Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за фолио?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не, просто не си длъжен да слагаш човек отвънка отзад.
    Бе вие книжки само категория М ли имате? Или сте си ги купили?
    Когато автомобилът конструктивно няма видимост ... Сега уроци за начинаещи ли ще си разказваме? Все едно дали баничарка, дали Зил.
    Я кажи откъде да си купя огледала без мъртва зона, а? И аз искам като на баничарката.

    Коментар


    • #17
      Ама защо се обръщаш ПАК към мен, казах ти че аз закони не пиша, ПРОСТО ЦИТИРАМ НАПИСАНОТО В ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК
      а това кой ще ти гледа докато паркираш и дали има огледала без мъртва точка е съвсем друго нещо
      Мисля че се разбрахме, дай да не спорим и да не коментираме тези неща.
      Въпросът беше дали и къде може да има фолио - е на задното стъкло пише че може, колко и да не ти се иска.
      LZ1PER

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Не, просто не си длъжен да слагаш човек отвънка отзад.
        Бе вие книжки само категория М ли имате? Или сте си ги купили?

        По разни тънки книжки пише:

        ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата
        Приет с ПМС № 36 от 1996 г., обн., ДВ, бр. 25 от 22.03.1996 г., в сила от 1.06.1996 г.,
        попр., бр. 72 от 23.08.1996 г., доп., бр. 32 от 18.04.2006 г., в сила от 1.01.2007 г.

        ....

        Раздел VII
        Движение назад

        Чл. 94. (1) Преди потегляне назад водачът е длъжен да се убеди, че тази маневра няма да създаде затруднения за останалите участници в движението и ще бъде безопасна.
        (2) При движение назад водачът е длъжен да се убеди, че пътят зад превозното средство е свободен, а по време на движението непрекъснато да го наблюдава. Ако водачът не е в състояние лично да извърши това, той е длъжен да осигури лице, което да му сигнализира за опасности.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          Е скивахте ли сеа че не съм ви аз виновен, ами V93? Той пише такива гадости.

          Граждани водачи! Четете Държавен вестник задълбочено!

          Коментар


          • #20
            Преди месец минах с класика пререгистрация със непрогледни стъкла на задните врати, никаъв проблем. А на една клиентка на чисто нов рав в Ямбол я спряха от движени заради заводски затъмнените предни стъкла заради не помня колко процента беше . Така че е според настроението на човечето с фуражката, за съжаление.

            Коментар


            • #21
              На А3-ката наскоро и сложих фолио на всичките стъкла при момчетата от по-горния линк и ми дадоха 4 сертификата, че мога да карам с него и в цяла европа. Единия е за регистрация на фирмата или нещо подобно ама ай...Като ме спрат и им ги показвам дори не си правят труда да ги четат, на английски са все пак де да не пренебрегваме грамотността на власта... Фолиото е и "бронирано" - не срещу калашника, а колкото да не ти откраднат касетофона/чантата/лаптопа и т.н. Издържа на няколко вида атаки - с порцелан, некво си шило за натрошаване, обичайната практика в италия - каска и на най-масовото - паве(примерно). В датата има едно филмче streetraceteamorg.... на което са показани тестовете на фолиото(рекламни разбира се), ама си има показано 45сек млатене с павето преди да влезне рачичката... Едно ченге се заяде нещо си тия дни ама му обясних човешки, че дори на новите А8 го слагат серийно(но в бяло цвета е екстра) с цел при ПТП еърбега да не ти набие стъклата в лицето и т.н. и ми пожела приятен ден човека

              Коментар


              • #22
                А, дойдохме си на думата. И друг път съм го писал - правилното прозрачно фолио, без затъмнение, е по моему задължително за джиповете. Наравно с коланите, седалките и клетките. Ако не е само черно менте то си е брониране. Има скъпи, с тях обикновенното автостъкло вече хваща пистолетен куршум. Има много скъпи - с тях и от упор. Тия с поносимите цени нормално хващат хвърлена тухла и особено важното за нас - клоните.
                А затъмнението реално намалява проходимостта. Не виждаш - не караш - сигурно най-първото шофьорско правило. На повече от сто години. Мене ме хвърлят в тъча хората, които първо дават десетки хиляди за лифтове, амове, гуми и не знам още какво, и после още 200 лева отгоре за да не може камионът вече изобщо да върви.
                Това че не се слага фабрично на всички коли отдавна не ме учудва. И производителите и контролиращите ги органи строго са доказали че не се интересуват от безопастността на хората. Само от парите.

                Коментар


                • #23
                  Re: Въпрос за фолио?

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Дано не бъркате задно стъкло със задни стъкла.
                  За задните странични стъкла няма никакъв проблем. Няма изискване за огледала и може и да си ги боядисъш ако искаш.
                  За задното с реотаните в закона пише че не може да има фолио или нещо което пречи на видимоста. По принцип казват че трябва да се извади сертификат но на мен ми се струва мисия невъзможна. Катаджйите също не са на ясно колко може да е затъмнено. По едно време правиха тест на място. Слагат шофьорската книжка от вътрешната страна на стъклото и ако се чете от вънка значи е добре. Ама много зависи на какъв ще попаднеш. На мен са ми спирали колата от движение само защото има фолио. Фолиото си личи а заводски затъмнените не са с фолио. Това че някои дилъри слагат фолио на чисто нови коли изобщо не е заводски затъмнено. В друг случаи го свалих на пътя да няма проблеми че пак щеше да стане дебела. Сваля се лесно само трябва да се внимава с реотаните. Хващаш някое ръбче и дърпаш.
                  Страното е че сега с ГрандЧерокито никои не се е заяждал за стъклата а само челното е бяло. Те даже не ме и спират ама тва е друга тема. Абе тапанарска работа.

                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Въпрос за фолио?

                    Можеш да си боядисаш стъклата на задните врати не огледалата.
                    А страничните огледала за задно виждане не са ли задължителни.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Въпрос за фолио?

                      Понеже си написал, че няма изискване за огледала, та затова съм останал с такова впечатление. Сори.
                      А изрезката от давна бях обещал да я постна обаче бях забравил .
                      LZ1PER

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X