Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

    Здравейте,

    Може ли да смени маслото на заден диф без отвъртането на жълтия болт от снимката, червеникавия болт по-долу си е пробката за източване?

    Въпроса ми е породен от факта, че наскоро отидох на сервиз за смяна на маслата на всички дифове, раздатка и т.н... само че , въпросния болт на задния дифф е ръждясал до толкова до колкото изглежда като монолитна част от дифа, в един сервиз го тестваха на развиване с 5 килограмов чук и дифа взе да се огъва но болта не мръдна...та след "смяната на маслата" болта не изглежда да е бил развъртан, последните 10 години...

    Та ако няма друг начин за смяна на маслото да знам дали да се оплача в този сервиз и да поискам да ми бъде наистина сменено маслото.

    Поздрави,
    Прикачени файлове
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

    Това е мястото от където се налива маслото и оттам се регулира нивото. Ще трябва да развиете болта. Ако се скъса, разпробивате и заварявате друга пробка. Аз имах подобен проблем с картера на двигателя, при мен просто резбата беше развалена. Свалих го, заварихме пробка от друга кола и така си реших проблема. Не виждам как може да налееш масло през пробката за източване .

    Коментар


    • #3
      Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

      oт 4ервената пробка, се то4и ,а от желтата-налива-маслото/или ако се свали полуоска,-не вярвам>?"ПОМИСЛИ"
      Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

      Коментар


      • #4
        Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

        Аз знам отговора на въпроса си , не вярвам някой да ми налива маслото през отвора за кардана )) или да ми вдигне джипката на врати и да налива през пробката )

        Значи следва => с фактурата и джипа обратно в сервиза при "магьосниците" които сменят масла през отдушника или през пробката

        Поздрави
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Аз знам отговора на въпроса си , не вярвам някой да ми налива маслото през отвора за кардана )) или да ми вдигне джипката на врати и да налива през пробката )

          Значи следва => с фактурата и джипа обратно в сервиза при "магьосниците" които сменят масла през отдушника или през пробката

          Поздрави
          дали ще ти помогне/?
          Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

          Коментар


          • #6
            Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

            Силно съм убеден в това, че ще помогне, сервиза е огромен и популярен и мисля държи на реномето си а въпросния "майстор-магьосник" би трябвало да си понесе последствията.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

              на някои коли маслото на двигателя се изсмуква .без да се развива пробката.

              Коментар


              • #8
                Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                Мерси Коко за идеята

                Но както започнах това бе заден диф доста смукане трябва да падне през тръбичката отгоре на дифа или доста накреняване на джипката ми за да влезе маслото през пробката )

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                  със шприц става за пет минутипрез отдушника

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                    Аз НЕ ВЯРВАМ-глупаво е.По скоро бих оправил пропката.'АЗ все пак'.
                    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                      Аз също мисля да си я оправя и да си сменя маслото "отново" за всеки случай

                      С тези неща шега не бива според мен, 30-40 лв масло е доста по-малко от липса/недостатъчно масло и после нов диф за 4 цифрена сума

                      Поздрави,
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                        Имах подобен случай със Самурая. Пробката ми е с вътрешен шестограм, който след няколко опита за развиване се трансформира във вътрешен ОВАЛ.
                        Решението взето след 5 мин псуване - развих 1 от болтовете на дифа, и пресипах маслото във еднолитрова бутилка CASTROL (от онези с фунийката на капачката) и след доста стискане успях да натикам гъстото диф. масло през отвор Фи8. Имайки в предвид, че тази манипулация се извършва откъм карданите, не можеш да налееш целия 1 литър, а се налага на всеки 200-300 гр. да доливаш. И така докато достигнеш каталожното количество от 1.6 литра.
                        Крайната цел беше достигната. ГАРАНЦИЯ - все още не блокирал.
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                          Имах подобен случай,на развалената пробка бяха заварили огромна гайка за ключ 24.От топлината ръждата изгаря и отвиването с големия ключ стана по лесно
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                            щом неможе да се одвие болта на отдушника може да му се завари едно желязо и с него да му се даде голямо рамо. От заварката ще се нагрее и шанса за одвиване ще се овеличи. Във всеки случай в никой голям сервиз няма да си играят и да се занимават с глупости без изрично желание на клиента, защото има опасност от съсипване на резбата и положение, при което ще трябва да се снеме целия ракав за сметка на някой майстор. Шото нали разбираш, че ако несе справи и него одвие запазвайки резбата - клиента ще каже, че си е имал негов човек, който е можел да успее и т.н.... Има всякви хора. Все пак аз ако съм бил да съм се допитал до клиента и да съм предприел мерки, но нищо непречи данните за количеството масло да се вземат от каталог, да се источи маслото и да се сипе новото през отдушника на диференцяла ако има разбира се такъв. Това в сервизите става много лесно, защото там имат истински шприцове и маслото се вкарва под налягане дори и през 4 мм отвор мигновенно...
                            Според мен под съмнение е дали са ти сменили маслото, а ако са - съвета ми е не си усложнявай живота с глупости щом нямаш течове...
                            Лек ден
                            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Смяна на масло - заден диференциал без отвъртане на болта виж снимката

                              Дини много съм съгласен с теб, но как да разбера колко масло имам в дифа ???

                              Не тече, нито капка и при все това ако вътре има само някави мижави стотици грамове ???
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X