Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гъвкав шлаух (Goosneck tubing) или както там се нарича

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гъвкав шлаух (Goosneck tubing) или както там се нарича

    Привет, от много време насам се опитвам да намерия въпросното изделие. Всички сме виждали такива "тръби" - приличат на тръба за душ, но не са свободно подвижни, а са с "памет". Ползват се за държачи на осветителни тела, разни магнитни удължители с дръжка и тнт.
    Та трябва ми самата тръбичка, няколко метра за различни приложения и никъде не успявам да намеря, единствено разбрах как го водят в китай като наименование. Намерих и гиганДски чайна производител, който сис сигурност доставя минимално количество няколко тона .
    Та някой виждал ли е такова някъде в евтопа ?



    Благодаря

  • #2
    една по-дебела тел или кабел няма ли да свърши работа, и те имат памет
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      За моженето - може! Но не е естетически издържано най-напред, после телта, кабела или там каквото е има елестичен ефект и се клати много докато влезне в покой. И най-важното, както е известно: "И аз мога, и татко може, ама козата си сака пръч" !

  • #3
    На гъвкави тръби има бая резултати в гугълот
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #4
      Колко трябва да е дебело?

      -Виждал съм стари лампи, които се захващаха на масата с щипка или винт.
      Ако обаче не са с много голяма дължина. Тази, долу е само за илюстрация. Старите бяха целите "гофра".



      -Алтернатива е "неръждаема гофрирана тръба", които се използват в хранителновкусовата промишленост, за соларни панели и други места, където има висока температура или се гони такава, за стерилизация.
      Най-тънката такава тръба има диаметър около 12-5мм и е доста твърда, може да поддържа теглото си, да речем около 1.5 метра. Зависи какво ще има вътре и на другия край, де .
      С една арматура вътре, ще държи каквото трябва


      Коментар


      • #5
        Тази дето я реже колегата като гледам е 1/2 .Има и по-тънка 3/8.Между другото това е и правилната тръба за всякакви меки връзки вкъщи.
        На същата и дават да запази формата си при 10 бара налягане.И си го прави.Хем пластична хем твърда.Абе много читаво нещо е.
        Аз където и да си слагам меки връзки и да имам време да си поръчвам каквито ми трябват размери.
        По принцип много лесно се работи с нея,но пустият инструмент е скъп та затова така и не си купих през годините докато активно работех монтажник.
        Сега...пък не виждам смисъл за 2 меки връзки на година.
        Провери на сайта на термодизаинтотал.В неръждаеми ще я намериш ако ти върши работа този диаметър.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          И аз я ползвах много активно, даже имам 2 "чукала". За гайка 1/2 и за гайка 3/4.
          И двете си ги взех за около 20 или 30лв от Ибей . Това преди 4-5г.
          И гайки с пръстенчета поръчвах, но малки количества, за да видя дали ще паснат, но ми мина мерака да се занимавам

      • #6
        Там е работата че търся 4-6мм, айде макс 8 външен диаметър

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Множество ЮСБ осветителни тела имат такава, аз бих почнал да търся в Интернет

        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Да бе има с лопата да ги ринеш, всички са чайна мейд и съответно от ноу неЙм производител. Няма начин да открия доставчика на жилОто...

      • #7
        https://m.aliexpress.com/item/400100...bd16cac582b23e

        Те.
        Имаш да черпиш.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Ъъ.. Аз ще си почерпя без проблем, но тия не вършат работа, много са къси и с накрайници...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X