Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

    В една френска верига , дето започва с Дека ... има читави вериги със се катинара, започват от 25 лв.
    Всяко стоманено въже до 14мм се прерязва с читави клещи резачки за по-малко от минута, к'ви ножовки, к'ви ножици, че те ножиците за въже са над 200 лв.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

      Талия казват на верижните лебедки в Ямболско, а и не само там. Много яка верига, с такава работят и ел. верижните телфери, напр. тези на Горна Оряховица. Даже на китайските, с които работя, е много здрава веригата. Верижните сапани на крановете са и те с подобна верига. Продава се на метър. Има такава със сертификат, има и без сертификат, в общия случай разликата е само в наличието на галванично покритие и двойно, тройно в цената. Поне аз съм купувал такава без сертификат, впоследствие я товарих, издържа колкото тази със сертификата.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #18
        От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

        Купете на метраж двуредова ролкова верига и Я поставете в шлаух , с заварки в двата края оформете халки от веригата за катинара.
        Това е едно от най-здравите "въжета" и не се страхува от ножовки,клещи,ножици и пр.
        Евтино и сигурно, докато не дойда с резака или флекса!!!

        Коментар


        • #19
          От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          П.П. Най- коравото джилязо, допреди 20 години беше сплавта "видия" (беше няква манджа от волфрам, титан и намквоси), в която би се изтъпила почти всяка ножовка. Коефициентът на температурно разширение, обаче, ще я направи на сол за секунда контакт с течен кислород, еле па азот.
          Пиша по спомени, може да ме поправяте.
          Ами тая манджа, дето викаш, се нарича волфрамов карбид. Сиреч - твърдосплавна пластина за стругарски ножове, и други подобни. Силноизносоустойчиво нещо, което се получава при синтероване, и крехко, почти като стъкло..

          Въобще не знам какъв е коефициента на температурно разширение, ама и с охлаждане, и без - тия пластини си режат чугуните и стоманите, без много да му мислят.

          И това е вероятно най-неподходящия материал за направа на защитата, която е предизвикала създаването на темата.

          Коментар


          • #20
            От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

            Има достатъчно стомани, от които ако е направена верига ще устискат на почти всякакви клещи и ножовки, а с батериен ъглошлайф ще има доста зор. Имал съм катинар, на който U рамото е такова. ножовката само се хлъзга по него, а средна ръка ножица за арматура след много напъване беше станала на гъз, при което на желязото на катинара нямаше и резка дори. Някой го беше напъвал, строшил механизма за заключване в заключено положение, та имах перипетии по отварянето му. В крайна сметка се стигна до разпробиване с акумулаторна бормашина на тялото, на няколко места. За щастие беше по-меко от U рамото.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

              Търси се хем готово, хем бюджетно решение.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Стом. въже, устойчиво на елементарни ръчни инструменти.

                Ако е много на зор мога да ти пратя 1 метър от въпросната телферна верига. Точния размер на звеното го забравих, но можеш да вкараш ф7 в него.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X