тръгнал.
    Реших вече,ще се купува друга скоростна кутия,но искам и старата да си направя.Всички скорости си включва,но проблема е в тази дупка.
    Та в крайна сметка въпроса ми към вас е:
    Може ли да ми дадете идея как да я запълня тази дупка?
    Мислех да сложа алуминиева ламаринка,и след като обезмасля много старателно,да залепя със лепилото от това "Бизон".
    За сега чакам само предложения от вас!
    Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Спукана скоростна кутия???

    Ти ме разбиваш!
    ...Първо....тези болтове се мажат с Локтайт,точно за да се развиват и да стават такива бели.....На мен ми е изпадала на 123-ка!
    Предполагам,че сте сваляли полуоската скоро за смяна на каре и не сте ги стегнали достатъчно или нещо от сорта! А ако не се пипали скоро полуоската скоро....Просто е имало да става и сега му е дошло времето!
    Това с ламаринката го забравяй като вариан?!....Аз чак не вярвам,че го казваш сериозно!
    Цветна заварка и при липса на парчета се наварява материал или се добавя от нещо с приблизителна дебелина,но ако неможеш сам да си направиш заварката - според мен няма да ти е рентабилно,защото не е евтина!
    Наскоро купих за Пасат 1.8моно скоростна кутия за 70лв перфектна,та мисля,че няма смисъл да правиш старата!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Спукана скоростна кутия???

      Корпуса на кутията не е само да не се прашат събчатките. Много сложно се изчислява и има доста функции. Ако дупката е малка може да се завари както е описано по горе с материал със същата структура и дебелина, но на голяма дупка няма да е много удачано.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Спукана скоростна кутия???

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        Ти ме разбиваш!
        ...Първо....тези болтове се мажат с Локтайт,точно за да се развиват и да стават такива бели.....На мен ми е изпадала на 123-ка!
        Предполагам,че сте сваляли полуоската скоро за смяна на каре и не сте ги стегнали достатъчно или нещо от сорта! А ако не се пипали скоро полуоската скоро....Просто е имало да става и сега му е дошло времето!
        Това с ламаринката го забравяй като вариан?!....Аз чак не вярвам,че го казваш сериозно!
        Цветна заварка и при липса на парчета се наварява материал или се добавя от нещо с приблизителна дебелина,но ако неможеш сам да си направиш заварката - според мен няма да ти е рентабилно,защото не е евтина!
        Наскоро купих за Пасат 1.8моно скоростна кутия за 70лв перфектна,та мисля,че няма смисъл да правиш старата!
        Съгласен съм с написаното!
        А да ти кажа,че преди 50 км съм я стягал тая полуоска и то за 3-ти път.Преди мен някой е сменил болтовете с не оригинални.Предлагат ми за 90лв скоростна кутия и мисля да я вземам.
        Може ли да ме посъветваш какво да гледам като я купувам?

        Коментар


        • #5
          От: Спукана скоростна кутия???

          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
          Съгласен съм с написаното!
          А да ти кажа,че преди 50 км съм я стягал тая полуоска и то за 3-ти път.Преди мен някой е сменил болтовете с не оригинални.Предлагат ми за 90лв скоростна кутия и мисля да я вземам.
          Може ли да ме посъветваш какво да гледам като я купувам?
          Възможно е и така да е станало! Ти най-добре знаеш,в кой да търсиш грешката!
          Ами единствето,което можеш да провериш на свалена СК е луфта на първичния вал.....Хвани опашката излизаща от СК и я пробвай да няма сериозни хлабини в лагерите....Предполагам знаеш горе-долу,какъв е допустимия луфт!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: Спукана скоростна кутия???

            За 90лв гледай да е цяла.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Спукана скоростна кутия???

              Има много вариации на кутиите,виж какъв код има,гледай да е същия.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Спукана скоростна кутия???

                Може ли да ми кажете къде точно да гледам кода на скоростната кутия?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X