Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

    Така накратко искам педала на спирачката на Нивата да е мек и да спира идеално, нещо което със сегашните не ме устройва. Мисля си за серво от БМВ 520 Е39 с някакви преходници да се вържат резбите на тръбичките към помпата. Но въпроса ми е как ли ще се отрази на спирачките такава трансплантация, по-точно дали няма да дойде прекалено голяма и при натискане да блокира прекалено лесно колелетата? Някой слагал ли е помпа на кола от друга кола и дали това е безопасно?
    Само моля без съвети относно сегашните спирачки и че спирали доста добре или неща от този сорт.
    Моля само за съвети относно трасплантацията.

  • #2
    От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

    Не се занимавай с глупости, ами върви да четеш теория, преди да си пребил някого. Проблемът ти никак не е в тръбичките, резбичките, или тенджерата.
    Но първо се научи да караш кола, после да правиш опасни експерименти.

    Коментар


    • #3
      От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

      Още един дървен философ! Айде преди да ми говориш така да ходиш да си гледаш работата и ако няма какво да кажеш да не се обаждаш с твойте тръбички и резбички. Аз кола съм се научил как се кара, та ходи на жена си викай да се учи.
      Зададох съвсем сериозно въпроса и очаквам хора, примерно които се занамават и са запознати да дадът съвет.

      Коментар


      • #4
        От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

        Стефан е отговорил правилно и по същество. Въпросът НЕ търпи самодейство, това не ти е двигателят, в който можеш да загубиш само пари.

        От друга страна, нивовските спирачки са направени почти толкова добре, колкото е изобщо възможно. Когато са в ред (а те не са проблемен агрегат в Нива) те имат правилния баланс на чувствителността. По-мек педал ще ги направи опасни.

        Колко точно мек спирачен педал допуска дадена кола е свързано с характеристиките на купето, окачването, стойката на водача и ред други неща. Показателно е, че в последната модификация на Нива, след всичкото конструктивно магьосничене по окачването, единствената промяна по спирачките е замяната на 8" серво с 9" серво, което прави необходимото спирачно усилие с около 20% по-малко. Това при важната уговорка, че в завода не им струва нищо да сложат вместо него 12" серво (място има) или да променят диаметъра на буталата на помпата. Просто това няма да може да се кара без ABS, а ABS на Нива е майтап от глобална величина.

        С една дума - щом не ти се чете теория, не пипай спирачките. Ако пък ти се чете - няма лошо, но лесно ще станеш мрънкало като Стефан.

        Коментар


        • #5
          От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

          Лада, Нива, Ваз... това ми е над опита и квалификацията.
          Но, тунингови спирачни апарати, дискове и най-общо казано, системи, са в основата на началото на всеки силов тунинг.
          Нормално е на едно возило да се сменят спирачните апарати с по-мощни, както и вакумпомпата с по голяма. Това е естествен подбор. "Плащаш-става".
          Нямам опит с Нива, но при г-модел (Гелендията) има поразяващи резултати.
          Двойно серво + 4-бутални апарати, на същия размер дискове и само с 2-3см ход на педала, имаме поразяващ резултат.

          простете, но спирачната система е един от първостепенните приоритети на силовия тунинг. Защо го отричате.
          Може да си поръчате и 12-бутални челюсти за диаметър по избор. Знам и фабриката дето ще ви ги направят по ваш размер и захват.
          п.п. Правят и окачвания
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

            Какво има да тунинговаш на спирачките на квадратна кола? Нивата е квадратна и висока. Колелата и са практически по ъглите на квадрата. Още малко по-ефективни спирачки, и къде ще я намериш, ако си ги задействал в завоя? Тя няма курсова устойчивост и без тях.
            Та, момче, до тук имаш просто да се извиниш публично. А после все пак да идеш и да четеш. Дървеното ти самочувствие, израсло от дънера на дървения ти мозък, не е мой проблем.

            Коментар


            • #7
              От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

              Към мен ли е поста ти?
              Във варианта, ако е към мен, една демонстрация нама да ти е излишна...И поучителна.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

                Ти това за мене ли? Той питащия би трябвало да го е изкълвал преди тебе. Ти си карал, на тебе тая ценна информация отдавна ти е остаряла. Ако въпроса беше твой, и отговорът щеше да е друг. Мда.
                Не четат, ами и се фъргат люто като им подскажеш. Петли, не видели кокошка. Ебати света(((

                Коментар


                • #9
                  От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

                  и с обаждането ти по въпроса ме осенява един цитат на моя стара мисъл, как квадратното става обло...с малко зор.
                  @Стефан, благодаря за мъдроста, налята във пустта.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

                    Към Пламен Тенев
                    Точно това ме интересува като зададох въпроса си. Хора които са правили нещо подобно да споделят резултати.

                    Към Стефан
                    Добре пак питам кой си ти, та идваш и даваш тъпи безмислени коментари и нищо съществено не казваш. Да съм те питал точно теб какво искам да тунинговам на тази квадратна кола.Ходи казвай на децата си и на семейството си какво да правят и те да те слушат. Ти на мен нищо не можеш да кажеш, разбра ли? Спри да пишеш в темата, защото повече от глупости не можеш да напишеш и безсмислени коментари.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Серво и спирачна помпа от БМВ на Нива

                      Стефан със сигурност ще спре да пише по темата, да.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X