Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теежък чугун.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теежък чугун.

    Като изхвърлям стара пералня, не пропускам да си взема нещо от нея. Така, например, от оста с лагерите на барабана направих чудесно грънчарско колело. Съседът ми като лешояд обира всички жички и релета.

    Стигам до двете тежести, предотвратяващи вибрирането при центрофугиране.

    Тези отливки толкова тежат, че не ми се струва да са прост чугун. "На зъб" пробвам да не са от олово. Не са!

    Остава да са от обеднен уран!

    Как мислите?

  • #2
    До: Теежък чугун.

    Чугун са.

    Коментар


    • #3
      До: Теежък чугун.

      На по-старите са чугун, на по-новите - бетон и съответно доста по-големи.

      Оловото е прекалено скъпо за тези неща, а уранът, бил той и обеднял,...

      Симеоне, я им измери плътността на тези тежести - веднага ще решим какво е. 20% грешка напълно ни устройва. Ако е нещо с плътност над 12, искам да ми ги дадеш.

      Коментар


      • #4
        До: Теежък чугун.

        Симеон пак ме развесели
        Комплименти
        Напиши само каква марка е пералнята,да не е нещо стратегическо

        Коментар


        • #5
          До: Теежък чугун.

          Най-обикновен сив чугун са. Отляли сме стотици тонове такива за Италия. Плътността е около 7200кг/м 3 .
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            До: Теежък чугун.

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            Като изхвърлям стара пералня, не пропускам да си взема нещо от нея. Така, например, от оста с лагерите на барабана направих чудесно грънчарско колело. Съседът ми като лешояд обира всички жички и релета.

            Стигам до двете тежести, предотвратяващи вибрирането при центрофугиране.

            Тези отливки толкова тежат, че не ми се струва да са прост чугун. "На зъб" пробвам да не са от олово. Не са!

            Остава да са от обеднен уран!

            Как мислите?
            Бай Симеоне, да не са от оная, червената пералня за пари?

            Ако е обеднен уран дозиметъра какво би трябвало да покаже?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              До: Теежък чугун.

              А аз пък имам един въпрос.Малко е оффтопик, но да не отварям цяла тема.Имам Перла 05, на която искам да сменя лагерите.Махнах ремъка и шайбата, но след това се чудя как да изкарам кръстачката с набитите лагери.Махнах де що има болтчета и не иска да излиза и това си е.Някакви редложения?
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • #8
                До: Теежък чугун.

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Бай Симеоне, да не са от оная, червената пералня за пари?

                Ако е обеднен уран дозиметъра какво би трябвало да покаже?
                Имам само спиртомер!

                Коментар


                • #9
                  До: Теежък чугун.

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Ако е обеднен уран дозиметъра какво би трябвало да покаже?
                  Нищо съществено. Уранът се ползва и за радиационна защита.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Теежък чугун.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Нищо съществено. Уранът се ползва и за радиационна защита.
                    А аз си мислех че има доста яко лъчение защото според журналягите там където са използвани боеприпаси с обеднен уран /Виетнам/ се раждат деца с мутации заради радиоактивното заразяване.

                    Бай Симеон с пералнята да ме извинява, но ми е интересно за урана.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Теежък чугун.

                      Тя темата си е широка.

                      Уранът е радиоактивен, но много слабо - иначе не би доживял до наши дни. Обедняването го лишава от по-активната съставка. Остава тази с период на полуразпадане 4.5 милиарда години. Тъй че излъчва едвам-едвам. Освен това поглъща повечето йонизиращи неща, така че негово собствено излъчване можеш да чакаш само от повърхността му. Крайният ефект е, че излъчва по-слабо от някои глини (разбирай - обикновени тухли - в тях пък има радон, който е много по-активен). За радиационна защита пък е примерно двойно по-добър от оловото, защото е много плътен.

                      Урановите руди са десетки пъти по-активни от самия уран. Това е заради продуктите от неговото разпадане. Те са малко, но светят ярко. В пречистен образец уран също биха се натрупали, но не веднага. Трябват много милиони години.

                      Уранът, обаче, си е много отровен чисто химически, като тежък метал. Това е и основния проблем при замърсяване с него.

                      Децата с мутации са хубава "новина", лошото е че трудно се прави статистика в такива случаи. Даже и да е вярно, спокойно може да се набеди друго замърсяване (не уран) за тях. На война стават и по-страшни неща. А "мръсните" бомби не се правят точно с уран.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Теежък чугун.

                        На такава тежест се пробвам в заварките на чугун. Не е от най-качествения, но пък е без пари и става и за наковалня.
                        От самата пералня най-пълноценното е стъклото на вратата. Перфектна купа за салати от термоустоичиво стъкло. Яд ме е за мотора. Така си замина, а късно видях на Кольо гаража да крадна идеята за шмиргел.
                        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Теежък чугун.

                          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                          На такава тежест се пробвам в заварките на чугун. Не е от най-качествения, но пък е без пари и става и за наковалня.
                          От самата пералня най-пълноценното е стъклото на вратата. Перфектна купа за салати от термоустоичиво стъкло. Яд ме е за мотора. Така си замина, а късно видях на Кольо гаража да крадна идеята за шмиргел.
                          От стъклената врата направих домашен фонтан. Жена ми набързо го забракува по естетически причини "Не е купешки!"

                          А с мотора (на руска "Вятка" моторът беше чешки) задвижвах и грънчарско колело и малък струг. Той е многоскоростен + реверсивен. Мъчно се управлява.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Теежък чугун.

                            мотора на 05 достатъчно мощен ли е за шмиргел,че се търкаля един по тавана?

                            Коментар


                            • #15
                              Щом върти 10-15 кг пране, сигурно ще може да върти и един камък 1-2 кила...

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              А аз си мислех че има доста яко лъчение защото според журналягите там където са използвани боеприпаси с обеднен уран /Виетнам/ се раждат деца с мутации заради радиоактивното заразяване.

                              Бай Симеон с пералнята да ме извинява, но ми е интересно за урана.
                              Във Виетнам едва ли са използвани боеприпаси с обеднен уран... В Ирак съм държал в ръцете си подкалибрен снаряд от обеднен уран и още мърдам. Пък и не съм чул някой от колегите да е имал оплаквания.
                              Последно редактирано от Ясен; 26-08-09, 23:55.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X