Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Означения на болтове от неръждавейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Означения на болтове от неръждавейка

    Хубаво е да се има предвид че някои от "наръждавейките" имат осезаемо по-голямо топлинно разширения спрямо "ръждясващите" си събратя...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Означения на болтове от неръждавейка

      Аз съм нашибал по ладата неръждаеми гайки и няколко болта, на по безотговорните места (то на отговорните обикновенно са размери и стъпки на резбата, дето ги няма в изпълнение от неръжда).Ясен предполагам, че визира невъзможноста им да се "залепят" от ръжда... аз честно казано предпочитам лепилото за резби

      Коментар


      • #18
        От: Означения на болтове от неръждавейка

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        Аз съм нашибал по ладата неръждаеми гайки и няколко болта, на по безотговорните места (то на отговорните обикновенно са размери и стъпки на резбата, дето ги няма в изпълнение от неръжда).Ясен предполагам, че визира невъзможноста им да се "залепят" от ръжда... аз честно казано предпочитам лепилото за резби
        Лепилото за резби действа чудесно и по отношение на предотвратяване на залепване от корозия на ръждясващи болтове. Пряко сравнение имах преди 2 месеца - от едната страна на тераното болтовете на горния шарнир бяха с лепило, от другата без. Откъм страната с лепилото се отвъртяха безгрижно, от другата страна със зор или се скъсаха. И не ми е единствен случай. Сега слагам навсякъде, където разглобявам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Означения на болтове от неръждавейка

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Лепилото за резби действа чудесно и по отношение на предотвратяване на залепване от корозия на ръждясващи болтове. Пряко сравнение имах преди 2 месеца - от едната страна на тераното болтовете на горния шарнир бяха с лепило, от другата без. Откъм страната с лепилото се отвъртяха безгрижно, от другата страна със зор или се скъсаха. И не ми е единствен случай. Сега слагам навсякъде, където разглобявам.
          Какво е това лепило за резба, което ползвате и се развива безгрижно ?
          И аз, съм ползвал( и още ползвам де, но с повишено внимание) основно за разни хидравлични системи( Локтайт и разни подобни, там каквото са пратили в окомплектовката) и на разни места, на който знам, че така или инъче не искам да се развиват болтовете и гайките(там не толкова внимателно), но като знам какъв съм го ял на два пъти по разни хидравлични системи и ми настръхва косата.Веднъж чупих едни не лоши гарги от напъни( а определено не съм 120 кила), а друг път без чук и секач не успях да се справя.

          Коментар


          • #20
            От: Означения на болтове от неръждавейка

            Кое да е с ниска якост. Лично ползвам предимно Permatex. Синя тубичка. И самото лепило е синьо.

            Те са си на класове - ниската якост хем фиксира, хем се развива, средна якост се развива пак, ама с повече кандърми и понякога е вероятно да направи беля, и висока якост, което се развива само с нагряване, иначе със сигурност късаш болтовете. Локтайт също съм ползвал, но по-малко че е по-скъпо. И Loxseal ползвам от скоро, ама още не съм развивал нищо, дето е завито с него. Но и при трите марки си има по няколко вида от всеки клас якост.

            Ползвам ниската якост практически навсякъде, където искам избягване на залепване от корозия или фиксация. И до сега беля не се е случвала, а болтовете си стоят лъскави, въпреки гнусотиите по пътищата ни, с които пръскат зимата.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Означения на болтове от неръждавейка

              Те осигурителите за резби(дето им викат лепило за болтове)са на няколко якости, като най яката не може да се развие без да се порази резбата, ако не се приложи нагряване.
              Ако сте попаднали на такова съединение...

              Със Спарки сме писали едновременно.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Означения на болтове от неръждавейка

                като най яката не може да се развие без да се порази резбата, ако не се приложи нагряване.
                Пораженията на резбата е следствие на "завличане". Лепило се слага там, където резбата е направена /предвидена/ за него. Обикновенно на такива резби отвора е пробит с няколко десети от милиметъра в повече от стандартния размер и резбата придобива трапецовиден вид. За неръждаемите болтове и гайки ще допълня, че в повечето "отговорни" случаи са за еднократна употреба

                Коментар


                • #23
                  От: Означения на болтове от неръждавейка

                  Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
                  Какво е това лепило за резба, което ползвате и се развива безгрижно ?
                  И аз, съм ползвал( и още ползвам де, но с повишено внимание) основно за разни хидравлични системи( Локтайт и разни подобни, там каквото са пратили в окомплектовката) и на разни места, на който знам, че така или инъче не искам да се развиват болтовете и гайките(там не толкова внимателно), но като знам какъв съм го ял на два пъти по разни хидравлични системи и ми настръхва косата.Веднъж чупих едни не лоши гарги от напъни( а определено не съм 120 кила), а друг път без чук и секач не успях да се справя.
                  Ами всичките се развиват, особенно след като им прочетеш инструкцията за употреба и нагрееш залепеното резбово съединение до около 110-120 градуса. Отделно въпроса за трите степени здравина на лепилата.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X