Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

    От каква стомана трябва да се направи счупената челюс (лапа) на скоба за вадене
    на лагери ?

  • #2
    От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

    Аз съм правил скоба,от най-обикновена шина става,като хубаво самата част къде подхваща лагера да е нещо по яко.Аз го правих от шина 10х15 или от сорта,не помня вече.2те лапи бяха фрезована сондажна щанга.А от горе са още 2шини с заварена гайка и винт.Не е нищо особено,но по добре си купи,не винаги държи на як напън,къса се заварката или се криви парчето,почесто първото.Дори и купешките са така,но там е отливка и се кърти.Моята скоба я подарих на комшията да си я ползва на земеделската техника,че беше огромна и поне 5кила.Вече съм хванал цаката на лагерите , и повечето излизат още като ме видят
    От опит съм установил,че с една скоба нищо нестава,еле да стигнеш до вадене на лагери дълбоко в скоростна кутия.Чакай моя приятел sek.1 да се включи ,да ти покаже къква скоба са му подарили французите едно време.С такава като неговата може да правиш всичко и спестява много мъки и главоболия.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

      Ето я скобата . Много специфичен инструмент вършил ми е страшно много работа през годините с нея съм вадил лагера на предния фланец на раздатката на Тойота "шейсятка" и още много лагери от все зачукани места . В момента имам за правене една скоба с 4 рамена на едни приятели та след празниците ще режа на лазера рамената от стомана 40Х или 65Г къквото намеря в работата и мисля да ги термообработя само в зоната на работната част и 20-30мм нагоре и да получа що годе плавен преход .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3190.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5237344Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3185.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5237345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3187.jpg
Прегледи:2
Размер:122.6 КБ
ID:5237342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3189.jpg
Прегледи:2
Размер:108.2 КБ
ID:5237343
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

        Много ценен инструмент,и аз искам такъв!
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

          И аз.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

            Джиджина скоба и то на SKF... преди работехме с набивачките на лагери на SKF... е няма такава згода и там... А за скоби, има едни немски къси по 40-50лв. но не знам марката само, че са добри и от хубав материал явно, понеже имаме такава в работата и за лаери до 100-тина 120 мм. диам. не сме имали ядове. Ако не ти трябва скоба за някакво специфично място, по добре си купи нещо такова за да ти е спокойна главата.
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

              Мойта скоба е немска ,някъква неизвестна марка,но немска ,40кинта я купувах преди 3-4години,че е мъка без нея.Иначе тая на Станьо я има,но струва към 2бона.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                Нямам идея колко струва подарък ми е от едни французи .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                  И все пак някои може ли да каже някакъв по здрав материал от които да направя челюс ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                    По-горе имаше един отговор
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...В момента имам за правене една скоба с 4 рамена на едни приятели та след празниците ще режа на лазера рамената от стомана 40Х или 65Г къквото намеря в работата и мисля да ги термообработя само в зоната на работната част и 20-30мм нагоре и да получа що годе плавен преход...
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                      Ако имаше чалъм някой да каже технологията, състава на стоманата и обработката и на ниска цена, Факом,Гедоре, Щалвиле и Хазет да са затворили отдавна и да са си посипали главите с пепел.
                      Успех и весели празници.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                        Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                        И все пак някои може ли да каже някакъв по здрав материал от които да направя челюс ?
                        Намираш си подходящо по форма парче счупен или ненужен гаечен ключ или друг подобен по якост инструмент и дялкаш. И те ти я техлогогията на факом и компания в твоя полза.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Намираш си подходящо по форма парче счупен или ненужен гаечен ключ или друг подобен по якост инструмент и дялкаш. И те ти я техлогогията на факом и компания в твоя полза.
                          Май е време да пусна една снимка. Ама ще е след празниците вероятно.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Ако имаше чалъм някой да каже технологията, състава на стоманата и обработката и на ниска цена, Факом,Гедоре, Щалвиле и Хазет да са затворили отдавна и да са си посипали главите с пепел...
                            Майсторе, отдавна няма тайни в този сектор. Ключовата дума е цена, както и търговска марка(разбирай доверие), което е равносилно на осигурен пазар.
                            Последно редактирано от giorgio; 06-01-11, 14:39.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за скоба на вадене на лагер (материал)

                              Sek.1 ще е удобно ли да направеш едно чертежче на частите на скобата? Ще съм ти много благодарен!
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X