Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтърна хартия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Филтърна хартия

    Търся такава като на торбичките за прахосмукачки за еднократна употреба. За въздушен филтър на аспирация на една машина - да пропуска въздух но не и твърди частици. Ползвам сега за филтриране активен въглен завит в платове на една русенска фирма за изкуственяци, но през платовете, които произвеждат, минава ситен пепелак и ми задръства турбинния вентилатор. Това налага често почистване, което ми се ще да избегна. Трябва и цената да е съизмерима на юталините на въпросната фирма или поне да не е фрапиращо различна, че да си струва усилието.
    Ще съм благодарен за идеи!

  • #2
    От: Филтърна хартия

    Не знам от къде,но знам,че на професионалните Бош и Щил оригиналните работят докато се напълнят до край с еднакъв ефект и двигателите са чисти,а с някакви правени хем нямат същия капацитет,хем пропускат.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Филтърна хартия

      Въздушен филтър от голям камион не върши ли работа?

      Коментар


      • #4
        От: Филтърна хартия

        Преди се намираше в магазинчетата за лабораторни джумджурии, където продават епруветки и подобни. Имаше такъв при Семинарията, на последна спирка на рейса за Симеоново - в София. Иначе и филтрите за кафе - шварц, са от такава хартия, и са в опаковки по 50 и повече. Дали ще ти свършат работа като размер
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Филтърна хартия

          Май мащабът му е друг.

          Коментар


          • #6
            От: Филтърна хартия

            Не, мисля. Форматът е доста голям, а и трабва да увия въглена в нещото и да го напъхам в клетката. Трябва да мога да си го скроя от лист или ролка. Примерно 600х600мм+.

            Коментар


            • #7
              От: Филтърна хартия

              А въгленът защо е?

              Коментар


              • #8
                От: Филтърна хартия

                Е, уж да обира миризми и отрови. Миризмите са от PMMA. Нямам възможност да извадя всичко над кооперацията, в която работя, а неискам да си тровя комшиите( дето си тръскат чаршафите върху главата ми). С контролиращите нямам проблеми - за миризма критерии нямало, а като концентрация не е кой знае какво.

                Коментар


                • #9
                  От: Филтърна хартия

                  явно не искаш да използваш готови филтри за абсорбатор, в гуглето излизат доста резултати за филтърна хартия, явно са за лабораторни цели, но пък има подходя
                  и размери.....

                  например тук
                  Прикачени файлове
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Филтърна хартия

                    Благодаря! Явно толкова съм внимавал какво ми излиза в търсачките.

                    Филтрите за абсорбатори, които аз съм виждал, винаги са били от плат. Активният въглен е на ситни гранули и пепелак, който минава минава през платовете и се наслоява по лопатките на вентилатора. Ще си потърся хартия от тия, благодаря отново.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X