Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

    Здравейте колеги, купих си преди седмица ремаркенце да си возя моторите но видях че като го натоваря с двата мотора и доста кляка.
    Като цяло имам доста въпроси и ще се радвам ако получа отговори от знаещите.

    Ремаркето е правено от заден мост ма москвич в бившите заводи на ЖП- зад Централна гара - това е само за уточнение ако някои притежава същото.

    Ремаркето е на листови ресьори и от тук започват неизвестните за мен.

    Тампоните виждам че са напукани и май са за смяна. Имат ли някакви видове като твърдост или просто са 1 модел.

    Как мога да разбера дали са уморени - и дали има изобщо такава дума при листови ресьори. Чета по форума че се слагали подложи. Дали ще е удобно за ремарке.

    Отделно като натоваря ремаркето с моторите - то е за 3 мотора , 1 по средата, и два над калниците. Обаче забелязвам че като го натоваря в средата с най тежкия ХТЗ 660 Ямаха и една Хускварна в някой от двата края, се получава доста сериозен дисбаланс и доста полягва на една страна. Един съсед ми даде "акъл" да сложа тежести от другата страна за да изравня ремаркето, но ми се вижда малко безмислено да товаря още и мъча колата с излишни товари.

    Ето снимки на ремаркето и натоварено.

    Ако е нужно ще снимам от друг ъгъл. Ако е нужно за разяснението.

    http://benito.snimka.bg/motorcycles/...46961.22073185
    http://benito.snimka.bg/motorcycles/...46961.22073183

    http://benito.snimka.bg/motorcycles/...46961.22073179 - на тази се вижда ясно как се накланя ремаркето.
    Който оцелее ще закусва!

  • #2
    От: Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

    Правилно ти е казал човекът - товариш камъни от празната страна. Иначе и ремаркето ще се държи гадно, особено в завой и на спиране. А на спиране в завой, ще се опитва да усуче всичко.
    Ресорите изобщо не са увиснали. Даже стърчат смешно, като е празно. Ама нали нищо не им тежи - нормално.
    Тампоните ги смени, ако палците вече хлопат в тях. Иначе си изглеждат напукани, и два месеца след като ги туриш нови, та не е страшно.

    Коментар


    • #3
      От: Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

      Умора в ресьорите,по принцип има.Но като гледам твоите,не страдат от тази болест.Няма как,като го натовариш с 400кг,да не клекне.А за местата -или ги слагай в двата края,или го преправяй само за два!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

        Добър съвет, наистина изглеждат напукани и стари тампоните, но човека ми каза че ги бил сменял. Може и да се окаже прав.

        Има ли вариат да ги подсиля примерно с още един лист, защото от това което съдя като кача два мотора е че сложа ли трети и калниците ще ударят гумите.

        Или изобщо какви са начините. Питам като абсолютен лаик защото никога до сега не съм теглил или изобщо използвал прекачна техника
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #5
          От: Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

          Слагане на подложки няма никакъв смисъл,те няма как да променят еластичността на ресьора,а само могат да увеличат височината на ремаркето спрямо терена.
          Тампоните ще са от някаква руска кола,най-вероятно Москвич.Няма особенно значение твърдостта им в случая,може само да се надяваш да уцелиш "хубава партида",за да изкарат по-дълго време.
          Принципно ако товара е неравномерно разпределен,каквото и окачване да имаме на каквото и да било превозно средство, то ще се накланя от по-тежката страна. Друг е въпроса общо "за клякането"-тогава проблема е,че тези ресьори не са достатъчни да носят този товар.Решенията са три според мен:
          1.) нови пакети ресьори,най-добре да се подменят с такива с по-голяма товароносимост (в случая примерно волгови или уазкови)
          2.)вмъкване на допълнителни листи в наличните;
          3.)слагане на допълнителни пружини над ресьорите;

          П.П.: Аз докато нааапиииша и те ти отговорили .

          Коментар


          • #6
            От: Питане към знаещите - листови ресьори от/ на ремарке за мотори

            Колега за втвърдяването мога да ти дам една идея която по никакъв начин не твърдя че е добра, просто съм я виждал реализирана на един москвич на село преди години. Ползваха го като товарно магаре и им трябвало по твърдо окачване. Та междо моста и купето маи при тампоните ако не се лъжа, Даже тампона маи се падаше вътре бяха сложили прожини пак от москвич. Та с това побългаряване мохера носеше яко на товарене дори се оплакваха че като го наблъскат яко се мачкали гумите дори и напомпани на 3 атмосфери..... Та ако ти се занимава мисля че доста лесно може да го направиш този номер, стига да ти се струва безопасно....
            0-

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X