Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метрични и цолови размери за тръби ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метрични и цолови размери за тръби ?

    Метричните са ясни , например 40х2 е с външен диаметър 40мм и вътрешен 36мм , не мога да хвана логиката с размерите на цоловите тръби .
    Вероятно цоловете се отнасят за вътрешния диаметър , но пак не се връзват нещата .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    От: Метрични и цолови размери за тръби ?

    Специално за водопроводните тръби (то аз други, обозначени в цолове не знам), става въпрос точно за вътрешния диаметър - този на светлия отвор. Напълно си отговарят, не знам защо смяташ, че нещо не се връзва.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Метрични и цолови размери за тръби ?

      Тогава за 1/2 трябва да е 12.7мм вътрешен , което ми се вижда малко (стената трябва да е около 5мм) , а има цолови с различни дебелини. Колко трябва да е дебелината по подразбиране , за да е еднакъв външния диаметър ?
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Метрични и цолови размери за тръби ?

        Ето ориентировъчни размери.

        Rezbi.pdf
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          От: Метрични и цолови размери за тръби ?

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Тогава за 1/2 трябва да е 12.7мм вътрешен , което ми се вижда малко (стената трябва да е около 5мм) , а има цолови с различни дебелини. Колко трябва да е дебелината по подразбиране , за да е еднакъв външния диаметър ?

          Пак специално за водопроводните - дебелината на стената е 1/8", т. е. три и малко милиметра.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X