Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чешки пистолет... (бояджийски)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чешки пистолет... (бояджийски)

    Здравейте колеги,наскоро ми подариха чешки пистолет TST KOVOFINIS RH12 с дюза 1.8 произведен е далечната 86 година , но е почти не употребяван та въпроса ми е знаете ли дали се продават дюза, игла и разпръсквач 1.3 за тях или дали могат да станат от друга марка пистолети знам че пак няма да получа качество като на сата ,но пък и пистолета ще се ползва като хоби инструмент.
    Последно редактирано от Ясен; 29-01-10, 12:11. Причина: заглавието шашка феновете на оръжията
    877104344

  • #2
    До: Чешки пистолет...

    Имам такъв купен там някъде около 1986 година утре ще го видя в гаража къква му е дюзата че не помня вече много пистолети ми станаха . Това е най добрия пистолет с който съм работил много добър и икономичен пазя го само като си пръскам нещо отговорно . Познавам няколко професионални авто бояджии които имат доста скъпи и маркови пистолети но предпочитат да работят с чешкия.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      До: Чешки пистолет...

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Имам такъв купен там някъде около 1986 година утре ще го видя в гаража къква му е дюзата че не помня вече много пистолети ми станаха . Това е най добрия пистолет с който съм работил много добър и икономичен пазя го само като си пръскам нещо отговорно . Познавам няколко професионални авто бояджии които имат доста скъпи и маркови пистолети но предпочитат да работят с чешкия.
      Здравейте,изчел съм доста ваши мнения от което разбирам ,че сте на ти с компресорите и пистолетите пак и имате практика с такъв пистолет проблема ми е че не мога да изкарам желания гланц става някак си на пръски нещо като портокаловата кора че и по грубо помолих и един близък майстор който работи със същия пистолет да пробва и при него стана така колата е шприцвана изтъркана помещението е загрято до 13-14 градуса (не мога повече) та не знам от какво е от пистолит ли от времето ли е че студено и е зима от боя ли?
      877104344

      Коментар


      • #4
        До: Чешки пистолет...

        Студено време, гъста боя?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Чешки пистолет...

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Студено време, гъста боя?
          Гъстата боя отпада ,а колко трябва да е температурата в помещението където се боядисва и ако остане така на пръски как може да се оправи и докара до приличен вид? С пастиране?
          877104344

          Коментар


          • #6
            До: Чешки пистолет...

            Ако пръскаш отдалече или със слабо налягане пак така става.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Чешки пистолет...

              Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
              Здравейте,изчел съм доста ваши мнения от което разбирам ,че сте на ти с компресорите и пистолетите пак и имате практика с такъв пистолет проблема ми е че не мога да изкарам желания гланц става някак си на пръски нещо като портокаловата кора че и по грубо помолих и един близък майстор който работи със същия пистолет да пробва и при него стана така колата е шприцвана изтъркана помещението е загрято до 13-14 градуса (не мога повече) та не знам от какво е от пистолит ли от времето ли е че студено и е зима от боя ли?
              99% ниска околна температура а матеряла (колата) върху която пръскаш е още по студена и боята не може да "опъне" особено ако е от старите минерални еднокомпонентни бои. В подобно ситуация съм имал случай боята да се разлива перфектно и след около минута да започне да се стича . Аз въобще избягвам да пръскам нещо което трябва да има вид през зимния период защото нямам условия .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: Чешки пистолет...

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Ако пръскаш отдалече или със слабо налягане пак така става.
                И това отпада колега пробвах всякак.
                877104344

                Коментар


                • #9
                  До: Чешки пистолет...

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  99% ниска околна температура а матеряла (колата) върху която пръскаш е още по студена и боята не може да "опъне" особено ако е от старите минерални еднокомпонентни бои. В подобно ситуация съм имал случай боята да се разлива перфектно и след около минута да започне да се стича . Аз въобще избягвам да пръскам нещо което трябва да има вид през зимния период защото нямам условия .
                  А какви трябва да са условията?Температура в помещението,боята е на боди колор акрилна все пак доста труд и средства вложих ,а ако се боядисва с пистолет с по малка дюза?Има възможност и да се включи една електричка в колата да отвърне малко ламарината дали ще има ефект?
                  877104344

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чешки пистолет...

                    Първо компресора трябва да ти дава устойчиво 3.5-4 атмосфери всички марки и модели пистолети работят оптимално при различни налягания и гъстота на боята просто трябва да го хванеш на усет . След това температурата не трябва да е по ниска от 25 градуса и матеряла върху който пръскаш трябва да е темпериран до околнота температура. За това най добре се пръска в камера където температурата се покачва плавно след нанасянето на боята. Понеже не мога да си усигуря дори и минимални температурни условия нито в работата нито в моя гараж зимата не пръскам. Пък и автобояджийството съм го учил по неволя от собствен опит и приятели далече съм от майсторлъка особено мразя подготовката и гълтането на прахоляка но цените на този вид услуги ме връщат към него.
                    Последно редактирано от sek.1; 26-01-10, 21:30.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чешки пистолет...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Имам такъв купен там някъде около 1986 година утре ще го видя в гаража къква му е дюзата че не помня вече много пистолети ми станаха . Това е най добрия пистолет с който съм работил много добър и икономичен пазя го само като си пръскам нещо отговорно . Познавам няколко професионални авто бояджии които имат доста скъпи и маркови пистолети но предпочитат да работят с чешкия.
                      Колега, ти майтап ли си правиш с това за професионалните бояджии и чешкия пищов.
                      Аз пък какво се Очудвам, познавам професионални бояджии, които работят в скъп сервиз, правят коли по застраховки-скъпи коли, и ползват най-големите л...а, които има на пазара. Ти се сети за марката на материалите
                      А пък едни си правят поправки по колите с лак за нокти, а броните с боя за обувки
                      Ами хората все повече ги е страх да си закарат колата на професионалист.
                      Много се извинявам за отклонението от темата, но малкото ми мозък в голямата ми глава не може да проумее, как може да се сравнява чешки пищов от миналия век с съвременната техника, с доказано качество, ползваща се по цял свят!
                      Позволявам си да сложа линк, с грешки при боядисване, марката не е от голямо значение, важи за всички марки материали
                      http://www.lasurit.com/opencms/lasur...tgeber_BUL.pdf
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чешки пистолет...

                        Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
                        ..... С пастиране?
                        Ако не си толкова секретен и кажеш от къде си, шЪ показвам.....шкурка и после полир паста ма си е много труд
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чешки пистолет...

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Ако не си толкова секретен и кажеш от къде си, шЪ показвам.....шкурка и после полир паста ма си е много труд
                          Не става пробвах на отделен капак минах с водна шкурка 2000 измени цвета полирах лакирах не ми харесва
                          877104344

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чешки пистолет...

                            Според мен тая дюза е голяма за акрил и ако са ти дали прекалено бърз втвърдител за техниката, условията и начина ти на боядисване - те го... За добо боядисване се ползва добра боя, а тя иска и доба подложка - обработена добре и т.н. и т.н. А тия "майстори" със скъпите маркови пистолети, ползващи чешко ретро ги поздрави и им предай, че целия им предишен опит е имал "смисъл"... Сега шкурките и тръкай, ма ше трябва да чакаш да дръпне супер, ма кога ще е тва ??? ...
                            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                            SXS-Restorations 0886513079
                            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чешки пистолет...

                              Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                              Колега, ти майтап ли си правиш с това за професионалните бояджии и чешкия пищов.
                              Аз пък какво се Очудвам, познавам професионални бояджии, които работят в скъп сервиз, правят коли по застраховки-скъпи коли, и ползват най-големите л...а, които има на пазара. Ти се сети за марката на материалите
                              А пък едни си правят поправки по колите с лак за нокти, а броните с боя за обувки
                              Ами хората все повече ги е страх да си закарат колата на професионалист.
                              Много се извинявам за отклонението от темата, но малкото ми мозък в голямата ми глава не може да проумее, как може да се сравнява чешки пищов от миналия век с съвременната техника, с доказано качество, ползваща се по цял свят!
                              Позволявам си да сложа линк, с грешки при боядисване, марката не е от голямо значение, важи за всички марки материали
                              http://www.lasurit.com/opencms/lasur...tgeber_BUL.pdf
                              Поздрави!
                              Благодаря за линка наистина много полезна информация има.
                              Предложете някакав пистолет с по малка дюза до 100-150 лева.
                              877104344

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X