Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как се закалява стомана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: как се закалява стомана ?

    Аз до сега не знам някой да е закалил ресьор в домашни или гаражни условия,успешно заварен в такива условия съм виждал доста пъти,пружина също,но винаги частта където е правен ремонта,вече не е ресьор.А иначе по-простичките железа съвсем спокойно се закаляват с оксижен и кофа вода,верно може да не е като в завода,но нито ги карам на твърдомер после,нито им правя химически анализ предварително,все пак става въпрос за инструменти дето и първобитните хора са ги правели.

    Коментар


    • #32
      От: как се закалява стомана ?

      Да бе.Първобитните...тия вързали камък на дръжка , или тия с чука , вече поставен на дръжка и лупат по ресорна стомана , греана с ацетиленовв бренер да я наместат.
      Немате ли срама , да не пишете така в технически форум!
      Бе може и да сте прави.Още в миналия век хората излетяха в Космоса.
      (Ма едва ли с такива чалъми )
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: как се закалява стомана ?

        В какви филми вкарахте човека. Закалки, заводи. Това желязо го хващаш и го носиш в първата работилница за ресори. Не е скъпо. В София са десетки, за провинцията не знам. Навремето ми задигнаха главата за теглича и в такава работилница си поръчах нова. 70-80 лева ми струваше.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: как се закалява стомана ?

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Да бе.Първобитните...тия вързали камък на дръжка , или тия с чука , вече поставен на дръжка и лупат по ресорна стомана , греана с ацетиленовв бренер да я наместат.
          Немате ли срама , да не пишете така в технически форум!
          Бе може и да сте прави.Още в миналия век хората излетяха в Космоса.
          (Ма едва ли с такива чалъми )
          Колега,ако ти прави някакво удоволствие да се заяждаш с мене,няма да ти развалям кефа.Но поне се заяждай както трябва,а не изопачавай нещата,предупредил съм колегата,че с пружинната стомана няма да му се получи в домашни условия,поне няма да успее да и докара качествата,с които е излязла от завода.За прости инструменти като шила,кукички и секачи при положение,че знам от какъв материал ги правя,не е голям проблем да си ги закаля,не гоня някакви свръх качества,просто не ми вършат работа в суров вид.Ти може да си гъзар и да работиш по Европата и да не ти се налага да си правиш дадено приспособление,а просто да изревеш на шефа и да му го покажеш в каталога,но на някои им се налага да си напъват сивото вещество и ръцете и сами да се справят

          Коментар


          • #35
            От: как се закалява стомана ?

            Извинявай за тона!
            Преди да стана "европейски гъзар" учих , работих.После се появих и тук.Същото правя.
            А по темата си споделяме.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X