Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стомана за пневмоцилиндър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стомана за пневмоцилиндър?

    Колеги, Някой да знае от каква стомана се изработват цилиндрите. Необходимо ми е да възстановя един уникален пневмоцилиндър изработен от стомана.
    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

  • #2
    От: Стомана за пневмоцилиндър?

    Ама как? Трябва да правиш нов, или да ремонтираш съществуващ?

    Коментар


    • #3
      От: Стомана за пневмоцилиндър?

      Прътите са от дебело хромирана стомана 45. От какво е тялото обаче - не знам.

      Кажи какво трябва да се свърши. Има български фирми, дето правят каквото ти душа иска в тая област. Какво му е нацилиндъра? Надран? С язви, или просто износен?

      Изобщо, дай по-конкретна информация, че евентуално да сме в състояние да помогнем максимално.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Стомана за пневмоцилиндър?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ......От какво е тялото обаче - не знам.......
        Халумин. Най често е Халумин. ...месинг, бронз,...понякога стомана.
        Това само в случай, че колегата не е сгрешил "пневмо" с "хидро".
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Стомана за пневмоцилиндър?

          Така сега да уточня: цилиндъра е пневмо с въътрешен диаметър 30мм и външен квадрат 50х50 с ход 25мм тапите са халумин има жестоки язви на око 7-8 десети вариантите са два разстъргване и втулка, или разстъргване и ново по голямо бутало. Притеснява ме че тези 2, 3мм отгоре в диаметъра, могат да ми докарат допълнителни неприятности тъй като животинчето е в фиксатор на магазина на CNC машина а диска на магазина е пластмасов и може да се огъне повече от допустимото. Върти ми се една тъпичка идейка да разстържа цилиндърчето и да нанижа една втулчица от неръждавейка след това райбер и полиране, бронзово бутало и 3 опръстена. Но ме притеснява дали неръждавейката няма да създаде проблем?
          Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

          Коментар


          • #6
            От: Стомана за пневмоцилиндър?

            Ще създаде. По разширяването от температурата.
            С тия размери - не е много скъп. Най-евтино и сигурно е да смениш целия възел с нов.

            Коментар


            • #7
              От: Стомана за пневмоцилиндър?

              За нов производителя на машината иска 600 евра а от другаде няма. Това е проблема за сега съм изкърпил дупките но е временно решение. Опитах с налични на пазара но се скапват много бързо алуминий и при натоварване не удържа.
              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

              Коментар


              • #8
                От: Стомана за пневмоцилиндър?

                А защо ти е производителя? Тукашните ще ти направят цял, и работещ.

                Коментар


                • #9
                  От: Стомана за пневмоцилиндър?

                  Къде са тия? с няколко фирми пробвах вече но не им се занимава със стомана а от алуминий не издържат при радиалното натоварване се вкопава буталото в цилиндъра.
                  Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стомана за пневмоцилиндър?

                    Виж, това са типови машинни елементи. Няма никаква мистерия, освен в счетоводните мозъци на алчните фирми.
                    Просто дай данните на предмета тука, и ако до утре на обед не са ти предложили поне два варианта, ще се обадя на когото трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стомана за пневмоцилиндър?

                      Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                      ...при радиалното натоварване се вкопава буталото в цилиндъра.
                      Ако е предвидено радиално натоварване трябва да има пластмасов плосък сегмент. И на буталото и на водача. Ако няма такива, а има радиално усилие, значи нещо е гнило. Стоманена тръба, обработена за цилиндри се продава на метър в Казанлък. За съжаление не знам точното име на фирмата.

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Виж, това са типови машинни елементи. Няма никаква мистерия, освен в счетоводните мозъци на алчните фирми........
                      Бе, редовно виждам разни собствени производства в къси серии за които после искат едни цени от които може да ти се напукат очилата.
                      Последно редактирано от drukman; 15-11-10, 01:58.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стомана за пневмоцилиндър?

                        Някакво радиално ще има без друго, и за прецизионен елемент да става дума. Ако усилието е няколко килограма - стоманено бутало естествено ще яде цилиндъра. Освен ако не е дълго 10 и повече калибъра, и с полиамидни сегменти.
                        Те явно се опитват да ловят маймуни с трици, и накрая ще им излезе по-скъпо от нова машина. Каквато и да е. Вместо да сменят цилиндъра на цяло, понеже той си е фабричен възел, а не кухненски тунинг.
                        Който също е възможен, но хората които го умеят, не задават такива въпроси.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стомана за пневмоцилиндър?

                          Не се мъчим да ловим маймуни с трици Много по лесно ми е да подменя елемента с качествен нов и да не се занимавам повече с него така и правя когато има на пазара такива. за всичко останало си имам под изпълнители които ми правят нещата наистина качественно, само с проклетата пневматика не поаднах на такива, всичко стандартно си е наред но с този цилиндър както и с някои други елементи ми се взема здравето, правят ми го, слагам го, 3,4дни и отново боза. Само престоя и работата по машината обезмислят ремонтана такъв елемент. Днес ще кача точните данни за цилиндърчето. Дано някой помогне

                          Сега за маймуните и триците: Редуктор BONFIGLIOLI от производителя на машина 2500 евра без доставката и без ДДС с 1 месец срок на доставка, от BONFIGLIOLI Италия 950лева с доставката и с ДДС за една седмица, А това е типично за някои производители.
                          Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стомана за пневмоцилиндър?

                            Не. Счетоводните данни все пак не са технически спецификации.
                            Заклинанието е "реинженеринг". Чувам че в МЕИ-то вече го учат. Ако ти не си, тогава направи така:
                            Вариант 1: Даваш техническите данни на цилиндърчето, според производителят му.
                            Вариант 2: Не ги знаеш, не можеш да ги намериш, но обясняваш къде стои и какво прави.
                            Следващите действия на приелите оплакването от неприет факс, ще научиш ден по-късно, барабар с решението на проблема.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стомана за пневмоцилиндър?

                              Да допълня Стефан. При вариант две, сложи и някоя друга снимка на оригиналния цилиндър, цял, разглебен, включително монтиран, в работно положение.

                              П.П. Според описанието по-горе, става дума за стандартен пневмоцилиндър, като тези, които навремето се изработваха в Кърджали.
                              Последно редактирано от giorgio; 18-11-10, 08:14.
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X