Обява

Свий
Няма добавени обяви.

трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

    Ще се разсърдите ли на малко спам Ако го пиша където трябва - няма да го видите.
    Та, трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки (парче към 30 см.) за главините на Ланчата, а ако кажете кой да ги направи...още по-добре!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    До: Стомани, марки и характеристики

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Ще се разсърдите ли на малко спам Ако го пиша където трябва - няма да го видите.
    Та, трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки (парче към 30 см.) за главините на Ланчата, а ако кажете кой да ги направи...още по-добре!
    Eeee за гайки не бива да е съвсем безотговорна , че ще ти служат само за окраса . При първото стягате с пистолет на въздух ще скъсат резбата . Поне стомана 45 . В магазините за метали (не във всички , но поне ще те ориентират ) . После при първия стругар , който се съгласи , но е желателно да си носиш и шпилка със същата резба. Проверката е висша форма на доверие
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

      Колега, тези гайки съвсем не са безотговорни, особено ако говориш за Интеграле.
      Главините се стягат доста здраво и саморазхлабването е недопустимо.
      Най-малкото последствие ще е честото сменяне на лагерите на главините. Същите гайки на Интеграле стават от Делта и Дедра. Там има, обаче само на предните галавини. Аз съм купувал тези гайки готови от "Александър Ауто" на Оборище. Те имат и якичка за законтряне, която не трябва да се подценява. Интегралето е твърде напрегната конструкция за да слагаш кофти материали.
      Ако е карана с разхлабени гайки директно сменяй лагерите.
      Или просто си свалил старите гайки със секача?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        ...Същите гайки на Интеграле стават от Делта и Дедра...
        Не стават за Evolucione. Увеличиха диаметъра на полуоските и шенкелите, защото често се късаха. При мен е 26мм. Колкото до "безотговорна" - става дума за стомана. Не е нужно да бъде специална.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

          В "стария" стандарт (ГОСТ), с "Ш" се означаваха стоманите за изработване на лагери... Точно Ш36 не съм срещал, но това трябва да е високовъглеродна, легирана и доста "здрава" стомана
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

            Тая работа с шийката за законтряне малко не ми е ясна. Тя трябва да е доста пластична, а високовъглеродните стомани, ами, не са. В частност, не съм виждал смачкана с чук черупка на лагер. Виж, натрошени...

            Коментар


            • #7
              До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              В "стария" стандарт (ГОСТ), с "Ш" се означаваха стоманите за изработване на лагери... Точно Ш36 не съм срещал, но това трябва да е високовъглеродна, легирана и доста "здрава" стомана
              Колегата под "Ш" явно има предвид "шестостен". Иначе като правило при крепежни изделия един от двата елемента се изработва от по-мека стомана , в случая гайката да е по-мека от шпилката на главината. В този аспект средно въглеродна стомана ( дори и нелегирана ) би трябвало да му върши работа.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

                Шестостен, или шестогран, винаги се е означавал с "S"...
                Що се отнася до еластичноста, то и високовъглеродните, легирани стомани са сравнително "еластични", ако не са закалени... при лагерите, обикновено са закалени HRC 62...64, докато преди закалка са си под 40, дори 30, по Рокуел.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Шестостен, или шестогран, винаги се е означавал с "S"...
                  Що се отнася до еластичноста, то и високовъглеродните, легирани стомани са сравнително "еластични", ако не са закалени... при лагерите, обикновено са закалени HRC 62...64, докато преди закалка са си под 40, дори 30, по Рокуел.
                  По принцип съм абсолютно съгласен с теб - и аз се числя към "старата гвардия" .
                  Мисълта ми беше че човека може да не е много навътре с материята на металознанието и видове стомани , та затова да има предвид шестограма . Само че първо ще му е трудно да намери подходяща заготовка от лагерна стомана , пък не му и трябва. А и смисъла в случая е гайката да е с по-ниска якост , щото в обратния вариант при евенуално пренатягане ще скъса шпилката , което води до по-големи поразии...
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

                    Обади се на този номер човека е инженер и има струг фреза и всякакви машини ще ти свърши работа .Много по сложни работи ми е правил и съм доволен 0888 83 75 89 Тодор
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

                      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                      Обади се на този номер...
                      Благодаря! В София е, нали? Да казвам ли кой ми е дал тел?
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: трябва ми "безотговорна" стомана Ш36 за четири гайки

                        Имам и много печен шлайфист бачкаше в Трансстрой навремето.Пак е у Надежда
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X