Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

    Здравейте, колеги!

    След като преправих моето бусче на нещо като кемпер, много ми се иска ( и се налага, заради жената), да му олекотя управлението! Фабрично е с механична кормилна кутия ( като трупер ). Управлението е много тежко ( особено на напечен асвалт ). Лозан дълго време търси хидравлично усилена кутия от Миди, но уви, намери само помпа. Според него насаждането на кутия от друг автомобил е нецелесъобразно. Разгледах в интернет, че е възможно монтирането на електро усилвател от подходящ автомобил, директно на кормилната колона. Моля запознатите да споделят:
    1. Възможно ли е това на практика, за Мидито?
    2. Откъде да си набавя подходящ усилвател (морга?, колега от форума?) и каква окомплектация трябва да намеря към него ( модул за управление, датчици)?
    3. Има ли тук колега, който би намерил подходящ комплект и би го "насадил" / монтирал / модифицирал (разбира се срещу заплащане) - за района на София?
    4. Ако идеята не е добра, то къде да потърся за подходяща хидравлична кутия (от миди 1990г. ) ?

    Благодаря предварително за Вашата помощ!


    П.С. https://sites.google.com/site/grozotilcheto/ - интересни снимки!
    Последно редактирано от Камен Ангелов; 11-01-12, 02:24.

  • #2
    Re: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

    Ша мъ прощаваш, ама Трупърите са си с хидравлична кутия. Аз поне не съм виждал трупър без хидравлика на волана, а не е да не съм виждал
    А Лозан със сигурност го знае
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

      Електрически усилвател има при Фиат Пунто (тези, които имат бутон CITY на таблото). От къде, как, дали ще пасне и т.н. нямам представа.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

        Такъв усилвател струва една шапка пари! И заигравката по монтажа ще е голяма.Не си заслужава!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

          Да не говорим че ако нещо се обърка в движение, ще стане много неприятно!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

            Днеска звънях на Джамбазов, да ми обясни как по дяволите работи тази гад, Като стигнахме до управлението от компютър и нам кви си датчици, разговора тръгна в друга посока.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

              Много коли са с ел. усилвател на волана. Точно на Фиат Пунто това май е едно от най-слабите места. Почти няма Пунто 2001-2003 над 100000 км, което да няма проблем с ел. усилвателя. Така че едва ли е препоръчително да се взима от такава фиатка. Май има и хибридни - ако не се лъжа Фабията е така.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                Здравейте, колеги!

                След като преправих моето бусче на нещо като кемпер, много ми се иска ( и се налага, заради жената), да му олекотя управлението! Фабрично е с механична кормилна кутия ( като трупер ). Управлението е много тежко ( особено на напечен асвалт ). Лозан дълго време търси хидравлично усилена кутия от Миди, но уви, намери само помпа. Според него насаждането на кутия от друг автомобил е нецелесъобразно. Разгледах в интернет, че е възможно монтирането на електро усилвател от подходящ автомобил, директно на кормилната колона. Моля запознатите да споделят:
                1. Възможно ли е това на практика, за Мидито?
                2. Откъде да си набавя подходящ усилвател (морга?, колега от форума?) и каква окомплектация трябва да намеря към него ( модул за управление, датчици)?
                3. Има ли тук колега, който би намерил подходящ комплект и би го "насадил" / монтирал / модифицирал (разбира се срещу заплащане) - за района на София?
                4. Ако идеята не е добра, то къде да потърся за подходяща хидравлична кутия (от миди 1990г. ) ?

                Благодаря предварително за Вашата помощ!


                П.С. https://sites.google.com/site/grozotilcheto/ - интересни снимки!

                Един от пробваните вариянти,е да ползваш такъв от корса С,по моргите е около 200-300лв,връзва се елементарно,не иска никаква подръжка,въпроса е дали ще имаш достатъчно место да го монтираш.От два сезона ползвам такъв на бъгито от аватара,държи на всякакви извръщения включително кал и вода,не е правило проблем,ето така изглежда:

                url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2241/36540191712850074511326317202aVewZRdUR6joU1JxRIkL.JPG] [/u
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                  Когато се търси следва да се съобрази с натоварването на оста на автомобила. На донора да е приблизително същата или по голяма, за да работи дълго и ефективно. Другото е да се съобрази с алтернатора и акумулатора, дали ще успеят да го хранят. Системите са различни и според мен е добре да се търси най-компактната. Така като гледам тази от Корса е подходяща. Колегата да каже дали сензорите за посоката на въртене са в самия корпус. Предполагам, че ще е така. Другото е да се гледа да не се управлява по CAN, и да не иска калибрация през компа на колата след монтаж, че и да е наред никога няма да тръгне без да знае нулевата си точка. Разбирай да е от по стара генерация автомобил.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                    За Нивата има такива комплекти. Не са масови, та вероятно не са и много стока.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                      Свързването към волана и рейката е основната трудност при монтажа.Ел.усилвателят си върви комплект с модул за управление(митсубиши моторс),ако го няма,това нещо няма подкарване.Като консумация,не съм мерил колко ток смуче,но не са някакви фрапиращи стойности,мотора работи на кратки импулси,на входната ос има поставен двупосочен потециометър който мери разликата в усукването към изходящият вал и съответната посока,от там модула решава със каква полярност и колко напрежение да пусне към мотора.Системата е много чуствителна и няма разлика от такава хидравлична.От снопа жици се използват 5,две маси,два плюса и вход от оборотомер(ако няма,се поставя генератор на правоъгълни импулси),който действа като защита,докато не запалиш,усилвателят не действа.Недостатък е,че не може да се пробва без да се монтира,но до сега не се е случвало такова животно да не тръгне,ето го и монтирано:


                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                        Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                        4. Ако идеята не е добра, то къде да потърся за подходяща хидравлична кутия (от миди 1990г. ) ?

                        Благодаря предварително за Вашата помощ!


                        При мен :-))))
                        Пазя ги вече 7- година за моето ..... , ма нали се сещаш щом не съм ги сложил досега , кога ще ги сложа ???
                        Хидравличната секторна кутия по принцип се монтира на 2.0 бензин , които са 7+1 . На дизеловия 2.2 не съм виждал...
                        Хид. сектор се монтира без преправки на мястото на мех . сект. кутия. За хидравличната помпа се прави стойка за да се приикрепи към дизеловия 2.2 (направена :-))). Май имам и шайба за коляновия вал с втори ремък за хидравликата.(Имам , но проблема е в намирането и)
                        Я най добре ела да се видим , да поговорим.. Около Бусманци. Да кажем , следващата седмица , че сега съм адски зает.

                        ПП Сега видях че си бензин...Интересно , защо не си с хидравлика???? Това късак ли е ? От капака на скоростната кутия до задната врата има ли точно 3 метра ??
                        Последно редактирано от Макавеев; 19-03-12, 19:26.
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                          мисля, че Фрилендъра е с електрохидравличен усилвател на волан и е евтино. рейката може също от фрилендър или от опел
                          Samurai Gemax

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                            Има разновидности на Астра Ф с електроусилвател на волана (има и хидравлика),но съм чел,че като сложели малко по-големи джанти и ставало много тегаво въртенето.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв подходящ електроусилвател за кормилната рейка да избера? Възможно ли е?

                              Астра Ф няма с електроусилвател.
                              Астра Г помпата е на ток.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X