Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чешки пистолет... (бояджийски)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Чешки пистолет...

    Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
    Колега за 200-250 лв. имаше един модел на DEVILBISS.

    Аз тръгнах да купувам пистолет като тебе ,взех един китайски за 60лв.Още на първото боядисване съжалявах за всеки един от тези 60 лв.Реших да си купя по хубав за 100-150 лв. но такъв не намерих и отново бях разочарован.После открих DEVILBISS,влязох в магазина с един джоб пари решен да купя най добрия модел който струваше 660 лв.Излязох от магазина без пистолет и бях още по разочарован от преди.Продавача беше най наглия и некомпетентния който съм виждал.Следващият ми избор беше ANEST-IVATA.Обадих се на представителите за българия като предварително проверих цената в щатите,550 лв с доставката.След разговора с тях почнах да псувам,да кълна,и да си скубя косите,обявиха ми 1100лв.След всичко което ми се случи вече исках да си купя пистолет с който да се гръмна.Тогава попаднах на SATA и този път излязах от магазина щастлив.
    И ако можеше да работиш с него,щеше да продължаваш да бъдеш щастлив.
    За колегата на когото е темата.Истината е че за 2лв луканка няма,съответно и за 150лв професионален пистолет няма.
    878940653

    Коментар


    • #32
      До: Чешки пистолет...

      Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
      Ако ти трябва пищов да си свършиш работа еднократно, ще ударя едно рамо. Вчера пратих линк към фирмата, от която си купих първия горе-долу читав , но са го изтрили, че е реклама. С нова дюза е-1,4 и работи добре, снимка има в профила ми. Та, ако искаш ще помогна да свършиш работа. Седи за резерва, не искам да го продавам, но ако не се ползва ще забрави да работи
      За да не остана погрешно разбран, от горните си постове:
      - Сата не е единствената фирма за добри пищови, факт е че се ползват в цял свят, включително и в любимите ни предавания по Дискавъри, НО има много добри конкурентни фирми.
      Влизам в гаража, че много се разписах
      Поздрави!
      Може ли да ми пратиш линка на лични или каква марка и цена?

      БЛАГОДАРСКО
      877104344

      Коментар


      • #33
        До: Чешки пистолет...

        Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
        И ако можеше да работиш с него,щеше да продължаваш да бъдеш щастлив.
        За колегата на когото е темата.Истината е че за 2лв луканка няма,съответно и за 150лв професионален пистолет няма.
        Колега,знам че всичко хубаво си има цена ,но аз не съм професионалист и не търся професионален пистолет просто искам да получа компетентни мнения за марки и модели пистолети които да са качествени ,но да не струва маса пари все пак ще го ползвам за лични нужди.
        877104344

        Коментар


        • #34
          До: Чешки пистолет... (бояджийски)

          Едно дамско мнение ще приемеш ли? Все си мисля че, температурата ти е проблема, защо не караш на детайли -ако имаш сешуар го позагрей, боято си иска своите 20 градуса. И не си прави опити, ожулвай на 600 водно и газ само за гланц, с тая 2000 си се хвърлил в приключение. А за чеха- добре си работят пистолетчетата.

          Коментар


          • #35
            До: Чешки пистолет... (бояджийски)

            Първоначално публикуван от mina Преглед на мнение
            А за чеха- добре си работят пистолетчетата.
            Абе и аз това казвам ама ми наскачаха професионалистите
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              До: Чешки пистолет... (бояджийски)

              Първоначално публикуван от mina Преглед на мнение
              Едно дамско мнение ще приемеш ли? Все си мисля че, температурата ти е проблема, защо не караш на детайли -ако имаш сешуар го позагрей, боято си иска своите 20 градуса. И не си прави опити, ожулвай на 600 водно и газ само за гланц, с тая 2000 си се хвърлил в приключение. А за чеха- добре си работят пистолетчетата.
              Мнения и савети приемам от всеки.Ами аз и без друго карам на детайли не се чувствам готов да боядисвам цяла кола ,а проблема с температурата е ясен ,но не мога да направя нищо повече не мога да докарам лятото затова си мисля да взема пистолет с по малка дюза дано да се подобри поне малко крайния резултат.

              Какво ви е мнението за този цена 134 лева:

              AT/S разработени на основата на ASTRA пистолетите, продуктите от серията АТ се предлагат за работа с изисквания за повишена интензивност и надежност.
              Всеки един продукт от сериата е тестван механично.
              Техническа характеристика

              Тяло от никелиран алуминий
              Игла от неръждаема стомана
              Месингова дюза
              Регулатор на приток на боя
              Регулатор/модулатор на разпръскване
              Регулатор на притока на въздх
              Модели: AT/S 1.3,AT/S 1.5,AT/S 1.7,AT/S 1.9,AT/LUX 1.5, AT/LUX HVLP 1.5
              Ето и линк:http://www.colorsystems-bg.com/?t=item/show&target=219
              Последно редактирано от trophy_hunter1; 29-01-10, 20:34.
              877104344

              Коментар


              • #37
                До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                Според мен,ако температурата е ниска,боята по-скоро ще стече,отколкото да остане със структура...Евентуалните причини са гъста боя,или голямата дюза.И аз пръскам грундовете с дюза 1.8.
                Честно казано,от снимката не мога да преценя пищова,ма на вид е като споменатите по-горе Астуро за 50 лв.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #38
                  До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                  Само не разбрах за къде се напъваш да даваш пари за пистолети?
                  Чак толкова ли е зле, няма да ти се стече боята, става буквално на точки, все едно си плюл на места,предполагам.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                    Вземи си един от тези с 1.3 дюза ще ти се получи доста по добре след някоя и друга тренировка.Имаш ли постоянно налягане на въздуха?
                    878940653

                    Коментар


                    • #40
                      До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                      Съвета ми е, ако ще ползваш пистолета за хоби, вземи нещо евтино. Ако искаш да се развиваш и да изкарваш пари и удовлетворение от свършената работа, ще ти трябва и добра техника. Нещата изобщо не са толкова сложни. Всичко е измислено, написано и показано. Трябва да се научи и да се спазят елементарни стъпки.
                      - пистолет- размер на дюза,според вида на материала, дистанция от детайла, температура на помещението, видове втвърдители и разредители според температурата, мерителни линий за точно смесване на компонентите, инфрачервени печки за сушене, номерация и последователност на шкурките и всички останали абразиви със сложни имена, компресор с какъв дебит, и за всичко останало има много учебни помагала
                      Достатъчно е да се спазят елементарни предписания на производителя, и всичко си идва на място.
                      Истината за мен е една- искаш ли добър резултат, вземи си добра техника, ще ти е лесно и приятно.
                      Имаше едни прахосмукачки, на които се закачаше пистолет за боя, казваха че ставало добре
                      Имам една идея, ще я обсъдя с колега- комшия, ако се навие, да направим някой детайл щом се стопли времето,и да заснемем целия процес. Мисля че така ще се помогне на много хора от форума, които искат да си правят сами колите. А и на мен писането не ми е от силните страни
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Според мен,ако температурата е ниска,боята по-скоро ще стече,отколкото да остане със структура...Евентуалните причини са гъста боя,или голямата дюза.И аз пръскам грундовете с дюза 1.8.
                        Честно казано,от снимката не мога да преценя пищова,ма на вид е като споменатите по-горе Астуро за 50 лв.
                        От моята скромна практика и всичко изписано в тоя форум стигам и аз до това заключение за боята съм сигурен че не е гъста.
                        А относно пистолетите горния с зеления разпрасквач (F1S) на линка който съм дал е там някъде 50-60 лвева,а долния на който съм се спрял за сега AT\S им бил най-продавания пистолет.
                        Друг пистолет на който се спрях е на WALCOM,но той 195 лв.
                        877104344

                        Коментар


                        • #42
                          До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                          Първоначално публикуван от mina Преглед на мнение
                          Само не разбрах за къде се напъваш да даваш пари за пистолети?
                          Чак толкова ли е зле, няма да ти се стече боята, става буквално на точки, все едно си плюл на места,предполагам.
                          Проблема е че някак си взе да ми харесва

                          Да нещо такова като го погледнеш от страни изглежда грапаво пръските които излизат от пистолета около основната струя боя си личат,че както си попаднат на ламарината така си и остават.Ако е лято и температурите са по високи може би няма да се получава това ама не е затова си мисля,че пистолета ако е с по малка дюза и с допълнителни дупки на разпръсквача за по-добра разпръшваемост на боята тези капки ще са по малки и няма да са толкова фрапиращи пък може и по лесно да се слеят разбира се това са си мои разсъждения и може да не съм прав.
                          877104344

                          Коментар


                          • #43
                            До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                            Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                            Съвета ми е, ако ще ползваш пистолета за хоби, вземи нещо евтино. Ако искаш да се развиваш и да изкарваш пари и удовлетворение от свършената работа, ще ти трябва и добра техника. Нещата изобщо не са толкова сложни. Всичко е измислено, написано и показано. Трябва да се научи и да се спазят елементарни стъпки.
                            - пистолет- размер на дюза,според вида на материала, дистанция от детайла, температура на помещението, видове втвърдители и разредители според температурата, мерителни линий за точно смесване на компонентите, инфрачервени печки за сушене, номерация и последователност на шкурките и всички останали абразиви със сложни имена, компресор с какъв дебит, и за всичко останало има много учебни помагала
                            Достатъчно е да се спазят елементарни предписания на производителя, и всичко си идва на място.
                            Истината за мен е една- искаш ли добър резултат, вземи си добра техника, ще ти е лесно и приятно.
                            Имаше едни прахосмукачки, на които се закачаше пистолет за боя, казваха че ставало добре
                            Имам една идея, ще я обсъдя с колега- комшия, ако се навие, да направим някой детайл щом се стопли времето,и да заснемем целия процес. Мисля че така ще се помогне на много хора от форума, които искат да си правят сами колите. А и на мен писането не ми е от силните страни
                            Поздрави!
                            Да изкарвам пари от това не сам си и помислял,но досега колкото пъти сам правил компромис с разни китайски и турски стоки толкова пъти съм съжалил затова предпочитам да дам малко повече пари за среден клас пистолет италиянски например,но да е нещо което ще ми свърши работа и ще ми остане и за напред да ползвам евентуално при нужда.
                            877104344

                            Коментар


                            • #44
                              До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                              Почти си прав за капките, нормално студена боя и детайл тъкъв е ефекта от дефекта.
                              А щом вече ти и харесва- нали знаеш - окото на собственика ще свикне.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Чешки пистолет... (бояджийски)

                                Първоначално публикуван от mina Преглед на мнение
                                Почти си прав за капките, нормално студена боя и детайл тъкъв е ефекта от дефекта.
                                А щом вече ти и харесва- нали знаеш - окото на собственика ще свикне.
                                Мисълта ми беше,че започва да ми харесва бояджийството като хоби затова се напъвам за по-хубав пистолет (нали това ти беше първия въпрос ) иначе крайния резултат постигнат до сега няма начин да ми хареса ще пробвам с пастиране пък да видим какво ще се получи.
                                877104344

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X