Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя марка стомана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя марка стомана

    При коя марка стомана след обемна термообработка може да се постигне 60 единици твърдост.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

  • #2
    От: Коя марка стомана

    ..веднага се сещам за шведската прахова RWL 34, даже и до 62 HRC може да се докара

    Коментар


    • #3
      От: Коя марка стомана

      У 7 ; У 8 ; У 10 ; ШХ 15 ; 9 ХС това по памет но има още поне стотина големия справочник ми е в работата . Какво ще правиш ако не е тайна ? Пускам ти на лични телефона на един от най добрите специалисти по термо обработка на металите в тая държава . Какъв диаметър ти трябва в работата имам разни парчета У 10 от онова време .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Коя марка стомана

        Трябва ми стомана с минимум Ф 45мм. Мисля да опитам да правя ремонт на биели за колянови валове, разстъргване на биелата и набиване на втулка. Втулката ще е с дебелина 2мм. и ширина 22мм. на която ще търкаля иглен лагер. Трябва да се постигне тази твърдост защото чоповете са 60 единици но те се закаляват повърхностно / циментация/ и за тях знам как и какво трябва. Ако някой ми даде по добра идея ще съм благодарен.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #5
          От: Коя марка стомана

          Не може ли да използваш направо готова гривна от лагер с подходящ размер . Лагер се престъргва трудно но става . Това е точно такъв лагер набит на фройлайфа на Априля Пегасо 650 . Какви ли не втулки не пробвахме азотиране и какво ли още не но само с лагера е относително сполучливо .
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от sek.1; 01-08-12, 07:41.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Коя марка стомана

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Не може ли да използваш направо готова гривна от лагер с подходящ размер . Лагер се престъргва трудно но става . Това е точно такъв лагер набит на фройлайфа на Априля Пегасо 650 . Какви ли не втулки не пробвахме азотиране и какво ли още не но само с лагера е относително сполучливо .
            Скъсал съм се да меря, поне до сега не съм открил гривна която да става, ако нещо дойде по диаметрите винаги са по тясни и то с много. Тази ми беше първата идея и на мен, затова ще споделя и точните размери: 30,6+002 мм. вътрешен и 40,5 и 6 и както дойде до 41мм но не повече. Повече ако разстържа биелата ми се струва че ще я отслабя, но до този размер няма да има проблеми.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #7
              От: Коя марка стомана

              Здравей колега.
              Имам налични втулки от лагери с следните размери dxDxH 30x40x22мм , 30х35х20мм ,35х44х22мм
              Паследните две биха могли да се набият една в друга и да се шлифоват до необходимия размер.
              Не знам фатално ли е ако ширината на едната /вътрешната/ втулка е по малка.
              Ако ти вършат работа мога да ти ги пратя.

              Коментар


              • #8
                От: Коя марка стомана

                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                Скъсал съм се да меря, поне до сега не съм открил гривна която да става, ако нещо дойде по диаметрите винаги са по тясни и то с много. Тази ми беше първата идея и на мен, затова ще споделя и точните размери: 30,6+002 мм. вътрешен и 40,5 и 6 и както дойде до 41мм но не повече. Повече ако разстържа биелата ми се струва че ще я отслабя, но до този размер няма да има проблеми.
                Имах някъде в работата един голям каталог с размерите и номерацията на почти всички лагери дето се произвеждат по тоя свят ама нещо не мога да го намеря. Мери и гривните на аксиално - радиалните там има също много изчекнати размери .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Коя марка стомана

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Имах някъде в работата един голям каталог с размерите и номерацията на почти всички лагери дето се произвеждат по тоя свят ама нещо не мога да го намеря. Мери и гривните на аксиално - радиалните там има също много изчекнати размери .
                  Имаше го и в моята работа този каталог, много голям помощник е но като се заприразтуря завода някой си го прибра и така, а чрез него може би ще се намери каквото търся.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коя марка стомана

                    Първоначално публикуван от kalixj Преглед на мнение
                    Здравей колега.
                    Имам налични втулки от лагери с следните размери dxDxH 30x40x22мм , 30х35х20мм ,35х44х22мм
                    Паследните две биха могли да се набият една в друга и да се шлифоват до необходимия размер.
                    Не знам фатално ли е ако ширината на едната /вътрешната/ втулка е по малка.
                    Ако ти вършат работа мога да ти ги пратя.
                    Трябва и да се коригирам колега, ширината на биелата сутринта я премерих и не е 22мм. а е 24мм. така че нещата стават още по сложни. А с набити една в друга две втулки още повече, но благодаря много и се надявам да излезе нещо от някъде. Знам добре че това с лагерни втулки ще е най добрият вариант защото правени па даже и от съответния материал и при най добра технология винаги ще ме кара да се съмнявам.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коя марка стомана

                      Ами примерно вътрешния пръстен на този лагер:
                      Малко може да се поореже Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SKF.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5396116
                      Или поразгледай може нещо да ти пасне от тук:http://www.skf.com/skf/productcatalo...en&catalogue=1
                      П.С.Задай си критерии за търсене.
                      Последно редактирано от joe007; 04-08-12, 13:56.
                      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коя марка стомана

                        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                        Ами примерно вътрешния пръстен на този лагер:
                        Малко може да се поореже [ATTACH=CONFIG]478892[/ATTACH]
                        Или поразгледай може нещо да ти пасне от тук:http://www.skf.com/skf/productcatalo...en&catalogue=1
                        П.С.Задай си критерии за търсене.
                        Няма начин нещо да не пасне, но пък гледам да е нещо по масово и по евтино, защото един такъв лагер SKF като цена примерно обесмисля целият ремонт, а ако нещо стане, на сезон ще ми трябват от 15 до 25 такива втулки. Затова напоследък търся повече нещо от рода на унибали втулки, лагерни втулки със сверичен външен диаметър и нещо от този род. По навесните системи на тракторите има такива свери но ще трябва да меря.
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коя марка стомана

                          Преди около двадесеттина години в ранна демокрация,когато все още работеха големите заводи,направих ремонт на коляновия вал на едно Аво, като изплзвах по-големи ролки за лагера,щлайфах биелата на координатен шлайф, направих нов чоп,термообработих го и го шлафах.Мотора зарабти без шумове, но не мога да споделя колко за дълго защото продадох Авото и не съм чувал нищо за него.Варианта да шлайфаш биелата и да направиш нов чоп ми се вижда по-добър,от колкото да набиваш втулка.Успех!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коя марка стомана

                            Първоначално публикуван от чочо Преглед на мнение
                            Преди около двадесеттина години в ранна демокрация,когато все още работеха големите заводи,направих ремонт на коляновия вал на едно Аво, като изплзвах по-големи ролки за лагера,щлайфах биелата на координатен шлайф, направих нов чоп,термообработих го и го шлафах.Мотора зарабти без шумове, но не мога да споделя колко за дълго защото продадох Авото и не съм чувал нищо за него.Варианта да шлайфаш биелата и да направиш нов чоп ми се вижда по-добър,от колкото да набиваш втулка.Успех!
                            Този вариант с прешлайфаната биела го правя но когато тя е разбита до някаква по малка степен, и понеже вече всеки кара докато може, ми се носят валове с биели разбити на елипса с милиметри и се налага този вид ремонт. А иначе с по голям диаметър игли и без сепаратор вече, не изкарва по много, след леко износване иглите почват да се кръстосват да застъргват от страни и става белята. Слагал съм им странично и твърдо закалени пръстенчета, не помага. А нов чоп и ново лагерче слагам задължително.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коя марка стомана

                              Здравеи колега. Стоманата от която се изработват лагерните гривни ролки е шx - 15. Но трябва да се спазват технологицните процеси при
                              термообработката като време и температура на загряване нацин и време на охлаждане и т.н. Тожа веце сме го правили изпробвали и Работи Успех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X