Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Точно,ако няма да я лакираш,може да добавиш до 15 % втвърдител,уж я прави по устоичива.
    Обаче, без лак отгоре, остава матова. Това, което се вижда на снимките не е ли фолио?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Обаче, без лак отгоре, остава матова. Това, което се вижда на снимките не е ли фолио?

      Не е фолио,във вана с вода пръскаш на много ниско налягане базата,така че да направи някакви фигури,май се ползва плат или нещо подобно.После внимателно топиш ветаила и базата полепва по него.
      Това само съм го гледал на клипове,не съм го пробвал
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        А бе не е така, това го работя доста отдавна и тази страница е моя, но проблема тук е че базата е матова а на мен ми трябва гланц. По принцип към сервиза имам и магазин за бои и конвенционални бази имам с килата, но никой от доставчиците ми не внася нитро целулозна боя, която да е гланцова. Явно ще ходя до Турция, там все още не я заместват с друго
        Иво Георгиев
        Gworkshop

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
          А бе не е така, това го работя доста отдавна и тази страница е моя, но проблема тук е че базата е матова а на мен ми трябва гланц. По принцип към сервиза имам и магазин за бои и конвенционални бази имам с килата, но никой от доставчиците ми не внася нитро целулозна боя, която да е гланцова. Явно ще ходя до Турция, там все още не я заместват с друго
          Е,добре де,какво пречи после да я лакираш.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            То лакирането си е задължително. Ефекта на покритието е най-добър, когато се направи върху гланц в смисъл най-безпроблемно нанасяне.
            Иво Георгиев
            Gworkshop

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Зравейте.Нов съм във форума и виждам че има хора които разбират от автобоядисване.Аз имам представа от боядисване но ме интересува как се прави преливане например пламъци.Ще съм много благодарен на всеки който даде информация.Благодаря ви предварително.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Колега, теб по-скоро те интересува АЕРОГРАФИЯТА а не автобоядисването, защото общото е само това, че и в двата случая се ползват почти еднакви материали. В твоя случай вариантите са да се присламчиш към някой, който се занимава с това или ако имаш(наистина) дарбата на художник, да започнеш самообучение, което е свързано с доста първоначални разходи. Най-елементарното рисуване е с шаблони, които припокриваш от най-задния край до началото на пламъците и след доукрасяване на ръка лакираш всичко. Точно заради "доукрасяването на ръка" ти казах, че ти трябва ръка на художник. Иначе може да си погуглиш на тема аерография.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Не всички пламъци се се правят с аерограф, колегата трябва да се уточни какво търси http://image.customclassictrucks.com...inted_hood.jpg
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Наи странния начин които съм виждал е да ги правят е със свещ .Става доста ефектно.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      да започнеш самообучение, което е свързано с доста първоначални разходи. Най-елементарното рисуване е с шаблони,.
                      Чак пък доста...
                      Компресор от хладилник , аерограф (китайски ефтин) , 7-8 цвята блажна боя , 2 литра бензин за разредител , ако има ръка....
                      Добрия кон и под скъсанчул се познава. Я виж тия с графитите. Някой са впечатляващи..
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Благодаря на всички.Явно трябва да събера повече инфо за арогряфията.Благодаря за бързия отговор.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Здр колеги, намерих си пистолет Ковофиниш РД11 със счупена игла,но всичко друго по него си е ОК
                          Та въпроса ми е от къде мога да си намеря игла за него,че да мога да си го ползвам за шприц кит

                          Гледам по интернет се продават най-различни дюзи и игли, но коя ще стане за Ковофиниша един господ знай

                          Някой ако има Ковофиниш за продаване да пише ЛС и да се разбираме

                          А ето как изглежда пистолета и иглата (намерих снимките в нета)

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Strikaci_pistole_Kovofinis_RD11-img_Kent.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5482265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zb7682g6b.png
Прегледи:1
Размер:294.1 КБ
ID:5482266

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            В продавалника се продават няколко.Единия е на невероятната цена от 320 лв.По едно време имаше един за около 50,ма май се продаде.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Гледах днеска в Продавалника но има само един за 130лв. което ми се вижда доста

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                                Гледах днеска в Продавалника но има само един за 130лв. което ми се вижда доста
                                Този за 320 е без снимки.Този от 130,преди някое време беше 150.Незнам какъв ти е бюджета,но за 50-60 лв може да си купиш приличен китаец.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X