Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли межуосов диф опел Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли межуосов диф опел Фронтера

    Привет на всички , бих искал да запитам знаещите дали Фронтерата има междуосев диф.Става дума за дълга база . Замислям се по въпроса защото джипката се държи по различин начин когато пусна 4Х4 бавни и правя маневра на място има задържане докато когато съм на бързи 4Х4 не усещам такова задържане това ме кара да си мисля чи би могло на бавни да има някакъв блокаж . ???
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

  • #2
    От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

    Кой ще му отговори?Не се бутайте ,аз ще съм!
    Колега няма междуосев диф.Не включвай на сух асвалт 4 по 4.Ако не прочетеш подраздела на Опел който е само за Фронтера,сигурно на другият въпрос и аз няма да ти отговоря.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
      Кой ще му отговори?Не се бутайте ,аз ще съм!
      Колега няма междуосев диф.Не включвай на сух асвалт 4 по 4.Ако не прочетеш подраздела на Опел който е само за Фронтера,сигурно на другият въпрос и аз няма да ти отговоря.
      Мерси колега ,може да съм задал глупав въпрос но мисля че по добре човек когато не знае да пита до сега не съм карал автомобил 4Х4 ще прочета още по въпроса но нямам достъп до всичката информация още съм нов . Пожелавам весело посрещане на новата година
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        по различин начин когато пусна 4Х4 бавни и правя маневра на място има задържане докато когато съм на бързи 4Х4 не усещам такова задържане това ме кара да си мисля чи би могло на бавни да има някакъв блокаж . ???
        Или на бързи не ти работи предното.......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

          Раздатката е твърдо зацепена при включване 50/50, други блокажи няма, ако не броим евентуалното наличие на ЛСД заден диф, което не е точно това.
          Ревизирай хъбове, карета и т.н. по предното предаване.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            Раздатката е твърдо зацепена при включване 50/50, други блокажи няма, ако не броим евентуалното наличие на ЛСД заден диф, което не е точно това.
            Ревизирай хъбове, карета и т.н. по предното предаване.
            Вече ги прегледах , а как да проверя ЛСДто дали действа има ли някаква рецепта ? Когато и двете гуми са на сняг или кал въртят едновременно но ако едната е на сух асфалт не иска да ме извади без да пусна предното дали е нормално ?
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Или на бързи не ти работи предното.......
              Работи със сигурност и на бързи, на сняг и лед си върви без проблеми
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                Вече ги прегледах , а как да проверя ЛСДто дали действа има ли някаква рецепта ? Когато и двете гуми са на сняг или кал въртят едновременно но ако едната е на сух асфалт не иска да ме извади без да пусна предното дали е нормално ?
                Рецептата е подемник/крик на "прасето"/ и въртене на колелетата, в една посока - има, разнопосочно - няма.До каква степен е работещо, следствие пробега е друг въпрос.Има и табелки на задния диф, ако прочетеш в Опелския подраздел, ще разбереш какво пише при наличие на ЛСД.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

                  Другият бърз начин е да вдигнеш едната задна гума(най-добре с трупче или маслен крик под моста), и с изключен преден мост да се опиташ да потеглиш. При изправeн, или поне до някъде работещ LSD Машината трябва да тръгне и да събори трупчето. Нещо напълно непосилно за обикновен отворен диференциал.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли межуосов диф опел Фронтера

                    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                    Мерси колега ,може да съм задал глупав въпрос но мисля че по добре човек когато не знае да пита до сега не съм карал автомобил 4Х4 ще прочета още по въпроса но нямам достъп до всичката информация още съм нов . Пожелавам весело посрещане на новата година
                    Почети една седмица, като в това време внимаваш с двойното.Около 99% от евентуалните проблеми, и решенията за отстраняването са засегнати.Цените на частите също са "интересни" ако се втурнеш ва магазина директно.Има заместители на повечето детайли които в най-лошият случай трябва малко доработка.Наистина обърни внимание на начина на работа на диференциалите и раздатъчната кутия че там даже и втора употреба части болят по джоба.А след това ако амаш проблем с нещо по джипа ще се учудиш колко хора ще ти дадат компетентно мнение.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X