Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачката "рита"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачката "рита"

    Здравейте колеги,
    Напоследък когато натисна спирачка усещам как педала ме рита обратно все едно че се опитва да отслаби натиска. Усещал съм същия ефект на по-стари коли с ABS, но мисля че моята няма. Колата е ISUZU Trooper 1991 2.8TDI, а спирачките са дискови и на 4те колела. Тествах и ефекта се появява понякога без да наблюдавам някаква зависимост - няма приплъзване на колелата, няма значение дали се движа с ниска или висока скорост.
    Наблюдавал ли е някой подобен ефект, на какво може да се дължи и трябва ли да се притеснявам за нещо?

  • #2
    От: Спирачката "рита"

    Провери за спукан или крив диск най вероятно преден . На мен ми се е пукал диск след екстремно спиране може би от прегряване.

    Коментар


    • #3
      От: Спирачката "рита"

      Най-вероятно дисковете са вентилирани,при тях се получава спукване по средата и така диска се отваря и в едната част където е спукването дебелината е по-голяма.Това предизвиква връщането на педала подобен на ABS ефект.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Спирачката "рита"

        Предните дискове наистина са вентилирани. Ще погледна тези дни и ще пиша какво съм открил. Странното е че ритането не се получава всеки при всяко спиране.
        Благодаря за съдействието!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X