Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Олово от акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Олово от акумулатор

    Здравейте, имам няколко стари акумулатора. Не ми се иска да ги издавам, а да ги ползвам за отливане на тежести. Днеска разбих единия и извадих всичкото олово. Знам че не е чисто олово, а аловен окис и оловен диоксид. Сложих го в тава и накладох огън, но не се топи. На дъното се събра една малка част олово, а другото се разтроши и разпраши. Предполагам че и киселината влияе по някакъв начин, въпреки обилното измиване с вода. Баща ми каза че преди много години е намерил много акумулатори, тогава са изкупували само олово и ми каза че го е топил, но така не се е случвало, а всичкото се е стопявало, като на повърхността е оставало нещо като шлака.
    Въпроса ми е така ли трябва да се получи, или има някаква технология при топенето?

  • #2
    От: Олово от акумулатор

    Аз преди време съм топил по същият начин като теб и се получи но трябва силен огън и повече търпение

    Коментар


    • #3
      От: Олово от акумулатор

      Че огъня беше силен, и горя час и половина. Изгорих всичките клонаци по двора от подрязването на дръвчетата и лозите. А те бяха доста.

      Коментар


      • #4
        От: Олово от акумулатор

        С лагаш оловото в съд над огъня и то се топи и шлаката остава отгоре.И като се разтопи го изливаш във формички.Аз съм топил доста такова олово и не съм имал ядове.А го топех на огън от горящо старо масло(двигателно)
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: Олово от акумулатор

          Не се занимавай с глупости. Това сериозно.

          Коментар


          • #6
            От: Олово от акумулатор

            Слагаш оловото в малко джезве,по възможност на газов котлон.
            След това калъпа и тежестите са готови.
            Надявам се че си изчистил клетките и си оставил само оловото
            Шлаката може да я обираш отгоре.
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Олово от акумулатор

              На мене не ми трябват тежести за риба, а соста големи тежести. Сках да се разтопи в тавата и да бъде цял диск. Явно трябва доста огън докато се разтопи. Оловото го извадих от клетките и сепараторните джобове. От джобовете оловото беше червеникаво, а което е извън тях си беше нормално. Това червеното изобщо не се разтапя, а се разпрашава. А Другото става горе-долу нормално, но пак има шлака. Явно трябва да махам червеното олово и да не се занимавам с него.

              Коментар


              • #8
                От: Олово от акумулатор

                Две думи.....токсично отровно!
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: Олово от акумулатор

                  Скрападжиите изкупуват акумулатор с електролит на окло 1,20 лв. чисто. По желание, ако е обслужваем можеш да долееш още около 300 мл. вода...За 75 Аh акумулатор са двадесетина лева...Умножи ги по "няколко" и ще си купуваш тежести с години...Упражнението, което правиш е отровно и опасно.

                  Ако са тежести за трениране не е по-различно. На пунктовете има каквито искаш железа.
                  Последно редактирано от Сашо; 10-06-12, 20:57. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #10
                    От: Олово от акумулатор

                    Трябва да разбиеш акумулаторната платка и да изкараш само оловото.Онова червеното не е олово.
                    Явно искаш да направиш слитъци или т.н кюлчета.
                    Голям съд за топене и след това в калъпа.
                    Ако имаш 2-3 акумулатора само, не се занимавай
                    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                    Dacia Duster 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Олово от акумулатор

                      Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                      Трябва да разбиеш акумулаторната платка и да изкараш само оловото.Онова червеното не е олово.
                      Явно искаш да направиш слитъци или т.н кюлчета.
                      Голям съд за топене и след това в калъпа.
                      Ако имаш 2-3 акумулатора само, не се занимавай
                      А аз си играх да ги вадя тея червените от пликчетата. Едното е оловен окис а другото оловен диокис. Чисто олово са само клемите и мостовете между клетките. Всичко друго са окиси. Аз ако трябва да отделя само чистото олово не си заслужава. Днеска от около един акумулатор да съм събрал олово около 2-3кг

                      Коментар


                      • #12
                        От: Олово от акумулатор

                        Основната част на умрял акумулатор е оловен сулфат. Те и за това умират - сулфата "изяжда" окиса, който се ползва в процеса на презареждане. Грубо обяснено.
                        Работа за металургичен комбинат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Олово от акумулатор

                          Ако ставаше само с топене Монбат едва ли щяха да строят завод за рециклиране в Сърбия . Не е рентабилно само да топиш .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Олово от акумулатор

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Ако ставаше само с топене Монбат едва ли щяха да строят завод за рециклиране в Сърбия . Не е рентабилно само да топиш .
                            Монбат имат завод за рециклиране в Долна Баня. Доста голям. Там преработват акумулаторите и извличат всичко което може. Ама си е цяла голяма линия. Незнам дали продават свободно олово.
                            В България обаче няма достатъчно суровина за рециклиране. Сигурно поради това правят завод и навънка...
                            Процеса е толкова гаден и отровен, че просто е самоубийство да се занимаваш с него. Когато работехме там първо ни раздадоха маски за дишане и до края на деня леко посивяха, а да не ти описвам какви аспирации работеха
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #15
                              От: Олово от акумулатор

                              Точката на топене на оловото е 327 °C. Справка http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BD%D0%B5%D1%86
                              При топенето на оловото се отделя оловен оксид PbO, който е силно токсичен при вдишване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X