Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рецепта за миниум?

    Е?

    Коментар


    • От: Рецепта за миниум?

      Ако ползваш преобразовател не ползваш миниум и обратното. Миниум се маже върху голото желязо иначе е хабене на материала. Също така няма смисъл и от грунд върху миниума. Мажеш направо черната боя. Не виждам смисъл и да хабиш автомобилна боя за шасито освен ако не ти е подарък. С около 35% е по-скъпа а камъчетата ще я отвеят със същия успех.

      П.П. Мисля си, че не е верна пропорцията за миниум дадена по-горе. Верно, че требе да се маже, ама с четка не с шпакла.
      Последно редактирано от коко келеша; 09-05-18, 19:54.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Рецепта за миниум?

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        .... Миниум се маже върху голото желязо....


        П.П. Мисля си, че не е верна пропорцията за миниум дадена по-горе. Верно, че требе да се маже, ама с четка не с шпакла[emoji2].
        Благодаря много това ме интересуваше. Тоест където има ръжда чистя до здраво без да имашупли и "шпакловам"
        Останалото ще е с черна блажна българска боя


        Пропорцията ще я видя като почна да смесвам.

        Поздрави

        Много благодаря!!!

        Коментар


        • От: Рецепта за миниум?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          .....миниум на места, след това керемидения грунд....
          А каква е разликата между керемидения и сивия грунд? Шасито нали е под купето, и обиновено не се вижда много-много при жипките. Според мен почистваш добре местата, където имаш ръжда, мажеш само там с миниум+безир. Изчакваш да изсъхне добре, и цялото шаси с две ръце грунд. Боя може и да не мажеш, ако не ти пречи как изглежда шасито, или пък цялото с антикор върху грунда. Иначе последната идея ми е направо да смесвам минума със сивия грунд на Селт. И всичко с една-две ръце. Така или иначе мажа няколко по-дребни детайла, и две тракторни джанти - първо миниум+безир, съхнене, и сив грунд, който се омесва с миниума под него.
          Прикачени файлове
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Рецепта за миниум?

            Здравей и аз си мислех за варианта грунд + миниум. Но нали се изказаха мнения че съхне бързо и няма да има необходимото технологично време миниума да се свърже с метала.

            Ако Ясен чете, да хвърли малко светлина над нещата моля

            Цвета на грунда е абсолютно без значение. Но във всички варианти ми се ще да върху грунда да мацам и с боя. Или греша отнвото

            Коментар


            • От: Рецепта за миниум?

              При мен грунда си стои вместо боя, сивия си изглежда и много добре даже. За непретенциозни работи по трактор, или камион нема проблема с лепа брена. Освен това зависи и колко миниум ще сложиш в грунда, ако сложиш повече миниум, отколкото грунд, не би трябвало да има проблеми с покритието.
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • От: Рецепта за миниум?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                ... Но във всички варианти ми се ще да върху грунда да мацам и с боя. Или греша отнвото
                Освен от мераците, употребата на боя върху грунда зависи и от броя на ръцете грунд. Ако си минал грунд на 2 ръце, боята в общи линии ще е с декоративна роля. При една ръка грунд, боята отчасти ще допринася И за здравината на покритието. И накрая - щом правиш колата като за себе си, по-добре си забъркай миниума с безир и го намажи като хората за основа. После се упражнявай с каквото искаш върху него. Естествено, това е ИМХО
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Рецепта за миниум?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  ... И накрая - щом правиш колата като за себе си, по-добре си забъркай миниума с безир и го намажи като хората за основа...
                  Абе и аз така мислих в началото, но и върху съществуващата боя ли да мацам пак с миниум и безир

                  Коментар


                  • От: Рецепта за миниум?

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    ...или пък цялото с антикор върху грунда...
                    1. Антикор (независимо от вида му) ще хване върху алкиден грунд или боя, ама друг път! Това иска акрил или епоксид за основа.
                    2. Антикор върху всичко различно от идеално почистена до метал и грундирана с подходящ грунд = работа на ръждата на спокойствие под антикора и дупки много по-бързо орколкото ако антикора го няма. А на шаси, както и да е почистено, ще имаш балончета още след първата зима. Конструкцията на места му е такава че каквото и да правиш ще вкарва гнус под антикора (около вентилационните дупки, около снадките и т.н.). Всичките гнилочи по автокъщите са мацани с такова, и то не задължително от джамбазина. Антикор по шасито няма място при никакви обстоятелства, освен замазване с цел продажба.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Рецепта за миниум?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Освен от мераците, употребата на боя върху грунда зависи и от броя на ръцете грунд.
                      Амнайсе ръце груд и боя значи олюпена след половин година боя на местата, където се гъне шасито. Това не от ЕЖК, а от личен опит, дълго и упорито. Затова и заводската боя е тънка. Отиваш на автомивка 4-6 месеца след като си боядисал, и водоструйката сваля всичките мазила на избрани места по шасито.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Рецепта за миниум?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Амнайсе ръце груд и боя значи олюпена след половин година боя на местата, където се гъне шасито. Това не от ЕЖК, а от личен опит, дълго и упорито. Затова и заводската боя е тънка. Отиваш на автомивка 4-6 месеца след като си боядисал, и водоструйката сваля всичките мазила на избрани места по шасито.
                        Ta колко години викаш, че си бил автотенекеджия?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Рецепта за миниум?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Ta колко години викаш, че си бил автотенекеджия?
                          Не е нужно да съм бил и не искам да съм. Опитвано върху шасито на собственото ми возило в продължение на години. И до метал съм чистил, и какви ли не "модерности", понякога на неоправдана цена съм прилагал. Само тънкия грунд с тънката боя отгоре си стои.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Рецепта за миниум?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Ta колко години викаш, че си бил автотенекеджия?
                            Чшшш няма се карате!
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Не е нужно да съм бил и не искам да съм. Опитвано върху шасито на собственото ми возило в продължение на години. И до метал съм чистил, и какви ли не "модерности", понякога на неоправдана цена съм прилагал. Само тънкия грунд с тънката боя отгоре си стои.
                            Относно дебелините на слоевете - и моя опит е такъв - тънкия слой винаги е по-устойчив от дебелия. Изключая малки участаци подложени на някакъв вид триене.

                            Та в крайна сметка :

                            1. Почиствам от ронеща се ръжда с телена четка.
                            2. Обезмаслявам.
                            3. Ленен безир с миниум на минимално тънък слой ПО ЦЯЛОТО ШАСИ И МОСТОВЕТЕ!

                            4. След изсъхване седмица си взимам алкидна (блажна) Българска и на тънко с пистолета боядисвам.

                            5. Отварям каса бира

                            (6.) Ак концепцията сработи, същото и на тераното.

                            Правилно ли съм рАзбрАл

                            Коментар


                            • От: Рецепта за миниум?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...Антикор по шасито няма място при никакви обстоятелства...
                              Под "Антикор" имам предвид класическата му версия от време оно. А именно - асвалт + бензин (или нафтЪ)+малко отработено масло да не се напуква. Като сместа трябва да е достатъчно гъста за да се маже с дебела четка. С бензин съхне малко по-бързо, не трябва да се прекалява много и с маслото. Това + миниум под него, там където е намазано не мърда.
                              -Чем занимаетесь по жизни?
                              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                              Коментар


                              • От: Рецепта за миниум?

                                Е точно па това няма място съвсем никъде, освен за обезшумяване, евентуално.

                                Да си виждал шаси с фабрично такова (или друго от сорта) покритие, независимо колко са наклепани другите части на автомобила?

                                За сметка на това съм видял сигурно десетки автомобили мазани с такова, дето като ръгнеш с отвертка се оказва че е останало само то. И причината е много проста - това е дебело и твърдо. Деформация на основата значи отлепване. Отлепването значи прекрасни условия ръждицата да си работи на спокойствие. А шаситата на почти всичко се деформират по време на движение постоянно, и то не с малко. И деформационните зони са все на "удобни" места, където цяла зима са заливани с хубавините по улиците ни. Такова чудо няма да си причиня, даже и пари да ми дават.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X