Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся лист от ресор, помагайте.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся лист от ресор, помагайте.

    Здравейте, с риск да се изложа ще попитам тук, тъй като не можах да намеря никъде. Трябва ми лист от ресор поне 80 см, да го направя на 2 парчета по 36 см. Не знам дали различните листи в един ресор (по-къси и по дълги) имат различна еластичност, но ми трябва възможно най-еластичния. Нямам особени претенции, но ако е от японски малък джип най-много ме устройва. За съжаление не съм много напреднал в материята за стоманите, но в момента съм в процес на самообучение. Та така, братя по съдба или колеги тая ресорно-пружинната Г65 мисля, че ще ми свърши работа. Не знам дали всички ресори се правят от нея, но дори и друга марка да е, на мен ми е важно да е еластична и здрава, дебелината минимум 5-6 мм, ширината ще видим (засега около 50 мм.) Ако някой има захвърлено парче ресор и му е от сърце да помогне, много ще бъда благодарен. Ако трябва ще го заплатя + всички разходи + почерпката . Аз като направя резултата, ще го покажа тук във форума задължително. Ако темата ми нарушава някакви правила, моля изтрийте я, или ме уведомете за да си поправя грешките. Благодаря!

    P.S. Моля без съвети относно ходене по морги или пунктове за изкупуване на метали.
    Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

  • #2
    От: Търся лист от ресор, помагайте.

    На теория характеристиките на всички листи на ресора са еднакви - той и така се смята - правоъгълен лист ламарина му се изчисляват нужните качества и после се реже на ленти.

    Зависи за кво ти трябва - с времето характеристиката на ресора се променя.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Търся лист от ресор, помагайте.

      Е, няма да е за нещо незаконно, не бой се! Пък и с времето му се изменя вероятно характеристиката, но по отношение на много голямо натоварване, предполагам. А на мен ми трябва за малко натоварване. Също и не мисля, че един 20 годишен ресор е станал като стъкло, все пак трябва да са му останали еластични качества . Пък и може лекинко да си го пипна (твърде оптимистично, но не невъзможно).
      Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

      Коментар


      • #4
        От: Търся лист от ресор, помагайте.

        Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
        Е, няма да е за нещо незаконно, не бой се! Пък и с времето му се изменя вероятно характеристиката, но по отношение на много голямо натоварване, предполагам. А на мен ми трябва за малко натоварване. Също и не мисля, че един 20 годишен ресор е станал като стъкло, все пак трябва да са му останали еластични качества . Пък и може лекинко да си го пипна (твърде оптимистично, но не невъзможно).
        Във всяка морга има ресьори. Едни от най-меките и в същото време здрави - от Волга , ГАЗ-24 или Латвия.
        Освен това на цена около 35 лева се купуват нови листове.
        Успех !

        П.С. Доста по-лесно и приятно е да пишеш от къде си.
        Не знам какво си мислиш, за да не го пишеш. Тук в този форум има единствено добронамерени колеги.
        каквито и спорове да има между нас - те са си спорове, но чувствата са си ВИНАГИ добронамерени.
        За годините в този форум - това разбрах .
        Така, че - отпусни се и си оправи профила. (ако искаш)

        Коментар


        • #5
          От: Търся лист от ресор, помагайте.

          Първоначално публикуван от bgbul
          Моля за извинение - дублирах мнение!
          И аз се извинявам, пропуснал съм да си напиша името. Казвам се Христо от гр. Варна
          Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

          Коментар


          • #6
            От: Търся лист от ресор, помагайте.

            Значи ако съм разбрал правилно ти трябват два еднакви листа 360/50/5 мм
            Ще проверя утре из гаража имам много натрошени ресори от бусове да ти изровя нещо.
            Само ще те помоля да ми напомниш по тел да не забравя 0885 037815
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Търся лист от ресор, помагайте.

              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
              Значи ако съм разбрал правилно ти трябват два еднакви листа 360/50/5 мм
              Ще проверя утре из гаража имам много натрошени ресори от бусове да ти изровя нещо.
              Само ще те помоля да ми напомниш по тел да не забравя 0885 037815
              Искрено и от сърце благодаря! Ще се обадя.
              Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

              Коментар


              • #8
                От: Търся лист от ресор, помагайте.

                Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                И аз се извинявам, пропуснал съм да си напиша името. Казвам се Христо от гр. Варна
                Влез си в профила и там напиши, че си от Варна.
                Така ще се отзовават колеги, които са ти близко. И си остави (долу в подписа) телефона.
                Това става от настройки(горе дясно в лентата).........- редакция профил (долу в ляво )....-и после четеш и пишеш.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся лист от ресор, помагайте.

                  Аз на времето купувах една шина. Уж я платих за обикновенна шина а се оказа, че при рязане с флекса хвърля над 1 метър жълточервена искра и се дупчи с много мъка и само с истинско свредло на настолната машина. 50 на 5 е, ако не се лъжа. Мога да ти отрежа колкото искаш. Имам 2 пръта по 3 м. Не я знам каква е точно, но много прилича на ресорна.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X