Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Означение на твърдосплавни пластини.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Означение на твърдосплавни пластини.

    Пускам тази тема по молба на прител.
    Преди време е купил 5 кила твърдосплавни пластини, но означенията им са по ГОСТ. Сегашните се различават, и не знае коя пластина за какво е.
    И понеже форума знае всичко-помоли ме да питам тук.

    Давайте
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    Използваха се и за стугарски ножове нали?Из нета би трабвало да има сравнителни таблици,стига да се знае по ГОСТ спецификацията им.
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

    Коментар


    • #3
      http://www.ism.kiev.ua/publications/katalog.pdf

      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Аз лично освен ВК6 и ВК8 не съм виждал на живо.
        Стържеха се чугунени отливки, безпроблемно и непрекъснато.

        ВК е волфрамов карбид, прочее..

        Коментар


        • #5
          Те:
          Прикачени файлове
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Не можах да се оправя със снимката, ама пак се вижда.

            Тихича каза да ви благодаря, долу-горе с таблицата е поразбрал кое какво е.

          • Veni1
            Veni1 коментира
            Редактиране на коментар
            я да видим и други - ВК6 и ВК8 не са новост, давай други.

        • #6
          Ето друга:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89890952_288572085499749_5082840284371353600_n.jpg
Прегледи:1287
Размер:38.0 КБ
ID:6573641
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #7
            Твоя човек го чака ебаси мъката ако смята да работи тепърва с ножове с такива пластини. Ако е работил 30 години с тях-все тая...ама щом не знае старите означения, значи и от старите ножове не е пипал. Не е поил пластини, не е точил...
            Имам някъде древни български ножове с ВК8 пластини. И някъде имах отделно пластини Т15К6.
            Кажи му да се оборудва със съвременни ножове и пластини и да не се занимава с глупости.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Той си запоява сам пластините по ножовете. Мъчеше се да го прави с аргона, ама кандиса, че запояването е по-добрия метод.
              И ножовете си прави сам, и си прави каквато форма иска.
              Не е стар стругар, сега се учи, по неговите думи, макар. че според мен си е достатъчно добър.
              Каза, че може да си купи нови ножове и пластини, но му е кеф да си ги направи сам.

          • #8
            Към съвременни западни трудно ще ги приравниш, едно щото всеки производител си има свои означения, и второ щото не са прости като едновремешните, а разчитaт и на най-различни покрития.

            Румбата е твоя човек.

            А такива пластини продават масово на килограм, неслучайно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #9
              Само да ви кажа, че Тихоча каза, че може да бие всеки по запояване на пластини. Има вече доста опит с тази дейност.

              И не му пука за съвременните технологии, той си иска да е независим, и да може да си прави сам което му е нужно.
              В което не се съмнявам,ч е го може де, той е със златни ръце, и може да мисли като работи нещо.
              КАза, че е дал много пари за държачи и пластини Кнукс, има за два живота, но му е повече кеф като си направи сам ножа. Независимост един вид.

              Също както бръснача е вече остаряла технология за бръснене, но доста хора си ги поддържат(че и ново производство има), именно с идеята,ч е са независими от производителите на еднократни бръснечки.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #10
                Какво значи независим? Има 20ина геометрии дето ги произвеждат всички. За останалото и аз си остря, 2 пъти в годината, но предимно кобалт.

                Да остриш твърдосплавна пластина за прости операции е лудост, а точно кнукс е още по-голяма лудост. Има пластини с по 12 режещи ръба, кнукса е с два и ти с посока и е оправдано да се ползва само ако пускаш стружки от по 4-5мм и нагоре. Той за това е правен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #11
                  Абе независим.
                  Трябва му нож и си го произвежда. Точи си го според както му е кеф, ако иска ще го унищожи, и ще си направи 10 нови, ей така-заради кефа.
                  Тихича не вади пари от стругарство, та да гони производителност и себесдтойност. Струга му трябва за да си прави сам неща за техниката, без да с емоли или да чака по стругари. И изобщо не е до парите, той има достатъчно за такива неща. Вманиачил се е по стругарскатра част и има можеби над тон купени железа за оборудване към струга.

                  Поредния му въпрос е кой е производителя на този универсал, и каква националност е.
                  Със сигурност знаете, форума знае всичко.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90085373_243618020142528_5810073518548713472_n (2).jpg
Прегледи:1125
Размер:58.7 КБ
ID:6575106
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • Radoslav Penev
                    Radoslav Penev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Води се френса компания(amestra) от едно време с добро качество. В наши дни до колкото разбах от гугъл е със седалище в германия, но май е фалирала...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X