Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ресор+пружина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ресор+пружина?

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Чакай сега. Увеличаваме неподресорената маса, вкарваме елемент с непредвидима еластичност, натоварваме ресора неправилно, само в краищата на дъгата, очакваме пружината да остане да работи вместо счупения ресор ... Тя ще излети и ще пребие някого като се счупи ресорът.
    Изобщо не разбирам какво се цели с тая дивотия. Вдигане на колата? Възстановяване на изкривените ресори? Новите струват по-малко от слагането на тая пружина и разправиите около нея.
    +1

    Ако нещо можеше да се прави за десет лева да знаете че конструкторите в заводите отдавна да са го направили...

    Единствено правилното решение е замяната на ресьорите с нови!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      До: Ресор+пружина?

      Ако на Рокито това е вечен и постоянен проблем, първо трябва да се види кога възниква на нова кола. Явно всички тука са много стари, и поведението им не значи нищо. След това трябва да се види какво менте са тия които се продават за оригинални. И най-накрая - ако трябва да се обиколят фирмите за ресори и да се види кой може да направи каквито трябва по пресметнатото тука. Така че проблемът да се реши, а не да се правят шарени кърпени кръпки. Вий не сте взели да изчислите простите ресори като хората, тръгнали сте да смятате система, която освен в Икарус на времето, и трите гигантски фирми за тежки камиони така и не е решена.
      Не ми се мисли какво може да стане, когато в гората някой кол се завре където не трябва и изхвърли тая пружина. Ресорите са не само стара, евтина или тъпа конструкция. Обратното - възможно най-лаконичната и елегантна. Това че някой не я разбира е изключително негов праблем. Минимумът които иска пружината за да работи са четири различни щанги. С всички последствия за проходимостта и надежността. За мене пружинното окачване изобщо няма работа в джиповете, ама да кажем тоя въпрос е по-следващ.

      Коментар


      • #33
        До: Ресор+пружина?

        Напълно съм съгласен със Стефан. Аз направих този "хермафродит" след изсипани немалко пари за нови ресори, но направени като за камион. И реших да експериментирам. Единственото вярно решение е нови ресори, произведени специално за този модел. Във всички останали случаи се прави някакъв компромис.

        Коментар


        • #34
          До: Ресор+пружина?

          Ресорите са най-лесни за смятане. Двойно запъната греда. Входните данни са дължината на ресора и теглото на колата. Вижда се какви материали има, от това се определя ширината, дебелината, броя на листовете. Прогресивността се регулира със степента на скъсяване на листовете под коренния. Ако трябва да се махне амортизиращият ефект (в смисъл "това, което вършат амортизаторите"), между листовете се слагат антифрикционни подложки. Ако не, в сметката се добавя и триенето между листовете.
          Ако се търсят готови, не се търсят "Ресори за мойта кола. Зелена е." Понеже незабавно получаваш на безсмислена цена "Те тия брато, орегеналт!" първото турско-китайско желязо от стелажа. Или изтъркани с телената четка и боядисани буклуци от моргата. Търсят се толкова дълги за кола с такова максимално общо тегло. От подробностите - уши в двата края или ухо-степенка.
          После колата тръгва като кола, а не "се е утепало, сеа връи ноо!"

          Коментар


          • #35
            До: Ресор+пружина?

            дали от стискане за пари,липса на нови или от немай къде съм на "се е утепало, сеа връи ноо!" и ще видим до кога.. за сега става ок а и явно е здраво
            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

            Коментар


            • #36
              От: Ресор+пружина?

              Не че препоръчвам тази сиромашия, но Исузото ми беше така в продължение на ок. 2 години..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260120092792.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5317141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260120092793.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5317142 Ресорите бяха доста увиснали.. пружините не знам от какво, но бяха дълги и меки- го повдигнаха с ок 3-4 см и много подобриха артикулацията на мостатоест окачването пак се сгъваше до край, но се разгъваше повече! не съм имал проблеми и с"подскачане" на задницата(пружините бяха само отзад) сега обмислям дали да забия едни такива и на самурая (понеже сега нямам пари за окачването което съм му замислил) Ако някой има опит с такава интервенция на самурай- моля да сподели (виждал съм само много лошо направени досега..)
              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

              Коментар


              • #37
                От: Ресор+пружина?

                И аз бях така до последно на един ресьорен Ровър. Няма проблем да се направи и на Самурая, но не мога да измисля от какво да са пружините? Някъде бях чел за задни от ЗАЗ, ама нямам представа от къде могат да се намерят.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Ресор+пружина?

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  И аз бях така до последно на един ресьорен Ровър. Няма проблем да се направи и на Самурая, но не мога да измисля от какво да са пружините? Някъде бях чел за задни от ЗАЗ, ама нямам представа от къде могат да се намерят.
                  Бе в моргите има секви пружини.
                  Ама самика е 1 тон та няма ли да стане като каруца?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ресор+пружина?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Бе в моргите има секви пружини.
                    Ама самика е 1 тон та няма ли да стане като каруца?
                    Е нали това е проблема. Меки пък дълги. Иначе пружини има с тонове.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X