Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стомани и профили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стомани и профили

    здравейте,предстои ми избор между стоманени профили П и плоски листове ,кое има своите предимства и недостатъци за здрава,дълговечна и устойчива конструкция.
    дебелината на профилите е от порядъка на 4-5мм,а листите 8мм. също така ме интересува как вървят цените съответно нови и от скрап?

  • #2
    До: стомани и профили

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    здравейте,предстои ми избор между стоманени профили П и плоски листове ,кое има своите предимства и недостатъци за здрава,дълговечна и устойчива конструкция.
    дебелината на профилите е от порядъка на 4-5мм,а листите 8мм. също така ме интересува как вървят цените съответно нови и от скрап?
    Студено пресован П-образен профил 1,20лв. без ДДС
    Пиши какво си решил да правиш,за да има и по компетентни мнения.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: стомани и профили

      Много зависи и от изработката . Виждал съм изгнили конструкции от много дебели железа и такива от тънки , които не са мръднали , ако има кой да го направи качествено няма смисъл да наливаш излишни пари за желязо .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        До: стомани и профили

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        здравейте,предстои ми избор между стоманени профили П и плоски листове ,кое има своите предимства и недостатъци за здрава,дълговечна и устойчива конструкция.
        дебелината на профилите е от порядъка на 4-5мм,а листите 8мм. също така ме интересува как вървят цените съответно нови и от скрап?
        Аз доколкото виждам , ти избора наполовина си го направил . Остават ти цените . Ако искаш помощ , дай нещо по-конкретно като параметри , че така се сещам за онзи виц : "На колко години е пилота" .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          До: стомани и профили

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          ...
          а листите 8мм...
          Това освен за бая голям резервоар, за друго не се сещам.
          Тежи и струва много бе пич.

          Коментар


          • #6
            До: стомани и профили

            за стойката на пресата,минимум трябва да е 5мм. дебело.Иначе незнам дали се продават листи с нестандартни размери като моя 9000х100мм. за профила пак 9м. и същата широчина .

            Коментар


            • #7
              До: стомани и профили

              другия,по практичен вариант е 6 листа 1600х10 х10мм. ,не съм ходил по складовете за метали,защото незнам как вървят цените а искам по ниско бюджетно решение.вторичните отпадат мангала ми иска по 1.50 на кг.и третия вариант е П профили,но имат ли същите якосни свойства като листовете.

              Коментар


              • #8
                До: стомани и профили

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                за стойката на пресата,минимум трябва да е 5мм. дебело.Иначе незнам дали се продават листи с нестандартни размери като моя 9000х100мм. за профила пак 9м. и същата широчина .
                Това 100мм. ако е широчина, а 8мм. дебелина, ми прилича на шина?
                Има такава на 6м.

                Коментар


                • #9
                  До: стомани и профили

                  ми може да се каже и че е шина,а цена ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: стомани и профили

                    Ми сигурно към 1,5 лв. на кило ще да е. Другата седмица ще взимам малко профили и ще взема една спесификация на всички възможни профили. После ще гледам да я пусна във форума.

                    Коментар


                    • #11
                      До: стомани и профили

                      ок ,ще черпя.

                      Коментар


                      • #12
                        До: стомани и профили

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        другия,по практичен вариант е 6 листа 1600х10 х10мм.
                        Това пък ми прилича на квадрат 10х10.

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        и третия вариант е П профили,но имат ли същите якосни свойства като листовете.
                        Даже по добри! Все пак зависи от марката стомана.
                        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: стомани и профили

                          Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                          Това пък ми прилича на квадрат 10х10.
                          просто съм пропуснал една нула.
                          а има ли значение дали профилите са студено или топло огъвани,защото имам една рамка около 3мм. дебелина на профила,но май ще е слаба за силова конструкция,

                          Коментар


                          • #14
                            До: Стомани и профили

                            Студено огънатите са по-жилави , но и по тънки , другите се по-крехки , но за сметка на това достатъчно дебели . Ако е за преса може със стугено огънати но трябва да се предцени добре конструкцията да няма много осукване , а само опън . Също така може да си събереш двойно Т или кутиика от две П-та .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Стомани и профили

                              последно се спряхме на профилите, не ги знам какви са топли или студени,но това не е от значение.даже са доста дебели мислех ги за 2-3мм. а са цели 5мм.
                              един от поводите стойката на пресата да е от профил е защото има достатъчно,а и ако го правя с стомана/листове/ от магазина ,стойката ще излезе златна.
                              тия дена ще има и отчет в темата за пресата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X