Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокира ми колело- причина и последствия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокира ми колело- причина и последствия?

    Както си карам днес предно ляво почна да задържа. Нямаше как да спирам, и докато се прибера колелото задържаше до степен че колата тръгваше много трудно.

    Като спрях чак таса се беше разкривил от горещината.
    Спирачния маркуч се беше цепнал радиално на двата края където влиза в щуцерите, от единия край се беше омазнил с течност.
    Най интересното е че не миришеше изобщо на феродо,
    Течноста не беше завряла, спирачната помпа беше леко топла.

    От какво се получи това?

    Има ли опасност от прегряването да съм опекъл уплътненията на буталото или лагера на главината?
    Ники

  • #2
    От: Блокира ми колело- причина и последствия?

    Най-вероятно ти е блокирал именно лагер. Спирачен апарат не блокира внезапно. Аутопсията ще покаже, но имай нагласата да сменяш наред от шенкела до маншончета, маркучета и т.н.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Блокира ми колело- причина и последствия?

      Е ако е лагер защо колелото отделя такава зверска топлина?

      Лагер- да вие, тропа и да блокира, Ама то при мене се върти макар и много трудно и грее като калорифер.
      Поне аз така си го представям.
      Последно редактирано от infineon; 24-12-10, 22:08.
      Ники

      Коментар


      • #4
        От: Блокира ми колело- причина и последствия?

        Щом се върти трудно, ще се отделя топлина. Там, където е затруднението. Това, че наричаме едното лагер, а другото - спирачка, е за удобство. Като си сменят функциите, сменят си и поведението.

        Не очаквай топлина да се предаде до спирачната помпа - няма удобен механизъм за това.

        Коментар


        • #5
          От: Блокира ми колело- причина и последствия?

          Изолирай спирачния апарат. И покарай малко. Вероятно е запушен спирачен маркуч. С времето дупката се стеснява. Като набиеш с помпата, течноста влиза, а после задържа.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Блокира ми колело- причина и последствия?

            Преди време имах подобен проблем със задно колело.Опитай да развиеш щуцера за обезвъздушаване на спирачките на съответното колело да протече малко течност и покарай малко без да натискаш спирачките и виж дали пак задържа.При мене се оказа клеясало спирачно цилиндърче.

            Коментар


            • #7
              От: Блокира ми колело- причина и последствия?

              Запушен маркуч се усеща дълго преди да създаде такива ядове. При натискане на спирачка колата тегли в посока, обратна на повредения маркуч, при подаване на газ тегли в другата посока и колелото си грее доволно. Същото е и с блокирало цилиндърче. Ако не е имало такива симптоми, 99% съм убеден, че е счупен и превъртял лагер.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                Както си карам днес предно ляво почна да задържа. Нямаше как да спирам, и докато се прибера колелото задържаше до степен че колата тръгваше много трудно.

                Като спрях чак таса се беше разкривил от горещината.
                Не вярвам лагер да изкара такава температура. Не че не може, ама колелото трябва да играе кючек. И ще се вижда и ще се чува.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Запушен маркуч се усеща дълго преди да създаде такива ядове. При натискане на спирачка колата тегли в посока, обратна на повредения маркуч, при подаване на газ тегли в другата посока и колелото си грее доволно. Същото е и с блокирало цилиндърче. Ако не е имало такива симптоми, 99% съм убеден, че е счупен и превъртял лагер.
                  Чак такива симптоми не е имало, Няколко пъти преди задържаше като пусна спирачките, но съвсем леко, не до степен да тегли колата на някъде.

                  Oще един въпрос не точно по темата.
                  Има ли работещ магазин в София днес откъдето да си взема спирачен маркуч? Колата е Фиат.
                  Ники

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                    Има.Дет'се вика-пълно е.Еврото работи...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Не вярвам лагер да изкара такава температура.
                      Изкарва, изкарва. Проверено. На двуредов лагер, докато забележиш хлабината, ...

                      Иначе, може и да е спирачката, белята с маркуча е по-вероятна и по-евтина.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                        Последните няколко месеца на две Фиат Пунто се получи същия дефект. Задържа предно дясно. И на двете се оказа причина спирачния маркуч... а и двете са 97 г...)))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                          +1 Лагер! А защо ли изобщо разискваме проблема ???Сваляй гумата и то ще се покаже.....
                          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                          Mark Twain
                          СтоЕнчA

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                            Чакай и аз да заложа една греяна ракия на спирачен маркуч. По-малко вероятно - цилиндърче, и последно - лагер. Впрочем виждал съм и отлепено и заклинило феродо ...
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Блокира ми колело- причина и последствия?

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Чакай и аз да заложа една греяна ракия на спирачен маркуч. По-малко вероятно - цилиндърче, и последно - лагер. Впрочем виждал съм и отлепено и заклинило феродо ...

                              Позна, маркуча беше.
                              За пръв път виждам такова нещо. Като го свалих му пуснах вода под налягане- не пусна нито капка и в двете посоки. Да се чуди човек какво им става на тия маркучи от веднъж, колата е 00 година, предполагам е оригиналния.

                              А течноста която изтече имаше ръждиво кафяв цвят.
                              Нормално ли е новата течност да е прозрачна като вода? Някаква "ВАМП" от магазин за Лади. Ужким е ДОТ4.
                              Ники

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X