Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за корона и пиньон на стар асансьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    За втората машина съм в грешка, Alberto Sassi е.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
      За втората машина съм в грешка, Alberto Sassi е.
      Аха, и на мен така ми се видя, но не се и мъча да им помня на всички моделите.
      Саси е по-добрата марка.
      Преди редукторните им машини бяха с 10 годишна гаранция, сега не знам.
      Лошото е, че толкова и е живота им. А, редуктора е капсулован и не се ремонтира. Чувал съм за ремонти някакви, но аз не бих се хванал да го правя.
      А при вас, ще работят в тежичък режим.
      Както и да е, техника е, няма вечна такава.
      Поздравления, че правите нещата истински.
      Дълго време няма да имате проблеми. Ще забравите за смяна на тампони, спирачки и т.н. Ако и вратите ви са добре, ще се родите направо.

      Коментар


      • #48
        Alberto Sassi MF48 е модела, казаха, че е същия клас и е ок, ще разберем. Гледах им на сайта, основно това правят, редуктори, мотори и др.

        Коментар


        • #49
          От вчера работи и новата машина, асансьора е пуснат в експлоатация официално. Така сагата ни с 50 годишни асансьори приключи. Имаме над тон желязо за вторични и да изчистим малко боклуци.

          Коментар


          • #50
            Организационно - браво.
            Експлоатационно има ли подобрение? Асансьорите да са станали по-тихи или нещо друго?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              Дооста по-тихи. Първия го бяха монтирали без тампони, но ги накарах да сложат. Въпреки, че е тиха машината, предаваше в бетона, до асансьорното съм и чувам. На втория си бяха заложили тампони. Почти не се чува, че през една стена има машини. Новите са много по-тихи, но все пак старите бяха слагани 1972 година, та е разбираемо. Освен това са по-умни, тръгват и спират без човек да усети. За година време сме похарчили 52 хил+ за асансьорите, 10 за врата и около 15 за други дейности. Имаме да правим една мозайка под козирката, но имаме пари за нея. Много часове труд и нерви на домсъвета, но сега всички викат браво. Ще си дадем почивка със събирането на големи суми и наесен ще пробваме на събрание да опитаме да сменим дограмите между етажите, имам няколко оферти, но си трябват едни 30 хиляди.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X