Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв профил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв профил?

    Моля за помощ от някои знаещ.
    Какъв стоманен профил би държал 500кг(със застраховка 600кг) ако е дълъг 5метра, поставен хоризонтално, подпрян в двата края, а тежестта е по средата.
    Първото което ми идва на ум е квадратна или правоъгълна тръба, двойно Т профил, ама колко дебели - не знам.
    Ще се радвам на всяка помощ.

    Поздрави!

  • #2
    От: Какъв профил?

    ЖП релса

    Коментар


    • #3
      От: Какъв профил?

      трябва да е "ферма" - 3 профила и диагонални връзки между тях /като стрелите на крановете/... иначе трябва някакъв много голям правоъгълен профил... Поне 150х50мм... нещо такова
      Ако е само подпрян в двата края... лошо... По-добре да е заварен, та като поддаде, да държи и на опън - като въжето на простора... Физически е невъзможно идеално право въже да носи тежест посредата
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Какъв профил?

        Той ще е заварен от двата края. Обяснението ми беше схематично. Ако увисне от едната страна ще държи, но от другата...ще изскубе това за което е заварен.
        За релса се сетих, но няма от къде да намеря, пък и много тежи.
        Ферма? След много чесане и това ми дойде на ум, сложно ми се видя, пък и ресурса(време и пари) ми е по малък.
        Мисля си за нещо право, макар и дебело, качва се на място, планки със заварки и готово.
        Да ама освен релса не знам какъв друг профил би държал 500кг.

        По твоя преценка това 150х50 примерно колко трябва да е дебела стената?
        Последно редактирано от 1.4; 10-08-12, 16:02.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв профил?

          П образен профил No 20 с отворения край в хоризонтална посока.
          До сега си играх със съпромата. Даже е преоразмерен, като конзола.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Какъв профил?

            Не съм смятал заварките в двата края, няма да е лошо да са поне по 20 см. А трябва и вертикална плакна перпендикулярно на гредата, зад нея една триъгълна по дължина на оста. То си е за чертеж, ама от 25 години не съм чертал.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Какъв профил?

              Благодаря Майсторе за усилието.
              Ама да ми обясниш като за лаик. Този П образен профил No 20 с какви размери е? Дебелина? Дали е горещо или студено валцован. Ако отида във фирма дето продават тръби и профили дали ще ме разберат като им кажа "профил No 20"?

              Коментар


              • #8
                От: Какъв профил?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                с отворения край в хоризонтална посока.
                А това значи ли, че дупката е отстрани?

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв профил?

                  На тази дължина заварка само от единия край,от другия само подпряно.Профил 20 означава височина 20 см изправено. Ако ще закачаш лебедка и повдигаш нещо по добре не си прави експерименти.Коефициента на запас за такива съоръжения е 4,5.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв профил?

                    Дай повече информация. Какво имаш предвид под държи? Може да се изпълни с различни профили. Просто казано провисването ще е различно. Ще има ли динамично натоварване и т.н. Ако подпирането в краищата е относително свободно, ще работи като проста(статически определима) греда. Тоест усилията ще са на натиск в двете подпори и на огъване в средата на профила. Ако ги завариш(единия или двата края), ще работи като статически неопределима греда. Или: натиск в двете подпори, огъване в средата и в двата края(съответно единия, ако е заварена само от едната страна). Т.е. задачата ти, така поставена няма еднозначно решение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв профил?

                      Динамично или статично.......
                      П.П. Пууу маааму отговори на "Артефект" писали се заедно
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв профил?

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        Дай повече информация. Какво имаш предвид под държи? Може да се изпълни с различни профили. Просто казано провисването ще е различно. Ще има ли динамично натоварване и т.н. Ако подпирането в краищата е относително свободно, ще работи като проста(статически определима) греда. Тоест усилията ще са на натиск в двете подпори и на огъване в средата на профила. Ако ги завариш(единия или двата края), ще работи като статически неопределима греда. Или: натиск в двете подпори, огъване в средата и в двата края(съответно единия, ако е заварена само от едната страна). Т.е. задачата ти, така поставена няма еднозначно решение.
                        Смятал съм я за конзола, така че П-уайзен 20 си е ОК. Стига да има все още такива профили. Съствен профил 2Т е най-добре, ама трябва и пълен провар - по-трудоемко.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв профил?

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Смятал съм я за конзола, така че П-уайзен 20 си е ОК. Стига да има все още такива профили. Съствен профил 2Т е най-добре, ама трябва и пълен провар - по-трудоемко.
                          И за чий я смята като конзола?!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв профил?

                            Здравей колега, имам справочник по съпромат. Миналата седмица си смятах аз така една конструкция. Баща ми искаше да слага подобна греда от викел, а аз се хванах на бързо и сметнах че с тръба е доста по-леко и се постига същата здравина. Сметнах за твоя случай и двойно Т №10 ти е достатъчно. Ще издържи на около 850кг товат. Това е най-малкия профил в справочника ми, предполагам че няма по-малки. За П-лаизен както споменаха колегите по-горе, №18 е за 500кг без никакъв запас. №20 е около 600кг.
                            Ако сравним двойно Т №10 и П-лаизен №20, масата на двоното Т е на половина от П-лаизена. Така че търси двойно Т
                            Всякакви други профили са доста по- слабички.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв профил?

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              П образен профил No 20 с отворения край в хоризонтална посока.
                              От практиката: За да се постигне по-добра товароносимост на П-образен профил отворената му страна трябва да е вертикална.

                              Ама пък 200 мм профил само за 500 кила ми идва малко множко. Макар и гредата да е дълга 5 метра.

                              Пак за сведение-талпите по които качвам витарата са по две сдвоени греди(иглолистна дървесина) с гвоздеи, и са по 10 см(дърводелците мерят в сантиметри, железарите в мили метри)квадрат. Като общо се получава правоъгълник 10/20 см. На две такива талпи цялата витара ляга, и не поддават почти никак, Витарата тежи поне 1200 1300 кила.
                              П-образен профил би трябвало да държи доста повече от дървото.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X