Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надраскана автобоя ремонт без пребоядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Надраскана автобоя ремонт без пребоядисване

    Ще си умра от яд...
    Паркирах нормално пред хранителен магазин с нормално отстояние. Накрая установих че имам драскотина на задната врата около 10-20 см - не е дълбока мисля че не е умишлено ами просто някоя дебела лелка е минала между колите и може би чантата е надрала...
    По ред причини няма да я давам на каско(има пълно дебело каско) но искам да опитам да отстраня драскотината сам.
    Става дума за черен стандартен цвят.
    Изгледах сума ти клипове - мисля че ще се справя но имам следния въпрос

    Като цяло премахването е умело шкурене с водна шкурка 2000-3000 със сапунена вода... И драскотината се заличава (дълбочината) а обработваното място става едно матово такова...Накрая го полират с вакса - и се връща отново блясъка...

    Въпроса ми е:
    Като шкуриш нали реално сваляш лака?? После ваксата не може да замести лака? Или може?
    Притеснява ме че този тип заличавания стават за сметка на лака ?? И става там много по тънък?
    Може ли после да се възстанови лака? Чрез спрей или подобно??
    Или се втелявам?

  • #2
    Не се занимавай с несвойствени дейности. Остави нещата в ръцете на професионалистите

    П.П. Дай снимка на дефекта. Иначе - да,. всичко е за сметка на наличния лак. И не - не можеш да възстановиш лака със спрей. Обикновено се прави петно с преливка, лакира се и се полира детайла.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • mishomishev
      mishomishev коментира
      Редактиране на коментар
      Продават едни малки шишенца с лак за кола! Твърдят че първо минаваш с коректора (същата черна боя с микроскопична четчица) и после се запечатвало с този лак. Буквално е в шишенце като лак за нокти.
      Всъщност това е техниката за отстраняване на дупки от камъчета - едни мънички малко.Първо боя после лака отгоре - няма шкурене...
      Ама като има дълга драскотина има шкурене - и нещата се променят??
      Ще ми се автобояджия да ми обясни...

      Коко - ако ми се удаде път към софията ще мина да ти намеря теча от банята...

  • #3
    С тия коректори после си личи доста, реално са пари на вятъра...Няма как сам да го оправиш, че и да не си личи.Текат постоянно някакви реклами в Нета и във Фейса на някакъв спрей, с който пръскат драскотините, и после не се виждат.Предполагам, ако не е измама, че може би покритието пречупва светлината, и боята от съседният ненадран участък, се "наслагва" върху одраното.Драскотините не изчезват, но не се забелязват.Ако някой е пробвал, да напише...Има някаква логика

    Коментар


    • #4
      Един път бях свидетел как един наш клиент поправяше дупка от камъче точно на черна боя.
      Сложи си увеличителни очила като нашите и със специална микроскопична четчица и клечка за зъби нанесе черна боя върху дупката.Капка беше много - да речем една десета от капката..
      По думите му - тайната било в количеството боя така да запълни дупката че да стане наравно с оригиналната.И майсторска ръка..
      След като изсъхна - почти не личеше - трябваше да се вгледаш отблизо и да знаеш къде да търсиш.
      По думите му - "след като пастира хич няма и да разбереш"..
      Ама не седях толкоз дълго и не съм виждал крайния резултат - не бях и на подготовката. Бях там за малко докато слагаше боята...
      Нямам връзка с него и не мога да питам...
      Ще взема утре да направя снимки...

      P.S
      Много от драскотините не си заслужават наново да се пребоядисва целия детайл - много разходи много работа и не не последно място - винаги има риск да се обърка нещо и стане некачествено.За малки дефекти този вид поправки е за предпочитане.Така или иначе на всеки 3-4 месеца все се появяват нови колкото и да пазиш..

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X