Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да покрия пода на автомобила /външната страна/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Следя (:

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      ....Да мина към въпросите.

      1. Почистването на изкърпените места и местата с повърхностна ръжда с телена четка и флекса. После ръждопреобразовател, НО какъв - wurth, Фертан или ?>!...
      Вюрт , Вюрт ! Не че не може с какъв да е друг , ама одма ше получиш анатема

      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • Vlado_Ts
        Vlado_Ts коментира
        Редактиране на коментар
        Мдааа . Щом е родно , значи е капут . Аз затова ръждопреобразувателя си го приготвям сам от 20 години насам .

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Точно конкретното родно е добре известно какво е. Даже нитрат (натриев обикновено) не са му сложили и си кипи като едновремешното от татото време, съответно и действа като едновремешното от татото време.
        Вюрта и подобните мо "млечни" аналози запечатват отгоре и отдолу си действа при 90% от случаите, ако не е изчистено до гол метал, а понякога дори тогава.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        " Щом е родно , значи е капут"
        Това си е твое заключение, за разлика от теб аз се старая да бъда обективен и нито отричам качествата на хубавите ни стоки, нито възхвалявам разни боклуци, защото са си наши.
        Конкретния продукт си е лайно откакто се е появил на пазара и не смятам че е нужно всеки да си го купи, да го пробва и сам да достигне до този извод.Ако желаеш да бъдеш полезен може да споделиш домашната рецепта за ръждопреобразувател.

    • #48
      С такова. Едно време швабите ми бяха завещали две такива саламчета в първото ми БМВ Е-30

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1551892603_Soudal_Silirub_N.jpg
Прегледи:449
Размер:25.8 КБ
ID:6593541
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #49
        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

        Вюрт , Вюрт ! Не че не може с какъв да е друг , ама одма ше получиш анатема
        Еййй, нахитрел си кат бригадирска количка на национален обект. Не е важно дали някой ще го анатемоса, важно е да маже с нещо, което не трябва да се мие след това. Капиш???
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Именно! Затова и питам.
          едит: това в салама вместо шагрето или вместо уплатнителя за фуги или вместо двете ?
          Последно редактирано от I.Stoyanov; 24-04-20, 21:33.

        • taran
          taran коментира
          Редактиране на коментар
          Това в салама,вероятно е някакво полиуретаново лепило- я за стъкла,я за стъклопакети.Демек,заместител на новол 620.

        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Яснооо... И аз така предположих. Но мисля, че Новол 620 ще е по-удобен за употреба. Слагам флакона на пистолета за шагре и газ... А като устойчивост има ли наблюдения кое е по-добро?

          БЛагодаря

      • #50
        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

        Еййй, нахитрел си кат бригадирска количка на национален обект. Не е важно дали някой ще го анатемоса, важно е да маже с нещо, което не трябва да се мие след това. Капиш???
        Така е .

        Ма кво да прайш .... четейки тая тема и изобщо в темите дето се споменУва "ръждопреобразуване" оставам с впечатлението че ръждопреобразувателя на търговската фирма Вюрт е тойотата в борбата с корозията .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #51
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

          Така е .

          Ма кво да прайш .... четейки тая тема и изобщо в темите дето се споменУва "ръждопреобразуване" оставам с впечатлението че ръждопреобразувателя на търговската фирма Вюрт е тойотата в борбата с корозията .
          Готов съм да тествам всяко различно от Вюрт мазило, стига да отговаря на горепосоченото условие - измиването на третираните повърхности да не е част от технологичния процес
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #52
            Български преобразувател-Таврия. Преобразувател от Практикер уж много хубав, забравих му името-Ленд Ровър. Вюрт-G500, Toyotа 73-3l Преди 3 години реставрирах рамата на кашона отзад. Намазах Вюрт и юях да го боядисвам............................ Понеже няма кой да ми плати за тая работа го отлагам
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #53
              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Български преобразувател-Таврия. Преобразувател от Практикер уж много хубав, забравих му името-Ленд Ровър. Вюрт-G500, Toyotа 73-3l Преди 3 години реставрирах рамата на кашона отзад. Намазах Вюрт и юях да го боядисвам............................ Понеже няма кой да ми плати за тая работа го отлагам
              И ся, кое от всичките тия имена е името на продукта? Таврия?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #54
                Фертана трябва да се измие с водичка. А вюрта хич не така ли?!

                Коментар


                • #55
                  Вюрта не се мие. А след Fertan-а измитото не ръждясва пак, където има открити части, където е проработил - сваля до гол метал и посинява там, а посинялото се измива с четка и вода..
                  И вюрта и фертана не трабва да ги вижда слунчева светлина, докато действат или се съхраняват. UV-то разгражда таниновата киселина, на чиято основа са. Затова Fertan-а е в черна непрозрачна бутилка.

                  Фертана не го плашат дребни мазнотии (има изопропанол, подобие на глицерин и още един разтворител в него), докато Вюрта тотално отказва да работи дори при най-малката следа от мазньоч - отдръпва се.

                  Почисти колкото можеш, измий (препоръчаха ми по-обикновен препарат за съдове, не тия с "балсами и прочие", мини с Fertan, изчакай 48 часа, и пак измий. Ако има места, на които не е подействал, това е напоена с нещо ръжда, през която не може да проникне (не е чак болка за умирачка, защото и вода не може да мине). Чистиш само там колкото може по-добре, пак миене и полагаш наново, само там.

                  После епоксиден грунд (1К или 2К, Fertan имат 1К на спрей и на четка, с приятен тъмно сив цвят), върху който полиуретана хваща зверски.

                  За Fertan-а - казаха ми да мия с по-обикновен препарат за съдове (без тия с разни балсами и прочие, поне според рекламите) и гъба, преди нанасяне. После може да се нанася още докато е мокро (даже порепоръчват). Категорично ми казаха да не ползвам Meglio и от сорта.

                  Ако пък обикновени датайли, Fertan имат и химия, дето маха всичко до гол метал - има го на гел, има го и концентрат за разреждане с вода с неутрално pH (не ме питай как - вътре има фосфорна, лимонена и мравчена (ако помня добре) киселина, но явно има и още нещо, което вдига pH-то.

                  Ще взема да завърша едно "вишо" химия най-накрая.

                  КОгато боядисвате стари лакови покритие - грунд за брони/пластмаси на Новол, на спрей, или грунд за двустранна лепенка на 3M (3М Primer 94). После няма откачане. Novol-а е много тънък, непрозрачен и се изпарява за секунди след пръскане.

                  На критични места (ъгли, в които се задържа вода, кал и прочие) - полиуретан за автостъкла, нато предварително намазвате с праймер за такъв - продава се по фирмите, сменящи автостъкла. Ще ви трябва и МНОГО ЯК пистолет за силикон.

                  Въпросния грунд на 3М го ползвам от години и практически за мен няма незалепяеми повърхности, с изключение на специфични полиетиленови/полипропиленови пластмаси (например като някои бутилки), които нарочно са правени да не ги хваща нищо и дори тоя грунд не може да ги омокри, а стои на капчици.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #56
                    Новолския или епоксиден грунд на фертан да ползвам? Отгоре ще китвам ако е необходимо и после филер/грунд и боя накрая.

                    ​​​​​​Мисля да заложа на уплатнителя за фуги който съм дал в пост #45, поради простата причина че не изисква актоватори или предварително полагащи се покрития...

                    Някой би ли обяснил какво е 1К и 2К грунд

                    Коментар


                    • taran
                      taran коментира
                      Редактиране на коментар
                      1К продуктите са такива,в които не се добавя втвърдител,обикновено са спрейчета. 2К продуктите,са,да кажем, грунд+ втвърдител. Може да се добавя и разрадител и ускорител или други добавки,но те не се броят.

                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Благодаря много!
                      От моята практика съм забелязал че 2К нещата работят каточели по-добре. И мисля да заложа на 2к продукти на новол. И на останалите неща описани по-горе.
                      Мисля да ползвам еднакъв производител от началото до края, пък да видим какво ще излезне.
                      Благодаря

                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      "От моята практика съм забелязал че 2К нещата работят каточели по-добре."
                      Въпреки че моята практика е крайно аматьорска и аз съм на същото мнение.

                  • #57
                    Новолския от разредител няма нужда. Сложили са квото трябва. Ако на четка, 2 ръце не ти мърдат (а и да не, пак е добре).

                    1К има и на кутия, и на спрей, поне на Fertan и още 1-2 марки.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #58
                      Ясноо, отново БЛАГОДАРЯ ​​​​​​​​​​
                      Ще имам да почерпя всички ви след ремонта. БЛАГОДАРЯ още веднъж. Утре ако остане време ще сваля всички пластмаси по купето и ще огледам щетите под тях. Със сигурност има за ремонт десен прег (подвид е). Още не съм решил дали да го сменя целия или частично. Как е по-правилно?!
                      Да остане полвината стар половината нов или да режа и разпробия фабричните точкови заварки и да подменя целия външен праг, при получаване че си е здрав от средата нагоре... Предполагам какъв е отговора, но все пак никога немога да го направя така както е било в завода, поне кръпката да е скрита под пластмасите..

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тоя Пасат ше векува ли? Ако ще векува - нов праг с последващите пълнения с квото се сетиш. Ако няма да векува - кърпиш и после фърляш, когато загние по-нагоре, щото пък от другата част на колата няма да е останало нищо .

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Играли сме го тоя филм - обикновено след още две години ще имаш дупки по останалата несменена част на прага. Действията ти би трябвало да се определят от това, колко живот си отредил за кочината - ако ще векува, сменяй целия праг. Ако е на доизживяване, кръпка.

                      • taran
                        taran коментира
                        Редактиране на коментар
                        Прага, ако е само подбит,можеш да го "изчукаш",стига да не те притеснява естетически.Иначе,можеш да го смениш от долния ръб,до ръба под вротото,или целия от долу,до под уплътнението на вратите,само по точковите заварки..Може да се смани и само част.Въпрос на вкукс и колко искаш да постигнеш.

                    • #59
                      Гледах, зверих се и реших, че това не може да е истина

                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • gy6ter
                        gy6ter коментира
                        Редактиране на коментар
                        Преди това не трябва ли да е процедурата с обезмасляване ?

                    • #60
                      Кое по-точно не може да е истина?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X