Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествена ламарина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Качествена ламарина

    Днес ми хрумна една идиотска идея, все още твърде недозряла, за да я споделям, но ако и когато се захвана с това, първият проблем ще е материала.
    Покрай изкърпването на Шатъла с неудоволствие установих, че в Стара Загора например просто няма от къде да си купя един лист свястна ламарина.
    Уточнявам какво разбирам под "свястна" - да е с еднаква дебелина, освен желязото да има и някоя и друга въглеродна молекула и производителя поне да е чувал като какво е това животно "легираща добавка".

    Преди някой да ме е взел на подбив - тук успях да намеря само турска и българска ламарина (говорим за черно, дебелина 0.8-1-1.2mm), която има консистенцията на кашкавал и при проверка в лаборатория (работата ми е такава, че се навирам из лабораториите и информацията е от първа ръка) картинката е страшна! На едните листи от турската дори химическия състав не е еднакв в двата края на листа! На кремиковската - дебелината. И двете при проверка на структурата изглеждат като картина на дрогиран модернист. Впрочем, това се отнася и за студеновалцованите профили, произведени в България - при проверка на структурата се оказва, че бъка от микропукнатини, така, че внимавайте.

    Отплеснах се .... та конкретно на въпроса - кой внася качествена ламарина?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: Качествена ламарина

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Отплеснах се .... та конкретно на въпроса - кой внася качествена ламарина?
    ....ми, аз като кърпя .....си режа от стария "форд" .....т.е. иди до вторични и си купи някаква "плоска" кола после врати, таван, преден капак и т.н. , останалото пак връщаш и изпиваш.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Качествена ламарина

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Днес микропукнатини, така, че внимавайте.

      Отплеснах се .... та конкретно на въпроса - кой внася качествена ламарина?
      Никой.

      Коментар


      • #4
        До: Качествена ламарина

        Даммм хубавата ламарина в Бг. наистина е проблем, но в момента подготвяме поръчка за доставка на авточасти за класически VW от "BBT"
        http://bbt4vw.com), каталог : http://bbt4vw.com/bbtcatalogus/ebook...t_29-09-08.pdf и там има 0899 Universal metal sheet 1002 x 50 x 0,86 mm. ако имате интерес на лични или 0886513079 Димитър, крайният срок е 14 май...
        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
        SXS-Restorations 0886513079
        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

        Коментар


        • #5
          До: Качествена ламарина

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          ....ми, аз като кърпя .....си режа от стария "форд" .....т.е. иди до вторични и си купи някаква "плоска" кола после врати, таван, преден капак и т.н. , останалото пак връщаш и изпиваш.
          Хм, мина ми и това през ум, но в случая не ми трябва за кърпене. Просто покрай кърпенето се напатих. Иначе ще ми трябват (не веднага) няколко ленти по около метър и половина, освен да орежа на някое комби тавана Само дето ще е малко тънкава. Тц, цели листи най-доре в случая.

          ПЕНЧО: Отчайваш ме... все се надявах, че само в СЗ е така ...

          BUGMAN: До 14ти няма да съм готов финансово А най-вероятно ще ми трябват по-големи листи. Ако нямаш нищо против, може по-нататък да ти звънна да ми разясниш някои подробности по подобна доставка.
          Последно редактирано от tef4o; 13-05-09, 00:29. Причина: Недоглеждане... 1 часа е все пак :)
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Качествена ламарина

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Днес ми хрумна една идиотска идея, все още твърде недозряла, за да я споделям, но ако и когато се захвана с това, първият проблем ще е материала.
            Покрай изкърпването на Шатъла с неудоволствие установих, че в Стара Загора например просто няма от къде да си купя един лист свястна ламарина.
            Уточнявам какво разбирам под "свястна" - да е с еднаква дебелина, освен желязото да има и някоя и друга въглеродна молекула и производителя поне да е чувал като какво е това животно "легираща добавка".

            Преди някой да ме е взел на подбив - тук успях да намеря само турска и българска ламарина (говорим за черно, дебелина 0.8-1-1.2mm), която има консистенцията на кашкавал и при проверка в лаборатория (работата ми е такава, че се навирам из лабораториите и информацията е от първа ръка) картинката е страшна! На едните листи от турската дори химическия състав не е еднакв в двата края на листа! На кремиковската - дебелината. И двете при проверка на структурата изглеждат като картина на дрогиран модернист. Впрочем, това се отнася и за студеновалцованите профили, произведени в България - при проверка на структурата се оказва, че бъка от микропукнатини, така, че внимавайте.

            Отплеснах се .... та конкретно на въпроса - кой внася качествена ламарина?
            То Кремиковци ако работеше качествено , сега нямаше да си чешем пръстите по клавишите за теми по затварянето. Пенчо ти отговори . Прав е с малки изключения. Може да се намери при "Ангел Стоилов" в Пловдив , макар че и тук в София съм купувал чехска от "Маргел" например. Говоря за студено валцована спокойна.
            Проблема е че предлагането е резултат от търсенето . А понеже в Бг производството замря , няма търсене на качествени стомани. Фирмите , на които им трябва си ги внасят директно. Ако все още са останали такива .....
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              До: Качествена ламарина

              Ламарините, които се продават по складовете обикновено са от най-ниското качество - те се водят като производство, което не отговаря на някакви стандарти - 3-ти , 4-ти сорт и т. н.. Произходът им е основно от Кремиковци (до този момент) или от Украйна. Сертификат в общия случай няма.
              Производствените фирми за своите нужди купуват специфични ламарини от производителя, по конкретна заявка: подходяща за заваряване; подходяща за дълбоко изтегляне; подходяща за емайлиране, химичен състав, механични показатели, размери. Освен тях инструменталните заводи използват инструментални стомани, които обаче са на съвсем различни цени.
              Шансът да си намериш няколко листа качествена ламарина (разбирай със сертификат) от борса за железа практически е нулев.
              Първо трябва да знаеш точно каква ламарина ти трябва, защото "качествена ламарина" е много общо понятие.
              Каква ламарина всъщност ти трябва?
              !

              Коментар


              • #8
                До: Качествена ламарина

                От колеги работещи с ламарина разбрах че от тук http://www.astoilov96.com/bg/about.htm са купували качествена студено валцувана словашка ламарина.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X