Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Матрица за отливане на олово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Матрица за отливане на олово

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    От алуминий се правят освен за друго, и защото оловото не залепва за него. Могат например да се направят и от гипс, но ще са с по-кратък живот. Тоест, не можеш да направиш матрица от нищо, към което се лепи оловото.
    Направи го от гипс.Пробвано е става,но за малко бройки.

    Коментар


    • #17
      До: Матрица за отливане на олово

      Вече писах че от стомана и сапун нестава.Сега добавям и гипс.Същото се отнася и за :
      кашкавал
      сух хляб
      талашит
      фазер и др.

      Коментар


      • #18
        До: Матрица за отливане на олово

        Еми, можеш да пробваш и от двукомпонентен RTV силикон. Хем после се и отделя лесно. Това е силикон, правен специално за матрици. Хваща дори разлика между къскав и матов детайл, макар че на теб надали ти трябва чак такава прецизност. Калъпа се прави по наличен детайл - залива се с него.

        Дават ги, че издържат на над 200 градуса, а краткотрайно и на повече.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Матрица за отливане на олово

          http://bleigussformen-shop.de Колеги това е сайт на производител на матрици за олова , цените според мен са доста приемливи и не си заслужава човек да се опитва да си прави .
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • #20
            До: Матрица за отливане на олово

            Преди години съм виждал силиконова матрица за центробежно леене на дребни детайли от ЦАМ не помня колко точно цикъла жвот имаше но не бяха много. Ако няма да лееш хиляди бройки защо не пробваш в леярска пръст на практика е вечен матерял само се пресява след употреба .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              До: Матрица за отливане на олово

              Матриците в този сайт http://bleigussformen-shop.de изглеждат много добри, но може ли някой да ми каже от какъв материал са изработени. Някой ползвал ли ги е ? Ако са само от алуминий не се ли измятат след по честа употреба....?
              Благодаря !

              Коментар


              • #22
                До: Матрица за отливане на олово

                Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
                http://bleigussformen-shop.de Колеги това е сайт на производител на матрици за олова , цените според мен са доста приемливи и не си заслужава човек да се опитва да си прави .
                Колега можеш ли да кажеш от алуминий ли са матриците ? Ползвал ли си ги, измятат ли се след по често ползване, ?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X