Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Майсторе, отдавна няма тайни в този сектор. Ключовата дума е цена, както и търговска марка(разбирай доверие), което е равносилно на осигурен пазар.
    Възможно е и да няма тайни, ама се чудя за к'во са им 260 души развоен отдел, ка'т леярите и фрезистите са на ясно със всичко и само чакат шефа да каже: Яааа мосю Етиен , направи ми 2- 3 скоби за лагери, ти си знаеш как. Без сметки, без чертежи и без проби най-вече. Пък си искам и гаранцията.

    Интелектуалният труд, пък било той и по направата на един прост гаечен ключ, и следпродажбеното обслужване ний ги нямаме за нищо, а в същност те са около 70% от цената на инструмента при скъпите марки.
    Последно редактирано от giorgio; 06-01-11, 14:39.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

      Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
      И все пак някои може ли да каже някакъв по здрав материал от които да направя челюс ?
      Теорията е хубаво нещо, но аз ще ти кажа от какво да си направиш тази челюст.Намираш един лемеж (ралник)но от по новите съвременни плугове, изцепваш си с ъглошлайфката едно парче със горе,долу същата ширина, а на дебелина мисля че ще дойде точно, може и ще се наложи да се изкове малко или повече, не се термообработва стоманата е самозакаляваща се, оставяш го да истине, малко шмиргел и си готов.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
        Sek.1 ще е удобно ли да направеш едно чертежче на частите на скобата? Ще съм ти много благодарен!
        На SKFа ли ? По лесно ми е да ти я донеса някой ден да я разгледаш на живо. Принципно не е проблем да се копира сложното е подбора на стоманите и термообработката
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

          Ето една истинска скоба производство но ТПК Металик Разград . Аз съм трето поколение което работи с нея и няма чупене. Ако си намеря някъде по битаците нова такава ще си купя щото тая ми е служебна и даже ми се води в инструменталната
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6314.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5242764
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

            същата я имам в нас... пак леко крива За голями лагери е ок... ама за по-малко е кофти, много лесно се изхлузва.
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

              Тая колко зор е видяла само тя си знае предаваме си я един вид по наследство на мене ми я сдаде човек който е работил с нея над 20 години и той я получил така аз работя с нея повече от 10 години и не е мръднала леката кривина е от преди мен.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                Наще в работата са с по 3 "крака"... и имат отзад гайка за затягане на краката към лагера... та там няма отплесване и кривене... какви ли не мъки са понясяли... даже на едната малка прегрях и провлекох резбата, ама не мръднаха "краката"
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                  Ето още една скоба викаме и табуретката на главния механик Когато имате ел. двигател 20-30 и нагоре киловати ремъчната шайба и лагерите се вадят с това и поне 10 тонен хидравличен крик . Обесвам я с два ремъка на крана или и подлагам трупчета до нужната височина . Наскоро правих профилактика на един 25 киловатов та празното бирено шише е от тогава Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6345.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5244913
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                    Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                    От каква стомана трябва да се направи счупената челюс (лапа) на скоба за вадене
                    на лагери ?
                    Ресорна стомана.Парче ресор,нагрят и откален.Дупките се пробиват преди последващата закалка.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                      Ето една скоба за вадете на лагери ( втулки) от глухи отвори ,когато липсва вала .Моята е с три крачета за по -голяма стабилност. А по принцип са с 2 крачета раздвижни както е на чертежа.Понеже са доста скъпички по магазините , а пък за марковите (на БЕТА и др.) да не говориме, си ги направих аз.По един сепаратор на час от стомана 40Х. Три крачета с резба накрая ,фланец с резбички на разл.диаметри (през10мм), винт с гайка (резба х1,5). Може да се ползува и на обратен (инерционен) чук.Съжалявам че снимам с телефона и снимките не са идеални , но идеята е ясна.Ето и самата скоба :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0145.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5485170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0146.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5485171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0147.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5485172Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0149a.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5485173
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X